„Берое“ 2000 взе с лекота градското дерби

„Берое“ 2000 спечели убедителна победа с 5:0 над „Стара Загора“ 2000 в среща от XVI кръг на Областната група. Попаденията за победителите бяха дело на Денислав Станчев, Мирослав Едрев – 2, Божидар Димитров и Марчо Костадинов.

Беройци започнаха силно срещата и още в 3-ата минута имаха чисто положение за гол. Божидар Димитров изведе Марчо Костадинов очи в очи с вратаря, но новото попълнение от Чирпан стреля на сантиметри от десния страничен стълб в аут.

Седем минути по-късно Денислав Станчев проби от ляво, премина през двама противникови футболисти и отправи удар от малък ъгъл, но в аут.

В 11-ата минута Мирослав Едрев центрира от фаул в наказателното поле, където Денислав Станчев овладя и с ножичен удар от два метра откри резултата.

20130310_beroe2000-sz2000_6

Три минути по-късно Димитър Колев бе повален в наказателното поле и главният съдия Златин Иванов отсъди 11-метров наказателен удар. Зад бялата точка застана Мирослав Едрев, който не остави шанс на стража на гостите и покачи на 2:0.

20130310_beroe2000-sz2000_4

В 17-ата минута Мирослав Едрев стреля от пряк свободен удар от 24 метра, но Божидар Господинов спаси.

В 20-ата минута Божидар Димитров получи топката пред наказателното поле, премина между трима противникови футболисти и прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Господинов за 3:0.

20130310_beroe2000-sz2000_2

Две минути след това Божидар Димитров изведе отдясно Мирослав Едрев, който абсолютно сам преодоля вратаря за 4:0.

В 26-ата минута Мирослав Едрев проби по дясното крило и центрира към Калоян Петров, който от 8 метра прати топката право в ръцете на стража на „Стара Загора“.

Гостите отговориха с атака отляво, при която Иван Тодоров центрира към Георги Вътев. Деветката успя да отправи удар с глава, но без да затрудни Ростислав Златков.

В последната минута на първата част Златомир Матев стреля от границата на наказателното поле над вратата.

В 34-ата минута Денислав Станчев нацели левия страничен стълб от пряк свободен удар.

Две минути по-късно Марчо Костадинов пусна към Мануел Иванов, който напредна и навлезе в наказателното поле. Деветката на домакините остави топката на Денислав Станчев, който от 8 метра не успя да се разпише. Топката попадна отново в Станчев, който пробва странична ножица от малък ъгъл, но бранител изчисти пред голлинията.

Секунди по-късно Марчо Костадинов отправи удар от границата на наказателното поле, но стражът изби в корнер. След центрирането на Денислав Станчев, топката попадна в Златомир Матев, който от точката за изпълнение на дузпа прати кълбото над вратата.

В 45-ата минута Мануел Иванов намери Марчо Костадинов в наказателното поле. Седмицата финтира бранител и с удар от 12 метра вкара за 5:0.

20130310_beroe2000-sz2000_7

Четири минути по-късно Тенко Николов от гостите изпълни пряк свободен удар, но на метър над напречната греда.

В 51-ата минута Виктор Петков центрира от дясно, но Мануел Иванов от близо пропусна с глава.

Секунди по-късно Стоян Иванов опита късмета си от границата на наказателното поле, но съвсем малко не му достигна да намери рамката на вратата.

В 53-ата минута Марчо Костадинов проби отляво на наказателното поле и пусна към Виктор Петков, който от 5 метра стреля над вратата.

Две минути след това Мануел Иванов изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле, но право в ръцете на Койчинов.

20130310_beroe2000-sz2000_5

Така „Берое“ 2000 записа девета победа през сезона и е лидер в групата с актив от 27 точки. На 17 март от 12:30 часа възпитаниците на Сидер Димитров гостуват в Гълъбово.

„Берое“ 2000 – „Стара Загора“ 2000 5:0
голмайстори: 1:0  Денислав Станчев 11′, 2:0  Мирослав Едрев 14′ (д), 3:0  Божидар Димитров 20′, 4:0  Мирослав Едрев 22′, 5:0 Марчо Костадинов 45′
„Берое“ 2000: 12. Ростислав Златков, 2. Стилиян Тенев (39′  – 4. Тодор Германов), 3. Пламен Иванов (49′  – 5. Трифон Панев), 17. Константинос Сигалас, 18. Димитър Колев, 14. Златомир Матев (к), 15. Калоян Петров (31′  – 16. Стоян Иванов), 8. Божидар Димитров (47′  – 6. Мони Димитров), 10. Мирослав Едрев (31′  – 9. Мануел Иванов), 11. Денислав Станчев (39′  – 13. Виктор Петков), 7.  Марчо Костадинов; старши-треньор: Сидер Димитров
„Стара Загора“ 2000: 1. Божидар Господинов (49′  – 12. Емилиян Койчинов), 2. Валентин Стоянов, 3. Андриян Михайлов, 4. Георги Иванов (36′  – 16. Руси Желев), 5. Дони Христов, 15. Преслав Божидаров (31′  – 6. Дамян Димитров), 7. Доменик Тотев (31′  – 17. Стилян Стоянов), 8. Динко Иванов (49′  – 21. Ивайло Петров), 9. Георги Вътев, 10. Тенко Николов, 11. Иван Тодоров (49′  – 18. Петър Павлов); неизползвани резерви: 13. Лазар Атанасов; старши-треньор: Иван Желев
жълти картони: Андриян Михайлов (34′ – задържане), Руси Желев  (57′ – груб фаул) [„Стара Загора“]
главен съдия: Златин Иванов (Стара Загора)
помощник-съдии: Виктор Динев (Стара Загора), Снежана Петрунова (Стара Загора)
делегат: Станислав Танев (Стара Загора)