Убедителна победа на „Берое“ 2001

Децата на „Берое“, родени през 2001 година, записаха убедителна победа с 5:0 над „Загорец“ 2000 (Нова Загора). Това се случи при подновяването на първенството в Областната група при най-малките. Точни за победителите бяха Велин Желязков, Денислав Вълчев, Георги Петров и Галин Пенев на два пъти.

Във 2-ата минута Кирил Кирев стреля към вратата на гостите, но Момчо Иванов изби.

В 6-ата минута Велин Желязков вкара много красиво попадение от дъгата на наказателното поле, като с техничен удар прехвърли снажния страж на „Загорец“ за 1:0.

20130309_beroe2001-zagorets2000_3

Две минути по-късно след центриране отдясно, топката попадна в Георги Петров, но кълбото бе отразено от Момчо Иванов.

Секунди по-късно Галин Пенев пробва късмета си от 26 метра, но топката премина над вратата.

В 13-ата минута Денислав Вълчев проби отдясно и опита технично да преодолее вратаря, но не успя.

Три минути след това отново Вълчев се озова на добра позиция, но и този път Момчо Иванов се намеси добре.

В 18-ата минута, след центриране от корнер, топката се озова в непокрития Денислав Вълчев, но ударът му от въздуха премина над напречната греда в аут.

Секунди по-късно Георги Петров изведе Мартин Маринов очи в очи със стража на гостите, който отново се намеси добре и запази вратата си суха.

В 21-ата минута Мартин Маринов получи топката в наказателното поле, след което намери свободния Денислав Вълчев. Дясното крило на домакините този път не сгреши и покачи на 2:0.

20130309_beroe2001-zagorets2000_2

Три минути преди края на първата част Георги Петров стреля встрани на наказателното поле, но стражът на „Загорец“ спаси.

Минута след началото на втората част Мартин Маринов изведе Денислав Вълчев отдясно. Крилото навлезе в наказателното поле, стреля към вратата, но вратарят спаси.

20130309_beroe2001-zagorets2000_5

В 33-ата минута Георги Петров получи топката на границата на наказателното поле и стреля от воле, но Момчо Иванов отново отрази удара.

Четири минути по-късно стражът изби след силен удар на Кирил Кирев от 16 метра.

В 40-ата минута Велин Желязков навърза двама противникови футболисти на границата на наказателното поле, след което топката се озова в краката на Георги Петров. Лявото крило покачи на 3:0 с удар от 14 метра.

20130309_beroe2001-zagorets2000_4

Само две минути след това Галин Пенев получи топката отдясно, навлезе в наказателното поле и вкара за 4:0.

Две минути по-късно при идентична ситуация отново Генчев се озова на стрелкова позиция, но този път Иванов с върха на пръстите си успя да избие встрани.

В 46-ата минута Галин Пенев получи топката в наказателното поле и от 8 метра прати кълбото за пети път във вратата на „Загорец“.

20130309_beroe2001-zagorets2000_7

Пет минути след това Велин Желязков опита удар от 20 метра, но топката мина на сантиметри вдясно от целта.

Секунди по-късно Мартин Маринов и Емилиян Ангелов направиха двойно подаване, след което първият отправи удар от 15 метра, но топката срещна напречната греда.

В 55-ата минута Пламен Стоянов пробва късмета си от 14 метра, но Момчо Иванов успя да избие в корнер.

20130309_beroe2001-zagorets2000_6

Това бе пета победа от десет мача в групата за „Берое“ 2001, които с актив от 15 точки заемат шесто място.  В следващия кръг възпитаниците на Тодор Станев почиват, а в XVIII кръг на Подготвителната група гостуват на „Чирпан“ 2000.

„Берое“ 2001 (Стара Загора) – „Загорец“ 2000 (Нова Загора) 5:0
голмайстори: 1:0 Велин Желязков 6′, 2:0 Денислав Вълчев 21′, 3:0 Георги Петров 40′, 4:0 Галин Пенев 42′, 5:0 Галин Пенев 46′
„Берое“ 2001: 12. Явор Рашев (31′ – 1. Димитър Славов), 2. Митко Желев, 3. Стилиян Бенев (к), 4. Мартин Кирев (52′ – 14. Никола Чакалов), 5. Александър Гайдаров (31′ – 16. Пламен Стоянов), 6. Кирил Кирев, 7. Денислав Вълчев (47′ – 13. Велизар Ганев), 8. Галин Пенев (49′ – 18. Емилиян Ангелов), 10. Велин Желязков, 11. Георги Петров (52′ – 15. Християн Велчев), 9. Мартин Маринов; неизползвани резерви: 17. Стоян Вергиев; старши-треньор: Тодор Станев
„Загорец“ 2000: 1. Момчо Иванов, 2. Мартин Димитров, 15. Георги Димитров, 4. Георги Чернев, 3.
Иван Москов, 7. Росен Петров, 8. Йордан Йорданов, 17. Стефан Стефанов, 14. Ивайло Стефанов, 11. Добри Добрев, 9. Ивайло Михалев (55′ – 5. Жулиен Митев); неизползвани резерви: 22. Владимир Димитров; старши-треньор: Преслав Павлов
главен съдия: Ташо Терзиев (Стара Загора)
помощник-съдии: Ивелин Рашев (Стара Загора), Николай Тодоров (Стара Загора)
делегат: Делчо Митев (Стара Загора)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора