„Берое“ 98 продължава без грешка

Децата на „Берое“, родени през 1998 година, продължават победната си серия в Областната група. Днес от 10:30 часа възпитаниците на Владислав Януш записаха петнадесета поредна победа и с пълен актив са едноличен водач в групата. За победата с 4:0 над „Стара Загора“ се разписаха Росен Илиев на два пъти, Петър Болградов и Преслав Георгиев от дузпа.

Домакините откриха резултата във 2-ата минута, когато Росен Илиев прати топката във вратата на градския съперник от пряк свободен удар от ъгъла на наказателното поле.

20130310_beroe98-sz98_7

Пет минути по-късно Калоян Динев центрира в наказателното поле, където отново Илиев с глава вкара второто си попадение в срещата.

В 12-ата минута Калоян Динев нацели напречната греда от пряк свободен удар от 22 метра. Топката попадна в Преслав Георгиев, който стреля от въздуха от 6 метра, но право в тялото Иван Вачков.

20130310_beroe98-sz98_3

До края на първата част двата отбора не успяха да създадат чисто голово положение.

Три минути след почивката новото попълнение Петър Болградов вкара първото си попадение със зелено-бялата фланелка с удар от 25 метра.

20130310_beroe98-sz98_2

В 46-ата минута Симеон Христов изпълни пряк свободен удар пред вратата на домакините, но не успя да намери рамката на вратата.

В 48-ата минута футболист на „Стара Загора“ игра с ръка в наказателното поле и с помощта на първия асистент главният съдия Виктор Динев отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Преслав Георгиев, който бе точен за 4:0.

20130310_beroe98-sz98_5

Веднага след подновяването на играта Лъчезар Захариев пробва удар от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Стоян Димитров.

Минута по-късно отново Захариев бе близо до гол. След самостоятелен рейд седмицата на гостите отправи удар по земя, но на сантиметри от десния страничен стълб.

В 56-ата минута Калоян Динев отправи удар от 23 метра, но встрани от вратата.

Две минути по-късно Росен Илиев пробва късмета си от 22 метра, но право в ръцете на Иван Вачков.

20130310_beroe98-sz98_4

„Берое“ 98 е едноличен лидер в Областната група при децата с пълен актив от 45 точки и голова разлика 111-2. На 17 март от 10,30 часа набор 98 гостува на „Ботев“ 98 (Гълъбово).

По същото време в Казанлък „Розова долина“ 96 и „Берое“ 97 изиграха слаб мач, завършил без победител 0:0. Срещата се игра на много лош терен, не позволил на двата състава да покажат почти никакви футболни достойнства.

„Берое“ 98 – „Стара Загора“ 98 4:0
голмайстори: 1:0 Росен Илиев 2′, 2:0 Росен Илиев 7′, 3:0 Петър Болградов 43′, 4:0 Преслав Георгиев 48′ (д)
„Берое“ 98:  1. Стоян Димитров, 2. Янчо Янчев (49′ – 14 Георги Алтънски), 3. Ангел Денчев (к), 4. Ивайло Драгиев, 5. Пламен Михайлов (58′ – 13. Галин Иванов), 6. Калоян Динев, 8. Руси Чернаков (60′ – 16. Божидар Нуцов), 10. Мартин Маринов (41′ – 15. Петър Болградов), 11. Михаил Димитров (41′ – 18. Светомир Георгиев), 7. Росен Илиев, 9. Преслав Георгиев (60′ – 17. Георги Койчев); неизползвани резерви: 12. Мирослав Тачев;старши-треньор: Владислав Януш
„Стара Загора“ 98: 1. Иван Вачков, 17. Николай Величков (к), 5. Методи Кръстев, 4. Станислав Желев, 11. Радослав Минчев (41′ – 2. Симеон Донев), 8. Генади Станев (62′ – 16. Георги Танев), 20. Симеон Христов (62′ – 10. Даниел Станчев), 9. Християн Маринов (55′ – 6. Васил Василев), 18. Михал Михалев, 7. Лъчезар Захариев (62′ – 19. Валентин Тачев); неизползвани резерви: 12. Петър Йоргов; старши-треньор: Росен Тонев
жълти картони: 5. Методи Кръстев (1′ – груб фаул) [„Стара Загора“]
главен съдия: Виктор Динев (Стара Загора)
помощник-съдии: Златин Иванов (Стара Загора), Снежана Петрунова (Стара Загора)
делегат: Станислав Танев (Стара Загора)