„Берое“ победи „Славия“ на старта с 2:0

„Берое“ започна по най-добрия начин участието си в сезон 2013/2014 на „А“ група. „Заралии“ се наложиха с 2:0 като гост над „Славия“. Беройци бяха по-добрия тим през целия мач. В 50-ата минута Давид Каядо изведе беройци напред, а в 67-ата Венцислав Христов се възползва от грешка на защитата на „Славия“ и направи 2:0.

beroe-squad-vs-slavia

Срещата започна равностойно, а след 5-ата минута „Берое“ взе инициативта в мача.

В 8-ата минута Веселин Пенев изведе Венцислав Христов, но нападателят бе блокиран добре от Виктор Генев, който спря устрема му, а след намесата на Живко Желев и Радослав Димитров топката бе избита.

Три минути по-късно Веселин Пенев центрира отлично в наказателното поле, от където Георги Андонов засече от воле, но топката попадна право в ръцете на Георги Петков.

Здравко Илиев центира от дясно в наказателното поле в 14-ата минута. От там Игор Джоман свали с глава назад до точката за изпълнение на дузпа от където Венцислав Христов засече от воле, но Георги Петков спаси отлично.

beroe-slavia_djoman

В следващата атака Давид Каядо овладя в наказателното поле и стреля, но стражът на „белите“ отново улови.

В 20-ата минута Галин Иванов стреля от дистанция, но след рикошет топката попадна в ръцете на Иван Караджов.

Четири минути след това топката бе центрирана напред за Венцислав Христов, но Филип Филипов успя да блокира атаката на „зелените“.

В 26-ата минута след грешка на Тодор Янчев Здравко Илиев стреля от 22-23 метра фронтрално на вратата, но топката мина на около 50 см над напречната греда.

В 32-ата минута Христо Янев центрира добре към далечната греда от корнер, но Игор Джоман успя с глава да изпревари Радослав Василев преди нападателят да успее да насочи топката.

Филип Филипов пробва удар в 35-ата минута, но след рикошет топката излезе в корнер. След него играч на „Славия“ игра непозволено срещу Иван Караджов.

В 39-ата минута Виктор Генев сгреши и бе изпреварен от Давид Каядо, който си поведе добре топката напред, но прекалено дълго и Генев успя със шпагат да избие в корнер.

Пет минути преди края на първото полувреме топката бе центрирана към Елиаш в наказателното поле, който подаде с глава към Георги Андонов. Нападателят на „Берое“ прати топката в мрежата, но реферът не зачете попадението, тъй като прецени, че Елиаш се е подпрял непозволено върху гърба на Радослав Димитров.

beroe-slavia_andonov2

Тодор Янчев пробва малко след това удар за „Славия“, но бе неточен.

Две минути по-късно Георги Андонов центрира отлично към Здравко Илиев в наказателното поле. Той се опита да подаде на Венцислав Христов, но Георги Петков бе скъсил отлично дистанцията и успя да блокира паса. След това топката излезе в аут.

След почивката „зелените“ бяха едноличният господар на терена. В 50-ата минута Венцислав Христов изведе отлично Георги Андонов в дясната зона на наказателното поле. От там Андонов пусна успоредно на голлинията за Давид Каядо, за който остана по-лесното – а именно да се разпише във вратата на Георги Петков. Напълно заслужено „Берое“ излезе напред в резултата.

beroe-slavia_andonov

В 57-ата минута Игор Джоман пробва удар към вратата. След рикошет в играч на „Славия“ топката излезе в корнер. В същата минута Пламен Крумов центрира от корнера. Иво Иванов надскочи Виктор Генев и насочи топката към вратата, но кълбото прелетя на сантиметри край рамката.

Две минути по-късно Галин Иванов бе изведен добре и шутира от малка дистанция, но Караджов успя да избиер в корнер. След изпълнението Диего прати топката над вратата.

В 61-ата минута след удар по земя на Венцислав Христов, топката попадна право в ръцете на Петков.

Иван Караджов центрира за Венцислав Христов в 66-ата минута, който с едно докосване изведе Здравко Илиев в наказателното поле, той стреля, но Петков успя да изчисти в корнер. След изпълнението Геори Андонов засече, но бе неточен.

beroe-slavia_iliev

Резултатът стана 2:0 в 67-ата минута. Венцислав Христов бе изведен в наказателното поле след грешка на защитата на „Славия“ и се разписа в опразнената от Петков врата за 0:2.

beroe-slavia_ventsi

До края на мача двата отбора свалиха темпото и не създадоха много голови опасности.

В 85-ата минута Диего Невеш засече с глава след центриране. Топката обаче попадна в ръцете на Караджов.

Минута по-късно Иван Караджов сгреши и даде топката на Христо Янев. Крилото напредна от ляво и центрира на дъгата пред наказателното поле по земя за Балджийски, който стреля, но Караджов се разпъна добре и улови.

В продължението на първата част Андонов стреля от малък ъгъл, но Георги Петков скъси добре дистанцията и изби в корнер.

В четвъртък беройци гостуват на ст. „Блумфийлд“ в Тел Авив в мач-реванш от турнира за Лига Европа срещу „Апоел“ (Тел Авив).

„Славия“ (София) – „Берое“ (Стара Загора) 0:2
голмайстори: 0:1 Давид Каядо 50′, 0:2 Венцислав Христов 67′
„Славия“ (София): 1. Георги Петков (к), 20. Радослав Димитров, 3. Живко Желев, 22. Виктор Генев, 18. Филип Филипов, 8. Чавдар Янков (66′ – 6. Борислав Балджийски), 5. Тодор Янчев, 33. Галин Иванов, 77. Александър Александров (46′ – 91. Фернандо да Силва), 7. Христо Янев, 11. Радослав Василев (46′ – 99. Диего Жезус); неизползвани резерви: 12. Емил Петров, 21. Георги Пашов, 19. Стефан Велков, 9. Атанас Курдов; старши-треньор: Асен Букарев
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш (89′ – 19. Мартин Райнов), 27. Игор Джоман – 2. Здравко Илиев, 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо (87′ – 11. Дончо Атанасов) – 10. Венцислав Христов (79′ – 91. Амир Саюд); неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 15. Георги Динков, 77. Педро Еуженио, 92. Иван Горанов; старши-треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Галин Иванов (28′ – груб фаул), Живко Желев (56′ – умишлена игра с ръка), Филип Филипов (90’+2′ – груб фаул), Фернандо да Силва (90’+4′ – груб фаул) [„Славия“]
главен съдия: Ивайло Стоянов (Петрич)
помощник-съдии: Крум Стоилов (Благоевград), Антоан Георгиев (Сливен)
четвърти съдия: Георги Калудов (Пловдив)
допълнителни асистент съдии: Димитър Андреев (Кърджали), Стефан Апостолов (Симитли)