„Берое“ на национален бараж при U19

„Берое“ 94 (Стара Загора) победи с 2:0 „Локомотив“ 94 (Пловдив) в бараж за Елитната юношеска група до 19 години, който се игра днес в Карлово. Всички попадения паднаха през втората част. Исус Ангелов откри в 49-ата минута, а Пламен Пенев в 51-ата покачи на 2:0. Второто препятствие пред „заралии“ по пътя към Елитна юношеска група ще се казва „Светкавица“ (Търговище), а мачът ще е на 12 юни, сряда, от 18:00 часа.

lokopd94-beroe94_3

В 5-ата минута Запрян Запрянов центрира от фаул. Футболист на „Локомотив“ (Пловдив) свали с глава пред вратата на „Берое“. Там Петко Ганев изчисти, но в краката на Станислав Йорданов, който отправи силен удар от 16 метра, но топката срещна десния страничен стълб.

lokopd94-beroe94_4

Минута по-късно топката бе центрирана от ляво, Янъков с глава от 15 метра прати топката на метър и половина в ляво от вратата.

lokopd94-beroe94_5

В 10-ата минута отново той центрира от корнер, а Николай Петков засече с глава от 6 метра, но топката мина на 20-30 сантиметра над вратата.

lokopd94-beroe94_8

В 14-ата минута Джунейт Али центрира от дясно, топката попадна в непокрития Венцислав Иванов, който при опита си да стреля от движение не успя да нацели топката.

lokopd94-beroe94_10

Исус Ангелов изпълни пряк свободен удар в 20-ата минута, но прати топката право в стената.

В 27-ата минута отново халфът на „Берое“ отправи удар от 26 метра, но кълбото попадна в ръцете на Кацарев.

lokopd94-beroe94_2

Асен Желев успя да избие в корнер удар на Петър Челебиев в 32-ата минута.

В последната минута на първото полувреме Стойчо Дебелеков стреля от 22 метра, но топката мина високо над вратата.

През второто полувреме „Берое“ бе далеч по-силния тим на терена. Още секунди след подновяването на играта Пламен Пенев проби и подаде към Венцислав Иванов фронтално на вратата на границата на наказателното поле. При първия си опит полузащитникът се размина с топката, а след това стреля слабо с левия крак, но право в ръцете на вратаря.

lokopd94-beroe94_6

Резултатът бе открит за беройци в 49-ата минута. Александър Манолов навърза двама футболисти и подаде на Ангел Костов в ляво, който центрира успоредно на гол линията към Исус Ангелов, който бе оставен абсолютно непокрит и от 4 метра вкара за 1:0.

В 50-ата минута Челебиев стреля от 25 метра, но топката мина на 5-6 метра в ляво от целта.

lokopd94-beroe94_13

Минута по-късно Пламен Пенев отбеляза втория гол за „Берое“. Исус Ангелов получи дълъг пас, овладя и пусна към Пламен Пенев, който от границата на наказателното поле покачи на 2:0.

lokopd94-beroe94_15

В 61-ата минута Станислав Йорданов стреля от 24 метра, но прати топката на метър над вратата.

lokopd94-beroe94_7

Джунейт Али центрира от дясно в 70-ата минута, Ангел Костов стреля от 15 метра с глава, но топката мина над целта.

lokopd94-beroe94_9

Запрян Запрянов центрира от корнер в 72-ата минута към наказателното поле на „Берое“. Исус Ангелов изби с глава, но право в краката на Стойчо Дебелеков, който подаде към Николай Николов. Таранът се обърна и стреля силно, но право в ръцете на Асен Желев.

В 76-ата минута започнаха изпълненията на главния рефер Павлин Тютюнджян, който даде само жълт картон за удар без топка на Стойчо Дебелеков срещу Кирил Личев от „Берое“.

lokopd94-beroe94_11

В 80-ата минута Запрянов навлезе в наказателното поле и пробва удар от малък ъгъл, но Асен Желев успя да избие в страни.

В последната минута на редовното време Александър Манолов изведе Кирил Личев в чиста позиция. Полузащитникът напредна, но вместо да стреля реши да потърси Светлин Симеонов. Топката рикошира в крака на централния бранител Николай Петков и капитанът улови.

Без особена причина съдията даде цели 5 минути добавено време. В тях играчите на „Локомотив“ сътвориха нещо немислимо при решен мач. Айкут Янъков спъна грубо в гръб Кирил Личев, след което при спряна игра изрита топката към футболиста на „Берое“. Случката се разигра пред очите на главния рефер. Вместо да покаже  картон на футболиста в черно, той позволи да се случат следващите събития. Секунда по-късно Челебиев и Петков бутнаха на земята Костов, който веднага се отдръпна от ситуацията, тъй като вече имаше картон. На терена веднага навлязоха треньорите на двата отбора, за да предотвратят по-сериозно сбиване. Странно защо Павлин Тютюнджян вместо да накаже виновниците вдигна директен червен картон на Петко Ганев от „Берое“, който въобще не участваше в ситуацията, а малко след това даде втори жълт картон и на пострадалия Ангел Костов. След това Тютюнджян даде втори жълт картон на Челебиев (за удар без топка, което по наредба трябва да е директно гонене от игра) и директен червен картон на капитанът на „Локомотив“ Николай Петков, който си позволи демонстративно да хвърли червения картон на съдията. Картон така и не получи първият провокатор – Айкут Янъков.

Предстои да се уточни и кой ще бъде стадионът домакин на срещата със „Светкавица“, тъй като баражите за Елитна юношеска група се играят в една среща на неутрален терен при директна елиминация.

lokopd94-beroe94_14

Възпитаниците на треньора Господин Мирчев завършиха на първо място в Зона “Стара Загора” където натрупаха 22 победи и актив от 68 точки с голова разлика 159:17. Вторият “Несебър” завърши с осем точки по-малко. Отборът, който е съставен и от много момчета родени през 1995 взе сребърните медали в турнира за Купата на БФС в края на април.

“Берое” загуби мястото си в Елитната юношеска група преди година и се наложи да мине през Зона “Стара Загора”, за да се бори отново за място сред най-добрите в България.

„Светкавица“ се класира директно за националните баражи като представител на Зона “Варна” заради липсата на друг кандидат от Североизточна България. „Мълниите“ завършиха на второ място в зоната с актив от 30 точки от 9 победи, 3 равни и 4 загуби при голова разлика 47-10. Групата бе спечелена от U18 отборът на „Черно море“ (родени 1995 г.). По принцип победителят в групата трябваше да придобие право на участие в баражи за попълване на Елитната юношеска група до 19 г. Но тъй като това е „Черно море“, а клубът има представител в U19, квотата отиде директно във втория „Светкавица“ (Търговище), като тима изпревари с 1 точка „Лудогорец“ за втората позиция. Така шампионите остават и догодина без представител в Елитната юношеска група до 19 г.

„Берое“ U19 (Стара Загора) – „Локомотив 1926“ U19 (Пловдив) 2:0
голмайстори: 1:0 Исус Ангелов 49′, 2:0 Пламен Пенев 51′
„Берое“: 12. Асен Желев, 2. Джунейт Али, 4. Пламен Тенев (к), 5. Петко Ганев, 18. Васил Ботев, 6. Адриян Галинов (49′ – 9. Ангел Костов), 16. Жюлиен Бенков, 8. Исус Ангелов (86′ – 13. Светлин Симеонов), 10. Венцислав Иванов (51′ – 14. Кирил Личев), 7. Пламен Пенев (59′ – 17. Никола Грозданов (90’+3′ – 3. Диян Динев)), 15. Александър Манолов (90’+1′ – 11. Михаел Лалев); неизползвани резерви: 1. Теодор Койчев; старши-треньор: Господин Мирчев
„Локомотив“: 1. Кристиян Кацарев, 11. Акиф Юсеин (72′ – 16. Йордан Влашки), 3. Ангел Златков, 15. Кристиян Комбаров (68′ – 21. Георги Арабаджиев), 2. Стойчо Дебелеков, 18. Николай Петков (к), 20. Станислав Йорданов (77′ – 14. Мирослав Радев), 10. Петър Челебиев, 9. Николай Николов, 8. Запрян Запрянов, 7. Айкут Янъков; неизползвани резерви: 22. Георги Христов, 13. Атанас Панайотов, 17. Мартин Гюндузов, 4. Атанас Васев; старши-треньор: Красимир Димитров
жълти картони: Александър Манолов (27′ – груб фаул), Кирил Личев (57′ – задържане), Ангел Костов (60′ – груб фаул), Никола Грозданов (90’+2′ – груб фаул), Агел Костов (90’+5′ – реплика) [„Берое“]; Николай Петков (19′ – задържане), Кристиян Комбаров (41′ – груб фаул), Петър Челебиев (45’+1′ – груб фаул), Стойчо Дебелеков (76′ – удар без топка), Запрян Запрянов (83′ – бурна реакция), Ангел Златков (86′ – груб фаул), Петър Чележиев (90’+5′ – удар без топка) [„Локомотив“]
червени картони: Петко Ганев (90’+5′ – бурна реакция), Ангел Костов (90’+5′ – реплика) [„Берое“]; Петър Чележиев (90’+5′ – удар без топка), Николай Петков (90’+5′ – хвърляне на картоните на съдията на земята) [„Локомотив“]
главен съдия: Павлин Тютюнджян (Хасково)
помощник-съдии: Николай Николов (Хасково), Георги Димитров (Хасково)
дежурен делегат: Асен Балабанов (Пловдив)
стадион: „Васил Левски“, Карлово