„Берое“ 94 с втора пролетна победа

Юношите старша възраст на „Берое” постигнаха втора пролетна победа в Зона „Стара Загора”. Възпитаниците на Господин Мирчев спечелиха второ градско дерби в рамките на четири дни, след като днес се наложиха над „Стара Загора” 94 с 3:0. Пламен Пенев откри резултата в 32-ата минута, в 65-ата минута Венцислав Иванов удвои, а три минути след това Кирил Личев оформи крайния резултат. Следващата седмица беройци гостуват в Копринка на местния „Тунджа”.

В 5-ата минута Исус Ангелов опита удар от 21 метра, но Денис Колев бе на място и спаси.

Три минути по-късно Пламен Пенев центрира от фаул в наказателното поле, където Петко Ганев засече, но ударът му премина в дясно от вратата.

В 12-ата минута Венцислав Иванов изведе в коридор Ивелин Монев, но стражът на символичните гости изпревари крилото.

Минута по-късно Исус Ангелов стреля от 25 метра, но над вратата пазена от Колев.

20130307_beroe94-sz94_2

В 24-ата минута Ангел Костов изпълни пряк свободен удар от 26 метра, но сантиметри не му достигнаха да открие резултата.

Две минути след това Исус Ангелов навлезе в наказателното поле отдясно и намери на границата на малкия пеналт Ангел Костов, който абсолютно сам не успя да намери вратата.

Секунди по-късно Пламен Пенев бе изведен на чиста позиция, отправи удар от 10 метра, Денис Колев спаси, след което топката срещна левия страничен стълб.

В 28-ата минута Венцислав Иванов се измъкна от защитата на „Стара Загора”, преодоля стража, но не успя да намери рамката на вратата.

В ответната атака Стилиян Желязков отне топката от Адриян Минчев в половината на домакините и отправи удар 21 метра, отразен без проблеми от Михаил Михайлов.

Логичното се случи в 32-ата минута, когато Джунейт Али бе намерен в наказателното поле с 30-метров пас. Преквалифицираният в десен краен бранител футболист върна към Пламен Пенев, който, с плътен удар от границата на наказателното поле, прати топката в десния ъгъл за 1:0.

20130307_beroe94-sz94_7

В 57-ата минута Адриян Минчев отправи удар от 22 метра по земя, при който Денис Колев успя да избие в корнер.

Шест минути по-късно Кирил Личев изведе Венцислав Иванов в наказателното поле, но Денис Колев затвори ъгъла и не позволи на полузащитника да отправи удар.

В 65-ата минута Исус Ангелов изведе Венцислав Иванов зад защитата и десетката на домакините технично преодоля Колев за 2:0.

20130307_beroe94-sz94_8

Две минути след това Пламен Пенев отправи удар от 20 метра на сантиметри вдясно от целта.

В 68-ата минута Пламен Пенев напредна по лявото крило и изведе зад защитата Кирил Личев. Роденият в Пазарджик полузащитник не остави шанс на стража на гостите и с удар от 10 метра покачи на 3:0.

20130307_beroe94-sz94_6

Десет минути преди изтичането на редовното време Исус Ангелов намери в наказателното поле Борислав Желязков, който с глава прати топката във вратата, но първият асистент Лилиян Тенев бе маркирал засада.

В 82-ата минута Жулиен Йорданов нацели десния страничен стълб с удар от 26 метра.

В ответната атака Исус Ангелов изведе Борислав Желязков в чиста позиция, но Денис Колев се намеси отлично и отрази удара на крилото на домакините.

В 85-ата минута Кирил Личев пробва късмета си от границата на наказателното поле, но кълбото премина на сантиметри вляво от вратата.

В последната минута Васил Ботев изпълни корнер вдясно на вратата на гостите, най-съобразителен бе Пламен Тенев, който отправи удар от 7 метра, но бранител успя да избие от гол линията.

20130307_beroe94-sz94_5

Така „Берое” 94 постигна тринадесета поредна победа и е едноличен лидер в групата с актив от 40 точки. На 14 март от 15:00 часа възпитаниците на Господин Мирчев гостуват на „Тунджа” (Копринка) в среща от 16 кръг на Зона „Стара Загора”.

„Берое” 94 – „Стара Загора” 94 3:0
голмайстори: 1:0 Пламен Пенев 32′, 2:0 Венцислав Иванов 65′, 3:0 Кирил Личев 68′
„Берое” 94: 12. Михаил Михайлов, 2. Джунейт Али, 4. Пламен Тенев (к), 5. Петко Ганев, 17. Васил Ботев, 6. Адриян Минчев (70′ – 16. Борислав Желязков), 10. Венцислав Иванов, 8. Исус Ангелов, 7. Пламен Пенев (74′ – 15. Александър Манолов), 11. Ивелин Монев (80′ – 18. Ангел Трайков), 9. Ангел Костов (55′ – 14. Кирил Личев); неизползвани резерви: 1. Асен Желев, 13. Христо Вълев, 3. Диян Динев; старши-треньор: Господин Мирчев
„Стара Загора” 94: 12. Денис Колев, 17. Иван Гайдаров, 4. Петко Георгиев (к), 16. Деян Николов, 19. Джем Хаджи, 13. Николай Добрев, 6. Жеко Станчев, 8. Денислав Чаушев (62′ – 3. Мирослав Колев), 9. Марио Йовов (62′ – 20. Кристият Атанасов), 18. Стилиян Желязков (62′ – 5. Емануил Динев), 11. Петър Петков (62′ – 10. Жулиен Йорданов);
неизползвани резерви: 1. Димо Колев, 15. Мартин Колев, 2. Божидар Галчин ; старши-треньор: Андрей Атанасов
жълти картони: Васил Ботев (48′ – груб фаул), Венцислав Иванов (53′ – реплика) [„Берое”];
главен съдия: Николай Вачев (Раднево)
помощник-съдии: Лилиян Тенев (Стара Загора), Николай Пенджуров (Стара Загора)
делегат: Делчо Митев (Стара Загора)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора