„Берое“ изпусна ЦСКА – 1:1

„Берое“ изпусна да победи ЦСКА в Стара Загора и завърши наравно 1:1. „Заралии“ бяха по-добрият отбор на терена през целия мач и заслужено поведоха в 64-ата минута с попадение на Венцислав Христов. От грешка в отбрана се възползва обаче Григор Долапчиев, чийто удар в 84-ата минута влезе в рамката за 1:1.

1

Красива хореография с хартийки и ленти направиха феновете на „Берое“ по протежението на цялата северна трибуна при първия съдийски сигнал.

0 (0) Червени картони 0 (0)

Двата отбора започнаха срещата и без минутка „опознаване“ и веднага се хвърлиха към двете врати като играеха с изчистени, скоростни атаки и доста агресия.

beroe-cska_nachalo

В 4-ата минута Георги Андонов получи топката в ляво по атаката на „Берое“ до наказателното поле, овладява си и центрира, но над главата на Здравко Илиев. Топката попадна в Пламен Крумов, който първо не успя да овладее, а след това измъкна корнер. След изпълнението обаче не се случи нищо опасно за Черни.

4

Две минути по-късно Емил Гъргоров изведе добре в наказателното поле Бруно Морейра, който пробва да върне успоредно на на гол линията отново за Гъргоров, но Борислав Стойчев се справи и изчисти в корнер.

beroe-cska_djoman

В 11-ата минута топката бе центрирана за Венцислав Христов, отбраната на ЦСКА обаче успя да го изпревари и да изчисти в корнер.

6

Десет минути по-късно Антон Карачанаков стреля от пряк свободен удар от около 30 метра фронтално на вратата, но топката се отби в стената.

В 24-ата минута Давид Каядо подаде за Здравко Илиев на дъгата пред наказателното поле, той центрира. Черни успя да боксира над главата на Каядо, топката попадна в Георги Андонов, който стреля по земя, но кълбото бе отбито в корнер.

beroe-cska_caiado

Минута по-късно Пламен Крумов центрира от корнер. Кълбото попадна право на главата на Борислав Стойчев, който насочи много добре, но топката мина на сантиметри покрай целта.

В 37-ата минута топката бе изнесена напред зад защитата на „Берое“ за Бруно Морейра, който пробва удар по земя, но Караджов бе на мястото си и улови.

Четири минути по-късно Антон Карачанаков отправи силен диагонален удар от ъгъла на наказателното поле в ляво по атаката на ЦСКА. Караджов обаче успя да избие добре, след това Менди не можа да насочи топката към вратата.

2

След почивката „Берое“ започна по-мотивирано. В 49-ата минута дойде и първата по-сериозна опасност. Здравко Илиев получи топката на метър пред наказателното поле и стреля без подготовка от там. Отлично обаче реагира Черни и изчисти в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Неманя Милисавлевич като че ли игра с ръка в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията.

5

Последваха минути, в които добре наредените защити на двата отбора не даваха много пролуки за нападателите да се озоват на добра позиция за удар.

В 61-ата минута при дълъг пас за Давид Каядо в ляво по атаката на „Берое“, Апостол Попов застава добре пред португалеца, а след това и Венцислав Василев. След удара на Каядо топката рикошира в защитник и направи парабола към вратата, но не затрудни Черни, който я хвана.

Минута по-късно Антон Карачанаков пробва късмета си от дъгата пред наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Иван Караджов.

3

В 63-ата минута Борислав Стойчев навлезе добре от ляво в наказателното поле и пусна пас успоредно на гол линията към Здравко Илиев, който чукна леко за Венцислав Христов. Нападателят стреля от границата на пеналта, но бе неточен.

beroe-cska_ventsi-gol

beroe-cska_ventsi-gol2

Беройци се възползваха от първата грешка в отбраната на ЦСКА в 64-ата минута. Здравко Илиев отне добре от Менди, подаде бързо към Венцислав Христов на границата на наказателното поле, той направи крачка напред и си нагласи добре топката, за да я насочи в мрежата за 1:0!

beroe-cska_radost

beroe-cska_radost-gol

Беройци можеха и да покачат в 68-ата минута когато Георги Андонов стреля от далеч, но Томаш Черни се разпъна добре и успя да парира.

beroe-cska_andonov

В 80-ата минута Марсиньо стреля по земя, но ударът му от 20 метра бе прекалено слаб и неточен.

Влезлият като резерва Григор Долапчиев се възползва от първия си досег с топката след като влезе на терена и стреля от 25 метра, като вкара много красив гол в сглобката на вратата на Иван Караджов в горния десен ъгъл на рамката.

В 86-ата минута Георги Андонов стреля от далеч по земя, Черни обаче излезе напред и успя да стигне до топката преди Венцислав Христов да я засече в опразнената рамка.

В триминутното продължение Саюд центрира добре в наказателното поле, където Неманя Милисавлевич не се намеси по най-добрия начин с глава и първо не успя да избие, но след това се справи.

Следващият мач на „Берое“ е следващия понеделник от 21:00 часа на стадион „Локомотив“ в Пловдив срещу едноименния тим.

„Берое“ (Стара Загора) – ЦСКА (София) 1:1
голмайстори: 1:0 Венцислав Христов 64′, 1:1 Григор Долапчиев 83′
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 27. Игор Джоман – 2. Здравко Илиев (79′ – 91. Амир Саюд), 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 15. Георги Динков, 3. Владимир Зафиров, 19. Мартин Райнов, 11. Дончо Атанасов, 92. Иван Горанов; старши-треньор: Петър Хубчев
ЦСКА (София): 12. Томаш Черни, 21. Венцислав Василев, 19. Апостол Попов, 6. Жаксон Менди, 11. Неманя Милисавлевич, 22. Бруно Морейра (64′ – 9. Християн Кировски), 18. Ивайло Чочев, 31. Ревсон Коредейро, 10. Марсиньо, 71. Антон Карачанаков (77′ – 4. Рангел Абушев), 23. Емил Гъргоров (к); неизползвани резерви: 92. Стоян Колев, 16. Петър Витанов, 25. Ангел Грънчов, 26. Юлиян Илиянов, 45. Григор Долапчиев; старши-треньор: Стойчо Младенов
жълти картони: Пламен Крумов (27′ – груб фаул) [„Берое“]; Ревсон Коредейро (71′ – груб фаул), Ивайло Чочев (90’+3′ – груб фаул) [ЦСКА]