Резултати на школата от днес

Четири контролни срещи изиграха различни формации на детско-юношеската школа днес. Старшата и младшата „А” възраст срещнаха връстниците си от „Видима-Раковски” под Аязмото, а родените през 1997 и 1998 година се изправиха на кампуса „Гнездо на акули” срещу „Черноморец” (Бургас).

Юношите старша възраст отстъпиха с 1:4 от „Видима-Раковски” (Севлиево). Господин Мирчев не разчита на пет основни футболисти – Пламен Тенев, Исус Ангелов и Ангел Костов, които играха за мъжкия състав, Денислав Димитров е контузен, а Адриян Галинов има здравословни проблеми.

До тежката загуба се стигна след груби грешки на вратаря и защитата. Гостите от Севлиево поведоха с два безответни гола преди Венцислав Иванов да намали след асистенция на Силвестър Дочев. Домакините имаха няколко добри възможности за гол, но ги пропиляха.

През втората част севлиевци вкараха попадение от пряк свободен удар, след което мачът се изнерви и главният съдия показа 3 червени картона, два от които на домакините.

В събота Берое 94 приема мъжете на „Розова долина” под Аязмото, а в сряда (27 февруари) ще изиграе последната си контрола преди подновяването на първенството срещу втория във временното класиране на Югоизточната „В” група – „Хасково”.

Съставът на „Берое” 94: Стоян Милев, Джунейт Али, Петко Ганев, Христо Вълев, Силвестър Дочев, Васил Ботев, Илиян Стоянов, Ангел Трайков, Венцислав Иванов, Ивелин Монев, Пламен Пенев

Юношите младша възраст, родени през 1996 година, също срещнаха „Видима-Раковски” в контрола. Иван Гаджев не разчита на трима от централните си защитници и се наложи централна двойка да играят полузащитниците Жюлиен Бенков и Александър Явашев. Срещата премина пред пълно превъзходство на домакините.

Кирил Личев даде преднина на беройци в 20-ата минута от дузпа.

Пет минути след почивката Никола Грозданов след контраатака бе изведен зад защитата и покачи на 2:0.

В 60-ата минута отново Грозданов се разписа, вкарвайки топката от 35 метра от пряк свободен удар.

Следващата проверка на „Берое” U17 е в петък от 11 часа, когато съперник е съставът на „Ботев” (Пловдив).

Съставът на „Берое” U17: Михаил Михайлов, Емин Ахмед, Жюлиен Бенков, Александър Явашев, Радослав Лазарски, Димитър Трайков, Александър Манолов, Кирил Личев, Борислав Желязков (Николай Георгиев), Ангел Митов (Михаел Лалев), Светлин Симеонов (Никола Грозданов)

От 11 часа на кампуса „Гнездо на акули” се срещнаха „Черноморец” 97 и „Берое” 97. Двата състава изиграха равностоен мач и завършиха без победител – 1:1.

Възпитаниците на Атанас Димитров откриха резултата във 2-ата минута. Ивайло Иванов изведе зад защитата Ивелин Илиев, който с дрибъл навлезе в наказателното поле и пусна към Ивайло Ангелов. Последният отблизо с едно докосване вкара за 0:1.

Шест минути по-късно Христо Митев сгреши при подаването към свой съотборник и футболист на домакините прехвърли стража на старозагорци за 1:1.

След това две отлични възможности за гол се откриха пред Ивелин Илиев, но той не успя да преодолее вратаря на домакините.

В неделя набор 97 ще изиграе поредната си контрола, този път срещу „Стара Загора” 96.

Съставът на „Берое” 97: Стелиян Григоров, Росен Ангелов, Велико Маринов, Христо Митев, Ивайло Иванов, Димитър Видев (к), Николин Нейков, Антон Сакалийски, Никола Какамъков, Ивелин Илиев, Ивайло Ангелов (Петков, Радостин Рашев, Александър Колев, Златимир Илиев, Мидат Галбаев)

Веднага след това на кампуса се изправиха и родените през 1998 година възпитаници на двете школи. Срещата премина при превъзходство на водения от Владислав Януш тим.

Старозагорци откриха резултата след изпълнение на корнер, при който Росен Илиев засече на втора греда за 0:1.

Домакините изравниха, след като техен състезател прати кълбото във вратата при опит за центриране.

„Беройци” отново взеха гол аванс чрез Иван Червенаков, който завърши бърза атака на Преслав Георгиев.

Крайния резултат оформи Радослав Петров. Калоян Динков центрира от фаул в наказателното поле, стражът на домакините изби, но топката попадна в Радослав Петров, който от точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар вкара за 1:3.

В неделя „Берое” 98 гостува на връстниците си от „Ботев” (Пловдив) на базата в кв. „Коматево”.

Съставът на „Берое” 98: Стоян Димитров, Янчо Руменов, Ангел Денчев, Пламен Михайлов, Ивайло Драгиев, Калоян Динков, Мартин Маринов, Руси Чернаков, Светломир Георгиев, Росен Илиев, Преслав Георгиев (Мирослав Тачев, Иван Червенаков, Радослав Петров, Георги Алтънски, Георги Койчев, Божидар Нуцов, Галин Иванов)