„Берое“ 99 обърна „Миньор“ за 3:2

„Берое“ 99 обърна „Миньор“ 98 (Раднево) в среща от отложения XIX кръг на Областната група при децата. Гостите от Раднево взеха аванс от два гола, но „зелено-белите“ успяха да стигнат до победата с 3:2.

Гостите откриха резултата още в 1-ата минута на двубоя. След атака отляво последва центриране в наказателното поле, където никой не успя да засече. Топката попадна в играч на гостите, той центрира отдясно право на главата на свой съотборник, който отблизо откри резултата.

В средата на първата част гостите стигнаха до ново попадение.

Малко преди почивката Йоан Атанасчев върна едно попадение. Крилото получи топката, навлезе във вътрешността на терена и от дъгата на наказателното поле намали на 1:2.

Възпитаниците на Венелин Сивриев направиха пълен обрат в края на срещата. Първо в 65-ата минута Тодор Иванов се възползва от меле в наказателното поле и от 13 метра изравни.

Две минути по-късно Мариян Тонев изпълни фаул в централната част на терена. Роденият в Харманли талант намери Данчо Свиленски, който се измъкна от защитата и донесе трите точки.

На 18 май от 10:30 часа „Берое“ 99 гостува в с. Ягода на местния „Тунджа“.

„Берое“ 99 (Стара Загора) – „Миньор“ 98 (Раднево) 3:2

голмайстори: 0:1 ? 1′, 0:2 ? 17′, 1:2 Йоан Атанасчев 33′, 2:2 Тодор Иванов 65′, 3:2 Данчо Свиленски 67′

„Берое“ 99: Валентин Томев, Живо Монев (55′ – Ивелин Статев), Божидар Джелебов, Радослав Калчев, Юсеин Шериф, Велизар Василев (65′ – Костадин Пеев), Тодор Иванов, Данчо Свиленски, Мартин Ковачев (к), Йоан Атанасчев, Мариян Тонев (69′ – Танимир Петров); неизползвани резерви: Ивайло Иванов, Станислав Митов, Николай Иванов, Илия Георгиев; старши-треньор: Венелин Сивриев