„Берое“ 99 победи „Загорец“ 98

С две попадения на Йоан Атанасчев „Берое“ 99 победи „Загорец“ 98 (Нова Загора) с 2:0. Това стана в среща  от XVI кръг на Областната група при децата. Възпитаниците на Венелин Сивриев стояха по-добре на терена и се поздравиха със заслужен успех.

Домакините откриха резултата в първата си атака към вратата на гостите. В 7-ата минута Йоан Атанасчев се измъкна от защитата на „Загорец“ и очи в очи със стража на гостите откри резултата.

В 15-ата минута Йордан Щерев изпълни пряк свободен удар от 25 метра, но над вратата на домакините.

20130309_beroe99-zagorets98_3

Единадесет минути по-късно след изпълнение на корнер се оформи меле в наказателното поле на домакините, при което Йордан Димитров имаше добра възможност за гол, но след удара му топката премина встрани от целта.

Пет минути преди почивката Данчо Свиленски преодоля защитник и опита удар от 13 метра, но топката срещна крак на футболист на Нова Загора.

Три минути след подновяването на играта Мартин Ковачев изпълни свободен удар от тъчлинията и съвсем малко не му достигна да прати топката във вратата.

В 43-ата минута вратарят на гостите сгреши при изпълнение на аут и подаде топката в краката на Юсеин Шериф. Крилото на старозагорци навлезе в наказателното поле и стреля, но Неделин Ганчев се реваншира за грешката си и изби в корнер.

В 45-ата минута Мариян Тонев получи топката с гръб към вратата и опита удар от въздуха от 23 метра, но кълбото срещна напречната греда.

20130309_beroe99-zagorets98_2

Две минути по-късно Юсеин Шериф проби отляво и пусна към Йоан Атанасчев, който опита удар от 21 метра, но кълбото излезе в аут.

В 48-ата минута Тодор Иванов опита удар от границата на наказателното поле, топката срещна крак на бранител и попадна в Йоан Атанасчев, който с удар по земя от 13 метра покачи на 2:0.

20130309_beroe99-zagorets98_5

Шест минути след това Радослав Калчев премина между двама противникови футболисти и стреля от 22 метра, но право в ръцете на Неделин Ганчев.

Секунди по-късно, след двойно подаване с Мартин Ковачев, Тодор Иванов пробва удар от дъгата на наказателното поле, но на метър вляво от целта.

Точно след час игра Тодор Иванов изведе в коридор Данчо Свиленски, който стреля отблизо, но кълбото се оплете във външната страна на мрежата.

20130309_beroe99-zagorets98_4

В 61-ата минута след късо изпълнение на корнер Йоан Атанасчев навлезе отляво на наказателното поле и намери свободния Тодор Иванов. Полузащитникът отправи удар, но бранител на гостите изби на метър пред голлинията.

Последното положение в срещата бе за домакините. Резервата Георги Цонев отправи слаб удар от 17 метра, преминал встрани от вратата на Ганчев.

20130309_beroe99-zagorets98_6

С този успех „Берое“ 99 събра актив от 36 точки и е на трето място в групата. В следващия кръг възпитаниците на Венелин Сивриев почиват, след което предстои гостуване в Чирпан.

„Берое“ 99 (Стара Загора) – „Загорец“ 98 (Нова Загора) 2:0
голмайстори: 1:0 Йоан Атанасчев 7′, 2:0 Йоан Атанасчев 48′
„Берое“ 99:  1. Ивайло Иванов, 4. Божидар Джелебов, 18. Велизар Василев, 5. Ивелин Статев, 15. Радослав Калчев, 6. Тодор Иванов, 8. Мартин Ковачев (к), 14. Данчо Свиленски, 7. Йоан Атанасчев, 9. Костадин Пеев (36′ – 11. Юсеин Шериф), 17. Мариян Тонев (63′ – 16. Георги Цонев); неизползвани резерви: 12. Валентин Томев, 10. Живо Монев, 2. Виктор Станчев, 3. Станислав Митов, 13. Илия Георгиев; старши-треньор: Венелин Сивриев
„Загорец“ 98: 1. Неделин Ганчев, 16. Велислав Митев (49′ – 2. Александър Чолаков), 20. Веселин Начков, 11. Йордан Щерев (к), 5. Мануел Стойчев, 6. Живко Стоянов, 8. Кристиян Димитров, 3. Йордан Димитров (47′ – 4. Иван Стоянов), 7. Михаил Михайлов, 9. Дамян Донев, 10. Асен Асенов; неизползвани резерви: 12. Венцислав Янков; старши-треньор: Адриян Павлов
жълти картони: Божидар Джелебов (15′ – задържане) [„Берое“]
главен съдия: Ивелин Рашев (Стара Загора)
помощник-съдии: Ташо Терзиев (Стара Загора), Николай Тодоров (Стара Загора)
делегат: Делчо Митев (Стара Загора)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора