архив

„Берое“ 94 стартира убедително сезона

Юношите старша възраст на „Берое“ постигнаха убедителна победа при подновяването на първенството в Зона „Стара Загора“. Днес от 10,00 часа на Изкуственото игрище възпитаниците на Господин Мирчев победиха с 4:1 градския съперник „Верея“. Точни за победителите бяха Венцислав Иванов, Ангел Костов, Пламен Пенев и Никола Грозданов, а почетното попадение за символичните домакини бе дело на Кольо Чахов. Това е дванадесета поредна победа за „Берое“ 94, който е едноличен лидер в групата с актив от 37 точки.

Още в първата минута „зелено-белите“ организираха атака отляво чрез Васил Ботев, който центрира на границата на наказателното поле към Ангел Костов. Нападателят отправи удар с глава, но кълбото премина над вратата.

В 12-ата минута Исус Ангелов стреля от 28 метра след късо изпълнение на пряк свободен удар, но Стоян Стоянов реагира отлично и успя да избие в корнер.

Осем минути по-късно Пламен Пенев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Ангел Костов бе непокрит, но ударът му от 6 метра попадна право в ръцете на стража на „Верея“.

Само две минути след това Исус Ангелов проби отляво, навлезе в наказателното поле и пусна успореден пас на голлинията към Ангел Костов. Стражът Стоянов обаче се оказа по-бърз и успя да пресече подаването.

Точно след половин час игра Ангел Костов спечели единоборство на втория етаж и изведе Пламен Пенев зад защитита на „Верея“. Националът до 19 години обаче се засуети, тръгна да лъже бранител, след което отправи удар, но право в тялото на футболист на „Верея“.

В 38-ата минута Джунейт Али проби отдясно и намери Венцислав Иванов в наказателното поле. Полузащитникът пое топката с гръб към вратата, обърна се и стреля, но твърде слабо, че да затрудни Стоянов.

В 40-ата минута Александър Манолов намери в наказателното поле Исус Ангелов, който пусна към непокрития Венцислав Иванов, който отблизо откри резултата – 0:1.

Минута по-късно Петко Ганев потърси с дълъг пас Ангел Костов, нападателят се пребори със защитник, преодоля излезлия да го пресрещне Стоян Стоянов и на празна врата вкара за 0:2.

След това Пламен Пенев остана непокрит на границата на малкия пеналт. Дясното крило на „Берое“ опита атрактивно изпълнение на странична ножица, но топката премина над вратата пазена от Стоянов.

В 50-ата минута Пламен Тенев изведе с 40-метров пас Пламен Пенев, но той си поведе топката прекалено дълго и не успя да я промуши покрай Стоян Стоянов.

В 67-ата минута Пламен Пенев получи отдясно, навлезе на скорост в наказателното поле и с удар от 13 метра по земя направи резултата 0:3.

В 74-ата минута Исус Ангелов изпълни пряк свободен удар от 27 метра, стражът на символичните домакини изпусна топката и отблизо Никола Грозданов се разписа за 0:4.

Минута по-късно „Верея“ вкара почетното си положение чрез Кольо Чахов, който отне топката от Петко Ганев и отблизо се разписа за 1:4.

Минута преди края на срещата Георги Петров опита удар от 22 метра, но право в ръцете на Стоянов.

Така „Берое“ 94 записа дванадесета поредна победа и се утвърди на първото място в Зона „Стара Загора“. В сряда беройци приемат другият градски тим – „Стара Загора“ – в среща от 15 кръг.

Веднага след този мач „Берое“ 2001 срещна в контролна среща връстниците си от „Черноморец“ 2001 (Бургас), водени от Малин Орачев. Двубоят завърши без победител – 2:2.

„Верея“ 94 (Стара Загора) – „Берое“ 94 (Стара Загора) 1:4
голмайстори: 0:1 Венцислав Иванов 40′, 0:2 Ангел Костов 41′, 0:3 Пламен Пенев 67′, 0:4 Никола Грозданов 74′, 1:4 Кольо Чахов 75′
„Верея“ (Стара Загора): 1. Стоян Стоянов, 24. Цветан Чахов, 3. Хари Първанов, 11. Николай Михайлов (к), 20. Георги Андонов, 29. Георги Русев (61’ – 23. Иван Съчмалиев), 14. Живко Жеков (79’ – 7. Месроп Димитров), 18. Никола Киров (46’ – 27. Пенчо Гичев), 8. Ивайло Горановски, 9. Мартин Гунев (70’ – 17. Васил Колев), 10. Кольо Чахов; неизпълзвани резерви: 12. Станимир Спасов, Йордан Йорданов, Живко Иванов; старши-треньор: Христиен Първанов
„Берое 94“ (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов, 2. Джунейт Али, 4. Пламен Тенев (к), 5. Петко Ганев, 17. Васил Ботев, 10. Венцислав Иванов, 15. Александър Манолов (71’ – 18. Ангел Трайков), 8. Исус Ангелов (75′ – 13. Михаел Лалев), 7. Пламен Пенев (84′ – Георги Петров), 11. Ивелин Монев (54′ – 6. Борислав Желязков (69’ – 16. Никола Грозданов)), 9. Ангел Костов; неизползвани резерви: 12. Асен Желев, Силвестър Дочев; старши-треньор: Господин Мирчев
жълти картони: Хари Първанов (36′ – груб фаул), Иван Съчмалиев (64′ – груб фаул), Николай Михайлов (73′ – груб фаул) [Верея]; Исус Ангелов (22′ – реплика), Венцислав Иванов (69′ – опасна игра) [Берое]
главен съдия: Ивелин Рашев (Стара Загора)
помощник-съдии: Стоян Денев (Стара Загора), Ташо Терзиев (Стара Загора)
делегат: Пенчо Пенев (Стара Загора)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора