„Берое“ изпусна „Лудогорец“ – 0:0

“Берое” и “Лудогорец” не можаха да се победят в интересен мач от XVII кръг на News7 футболно първенство. За загубените 2 точки повече могат да съжаляват домакините, които създадоха редица опасни голови положения през първото полувреме. Добрата игра в защита през цялата среща обаче пък донесе точката за беройци.

0 (0) Червени картони 0 (0)

По една промяна направиха и двамата треньори спрямо мачовете на отборите си от XVI кръг. В „Берое“ Петър Хубчев смени бека, на който игра Пламен Крумов, и той се завърна там, където се чувства най-добре – отдясно, а на поста ляв бек влезе Веселин Пенев, който пропусна мача с „Ботев“ (Враца). При „Лудогорец“ единствено Емил Гъргоров започна като титуляр вместо Роман Безяк, който бе в стартовите 11 на Ивайло Петев за мача с „Черно море“ преди седмица.

beroe-ludogorets_1

„Берое“ започна силно в мача и наложи домакински натиск. В 4-ата минута, при една изчистена в корнер топка, след изпълнението на Педро Еуженио имаше разбъркване в наказателното поле на гостите, но реферът прецени, че Георги Андонов е извършил фаул в атака срещу Жуниор Кайсара.

В 7-ата минута Марселиньо се справи с Борислав Стойчев и навлезе в наказателното поле, но след това защитниците на „Берое“ успяха да изчистят в корнер. При първото изпълнение топката бе отново избита в ъглов удар. След центирането на Емил Гъргоров Иван Стоянов засече с глава, но прати топката край вратата.

beroe-ludogorets_2

Три минути по-късно за нарушение на Йордан Минев срещу Венцислав Христов „Берое“ получи правото да изпълни пряк свободен удар на 25-26 метра фронтално срещу вратата. Георги Андонов стреля директно, Владимир Стоянов боксира. Топката обаче попадна в краката на Педро Еуженио, който стреля плътно по земя. Стоянов успя да реагира в последния момент и отклони леко топката, за да срещне тя гредата. Преди Борислав Стойчев да може да направи втора добавка обаче, кълбото бе избито от Йордан Минев.

В 17-ата минута Педро Еуженио центрира от корнер. Защитата на Лудогорец изби, топката попадна в краката на Венцислав Христов на дъгата пред наказателното поле, но защитник блокира добре удара му.

beroe-ludogorets_7

Последваха минути на равностойна игра с доста брак в действията и на двата отбора.

В 28-ата минута при далечно центриране наляво по атаката на „Берое“ Елиаш свали с глава в наказателното поле за Дончо Атанасов, който пробва удар, но бранител на „Лудогрец“ блокира преди топката да се насочи към вратата.

Невероятно спасяване направи Владимир Стоянов в 35-ата минута. Пламен Крумов центрира отдясно в наказателното поле, където защитата изпусна Дончо Атанасов необезспокояван в наказателното поле. Капитанът на „Берое“ пробва удар по земя, но Владимир Стоянов бе безпогрешен, излезе напред и успя да отклони топката.

beroe-ludogorets_5

В последната минута на първото полувреме топката бе центрирана в наказателното поле. Венцислав Христов засече с глава, но топката излезе в аут.

В продължението на първата част отново той стреля от границата на наказателното поле, но Владислав Стоянов бе на мястото си и улови.

beroe-ludogorets_6

След подновяването на играта „Берое“ продължи да стои добре. В 47-ата минута Венцислав Христов проби добре отдясно и центрира в наказателното поле, където Дончо Атанасов центрира с глава, но не успя да застраши сериозно Владислав Стоянов.

При добра така за „Берое“ в 59-ата минута Венцислав Христов напредна през центъра и бе фаулиран на дъгата пред наказателното поле. Георги Андонов изпълни прекия свободен удар от дъгата пред наказателното поле. Топката обаче се отби в главата на човек от стената и излезе в корнер.

В 67-ата минута Емил Гъргоров получи топката и подаде към Мирослав Иванов, който пробва удар, но бе пресиран добре и ударът бе неточен.

Марселиньо стреля с левия крак от дъгата пред наказателното поле на „Берое“ в 73-ата минута, но топката мина встрани от целта.

beroe-ludogorets_3

В 75-ата минута Емил Гъргоров стреля от пряк свободен удар на около 25 метра фронтално срещу вратата. Топката обаче се отби от стената и излезе в корнер.

Девет минути преди края на редовното време топката бе центрирана в наказателното поле на „Берое“. Мирослав Иванов игра с глава, но прати топката над вратата.

В 83-ата минута Венцислав Христов напредна отдясно и пробва диагонален удар, но Владислав Стоянов бе нащрек и улови.

В продължението топката бе центрирана добре за Венцислав Христов, който я догони, но Кайсара успя да му се противопостави добре и му попречи да стреля като блокира шута.

В следващия кръг „Берое“ гостува на „Етър“, които заради ремонт на стадиона във Велико Търново играят домакинствата си в Сливен. Мачът е на 16 март, събота, от 15:30 часа.

Берое (Стара Загора) – Лудогорец 1945 (Разград) 0:0
Берое (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш Алвеш да Силва (82′ – 27. Игор Джоман), 8. Алберто Лоузейро – 77. Педро Еуженио, 7. Георги Андонов (65′ – 71. Амир Саюд), 11. Дончо Атанасов (к – до 75′) (76′ – 29. Елио Мартинс) – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 12. Кирил Акалски, 2. Здравко Илиев, 6. Иво Иванов, 9. Иван Горанов; старши-треньор: Петър Хубчев
Лудогорец 1945 (Разград): 21. Владимир Стоянов, 80. Жуниор Кайсара, 33. Любомир Гулдан, 27. Космин Моци, 25. Йордан Минев – 8. Станислав Генчев, 18. Светослав Дяков – 73. Иван Стоянов (63′ – 19. Димо Бакалов), 84. Марселиньо, 22. Мирослав Иванов (86′ – 9. Роман Безяк) – 23. Емил Гъргоров (к); неизползвани резерви: 1. Урош Голубович, 77. Витиня, 4. Теро Мантула, 6. Георги Костадинов, 10. Себастиан Ернандес; старши-треньор: Ивайло Петев
жълти картони: Веселин Пенев (71′ – груб фаул), Борислав Стойчев (81′ – задържане), Игор Джоман (90’+3′ – груб фаул) [„Берое“]; Космин Моци (59′ – груб фаул), Светослав Дяков (85′ – реплика) [„Лудогорец“]
главен съдия: Ахмед Ахмед (Бургас)
помощник-съдии: Георги Ковачев (Бургас), Станимир Илков (Бургас)
четвърти съдия: Димитър Андреев (Кърджали)
дежурен делегат: Мариян Колев (Велико Търново)
съдийски наблюдател: Йордан Гулев (Пловдив)