„Берое“ отстъпи на „Локомотив“ с 3:1

„Берое“ допусна първа загуба в първенството на „А“ група. „Заралии“ отстъпиха с 3:1 на „Локомотив“ в Пловдив. В края на първото полувреме Аласан Н’Диайе откри за домакините след статично положение. Давид Каядо вкара в 54-ата минута за 1:1, а Габриел до Кармо изведе отново „Локомотив“ напред в 61-ата минута при добавката след като топката срещна гредата след удар на Мартин Кавдански. След изключително пресилена дузпа отсъдена от Станислав Тодоров Мартин Камбуров реализира за 3:1 в 86-ата минута.

0 (0) Червени картони 0 (0)

Заради контузията на Иво Иванов и леките травми на Георги Андонов и Венцислав Христов Петър Хубчев се принуди да направи промени в състава. Андонов все пак започна като титуляр, а Христов влезе в последните 15 минути на мача. Като титуляри започнаха Владимир Зафиров и Амир Саюд.

Вярната беройска публика подкрепи любимците си и в Пловдив.

1

В 3-ата минута Давид Каядо напредна от ляво и центрира в наказателното поле за Здравко Илиев след бърза контраатака, но Диего Фераресо бе заел добра позиция и изби с глава в корнер.

Минута по-късно Амир Саюд бе фаулиран в средата на терена и пусна бърз пас към изпуснатия по дясното крило Пламен Крумов, който центрира, но Тунчев успя да избие.

В 5-ата минута Йордан Тодоров получи дълъг пас в наказателното поле на „Берое“. Той пробва шут без подоготовка, но кълбото мина покрай целта.

Минута по-късно отново Тодоров напредна от дясно и центрира в наказателното поле, топката се отби в крака на Веселин Пенев и направи прабола към вратата, където Иван Караджов не успя да се намеси преди Габриел до Кармо да може да играе с нея, но нападателят прати кълбото в аут.

Здравко Лазаров центрира от корнер в 10-ата минута, топката бе отбита и Тунчев пробва удар от границата на наказателното поле, Кавдански засече леко, но бе останал в засада и прати топката край целта.

След удар на Здравко Илиев от около 20 метра в 11-ата минута топйата мина над вратата.

4

В 25-ата минута Пламен Крумов изпълни късо пряк свободен удар по лявото крило към Веселин Пенев, който центрира, но след като Йордан Тодоров бе блокирал кълбото, то излезе в корнер. След изпълнението не се случи нищо опасно.

В 40-ата минута удар на Н’Диайе бе блокиран от Игор Джоман и топката излезе в корнер. При изпълнението минута по-късно Здравко Лазаров центрира. Аласан Н’Диайе засече с глава и прати топката в ляво от Иван Караджов в мрежата за 1:0.

„Берое“ започна с повече желание през втората част и заслужено скоро след началото му стигна до изравнително попадение.

В 50-ата минута Валери Георгиев пробва удар, но прати топката високо над вратата.

Амир Саюд центрира в наказателното поле към Георги Андонов в 53-ата минута, но Валери Георгиев се намеси добре и изчисти в корнер. След късото изпълнение на Саюд и последвалото центриране защитата на „Локомотив“ се справи.

В 54-ата минута при отлична контраатака за „Берое“ топката бе пусната от Амир Саюд късо за Давид Каядо на скорост, който напредна и се разписа с диагонален удар за 1:1.

Три минути по-късно Здравко Лазаров центрира добре в наказателното поле, Мартин Камбуров се измъкна на чиста позиция в наказателното поле и засече с глава, но над вратата.

В 59-ата минута топката бе подадена в наказателното поле от Здравко Илиев към Елиаш, където стана разбъркване, бразилецът овладя и успя да стреля, но защитата отби.

3

В 60-ата минута Давид Каядо организира бърза индивидуална акция по левия флан. Португалецът навлезе към наказателното поле и стреля от ъгъла му, но над вратата.

Домакините стигнаха до втори гол в 61-ата минута когато топката бе центрирана в наказателното поле от Александър Якимов, от където Мартин Кавдански засече с глава, но прати топката в страничната греда. Топката се отби, но попадна в краката на Габриел до Кармо, който от близко се разписа за 2:1.

В 66-ата минута Здравко Илиев успя да се справи със защитник на „Локомотив“ и стреля по земя от 30-ина метра, но топката попадна в ръцете на Йордан Господинов.

Минута след това Здравко Илиев подаде в дясно за Давид Каядо, който стреля без подготовка, но над целта.

5

В 68-ата минута Здравко Лазаров центрира от пряк свободен удар в ляво по атаката на „Локомотив“ към далечната греда от където Аласан Н’Диайе игра с глава, но след намеса на Владимир Зафиров кълбото излезе в корнер. След изпълнението Андонов успя да изчисти.

В 72-ата минута домакините се възползваха от грешка на Амир Саюд при шас. Здравко Лазаров, Габриел до Кармо и Мартин Камбуров останаха трима на трима със защитата на „Берое“. Габриел до Кармо пробва добър пас за Камбуров, който се измъкна зад защитата. Вместо да стреля, останал сам срещу вратаря, обаче нападателят на домакините пробва пас успоредно на гол линията. Борислав Стойчев се размина с топката, но до нея не достигна и Здравко Лазаров, за когото бе адресиран паса.

В 75-ата минута Елиаш даде отличен извеждащ пас към Здравко Илиев, който успя да прескочи излезлият Йордан Господинов и да стреля от малък удар, но от гол линията Диего изби.

Четири минути преди края на редовното време Станислав Тодоров отсъди изключително пресилена дузпа в полза на „Локомотив“. Георги Стефанов си поведе лошо топката в наказателното поле, а реферът прецени, че Пламен Крумов е бутнал халфът на „Локмотив“ с ръка. Мартин Камбуров бе точен от бялата точка минута по-късно пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата пазена от Караджов.

В 89-ата минита Аласан Н’Диайе се измъкна в наказателното поле и пробва удар, който бе блокиран добре от Елиаш и кълбото излезе в корнер. Топката бе центрирана в наказателноото поле от Георги Стефанов, футболист на „Локомотив“ засече с глава, но право в ръцете на Караджов.

Следващият мач на „Берое“ е идната неделя, 11 август, от 20:00 часа в София на стадион „Георги Аспарухов“ срещу „Левски“.

„Локомотив“ (Пловдив) – „Берое“ (Стара Загора) 3:1
голмайстори: 1:0 Аласан Н’Диайе 41′, 1:1 Давид Каядо 54′, 2:1 Габриел до Кармо 61′, 3:1 Мартин Камбуров 87′(д)
„Локомотив“ (Пловдив): 12. Йордан Господинов, 3. Валери Георгиев (от 77′ – к), 7. Йордан Тодоров, 11. Мартин Камбуров, 22. Аласан Н’Диайе, 24. Мартин Кавдански, 27. Александър Якимов (74′ – 88. Георги Стефанов), 33. Александър Тунчев, 77. Здравко Лазаров (к – до 76′) (77′ – 99. Андрей Атанасов), 87. Диего Фераресо, 50. Габриел до Кармо (80′ – 6. Пламен Крачунов); неизползвани резерви: 1. Божидар Стойчев, 18. Асен Георгиев, 25. Руслан Коанг, 53. Флавио Паулино; старши-треньор: Александър Станков
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 21. Елиаш, 27. Игор Джоман (76′ – 11. Дончо Атанасов (от 88′ – к)) – 2. Здравко Илиев (76′ – 10. Венцислав Христов), 7. Георги Андонов (к – до 87′) (88′ – 92. Иван Горанов), 88. Давид Каядо –
91. Амир Саюд; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 14. Игнат Дишлиев, 15. Георги Динков, 19. Мартин Райнов; старши-треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Диего Фераредо (32′ – груб фаул), Габриел до Кармо (37′ – симулация), Аласан Н’Диайе (42′ – бурна радост) [„Локомотив“]; Веселин Пенев (18′ – груб фаул), Георги Андонов (45’+2′ – груб фаул), Борислав Стойчев (86′ – оспорване на съдийско решение) [„Берое“]
главен съдия: Станислав Тодоров (Шумен)
асистент-съдии: Мартин Димитров (Шумен), Николай Кънчев (София)
допълнителни асистент-съдии: Таско Тасков (София), Мартин Стоименов (София)
четвърти съдия: Георги Караколев (София)