Децата с поражение в Италия

Децата на „Берое“ допуснаха поражение във втория си мач от група „В“ на турнира „Андреа Болонезе“ в Италия. Днес от 17:30 ч (българско време) беройци отстъпиха с 2:0 от „Паганезе“.

Срещата се игра при проливен дъжд, който максимално затрудни „зелено-белите“. Двата отбора предложиха по-директен футбол със здрави единоборства. Благодарение на физическото си предимство „Паганезе“ печелеше повечето единоборства и първи топки. Италианският тим се пригоди по-добре към тежкия терен и взе бързо два гола аванс.

Първо в 9-ата минута футболист на „Паганезе“ стреля към вратата на беройци, стражът Стоян Димитров изби, но в краката на Лигуори, който откри резултата.

Пет минути по-късно след късо изпълнение на фаул топката бе подадена отдясно по атаката на „Паганезе“ и при опита си да центрира Лигуори прати кълбото във вратата за 2:0.

През втората част треньорът Сидер Димитров направи промени в състава. Старозагорци натикаха съперникът  в собствената му половина, но така и не успяха да разпечатат вратата на италианския тим.

След срещата старозагорци изразиха претенциите си към реферите на двубоя.

Утре от 18 часа (българско време) на стадион „Андреа Болонезе“ в Капецано беройци се изправят в последния си мач от група „В“ срещу състава на “Академия”.

„Паганезе“ 98 (Пагани) – „Берое“ 98 (Стара Загора) 2:0
голмайстори: 1:0 Лигуори 9′, 2:0 Лигуори 14′
„Берое“ 98: Стоян Димитров, Янчо Янчев (Галин Иванов), Калоян Динев, Ангел Денчев (Божидар Джелебов), Ивайло Драгиев, Петър Болградов (Пламен Михайлов), Мартин Маринов (Данчо Свиленски), Светомир Георгиев (Мариян Тонев), Иван Червенаков (Михаил Димитров), Преслав Георгиев, Росен Илиев