Победи за „Берое“ 99 и „Берое“ 2000 на старта на първенството

С две победи – 10:0 за „Берое“ 99 над „Чирпан“ 99 и 1:0 като гост за „Берое“ 2000 над „Миньор“ 99 (Раднево) започна Областното първенство за деца. То е съставено предимно от футболисти родени през 1999 година. По традиция „Берое“ участва с два отбора, като дава шанс за изява и на година по-малки деца.

Възпитаниците на Атанас Димитров, родени през 1999 г., се наложиха с категоричното 10:0 над формацията на „Чирпан“ 99. Точни за „заралии“ бяха Мариян Тонев на четири пъти през първото полувреме, а по едно попадение добавиха Данчо Свиленски, Иван Атанасов, Виктор Станчев, Мартин Ковачев и Надим Ангелов.

„Берое“ 99 (Стара Загора) – „Чирпан“ 99 (Чирпан) 10:0
голмайстори: 1:0 Данчо Свиленски 4′, 2:0 Мариян Тонев 6′, 3:0 Мариян Тонев 16′, 4:0 Мариян Тонев 21′, 5:0 Йоан Атанасчев 22′, 6:0 Мариян Тонев 33′, 7:0 Виктор Станчев 35′, 8:0 Мартин Ковачев 58′, 9:0 Надим Ангелов 65′, 10:0 Костадин Пеев 70′
„Берое“ 99: 1. Теодор Тодоров (36′ – 12. Ивайло Иванов), 17. Божидар Джелебов (36′ – 2. Живо Монев), 5. Надим Ангелов, 6. Юсеин Шериф (36′ – 4. Валентин Макавеев), 14. Данчо Свиленски (36′ – 11. Костадин Пеев), 16. Виктор Станчев (56′ – 3. Велизар Василев), 8. Мартин Ковачев, 7. Йоан Атанасчев, 10. Михаил Димитров, 9. Мариан Тонев (36′ – 13. Илия Георгиев); старши-треньор: Атанас Димитров
„Чирпан“ 99: 12. Димитър Иванов, 2. Валентин Вътев (7′ – 13. Иван Сандев), 16. Цветан Габровски, 14. Стоян Габровски, 5. Иван Драголов, 6. Журстин Жеков, 17. Георги Тотев, 8. Тодор Димитров, 15. Руфат Йорданов, 10. Боян Христов, 11. Мирослав Милчев
жълти картони: Мирослав Милчев (нарушение) [„Чирпан“ 99]
червени картони: Георги Тотев (69′ – удар без топка) [„Чирпан“ 99]
главен съдия: Здравко Граматиков (Стара Загора)
асистент-съдии: Мартин Иванов, Делчо Митев (Стара Загора)
дежурен делегат: Кънчо Кашеров (Стара Загора)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора

beroe2000

С година по-малките футболисти на „Берое“, водени от Сидер Димитров, също постигнаха победа на старта на Областната група за деца. Те се наложиха с 1:0 като гост на „Миньор“ 99 (Раднево).

През първото полувреме „Берое“ бе по-дейният отбор на терена, но така и не успя да открие резултата. През втората част възпитаниците на Сидер Димитров създадоха 3-4 чисти положения преди да се стигне до гола в 65-ата минута. Той падна след многоходова атака при която топката мина през цели седем от футболистите на „Берое“. Стоян Иванов изведе Марчо Костадинов между двата. Нападателят отправи удар, но вратаря на домакините изби. Топката отново се върна в краката на Костадинов, който при добавката бе точен за 0:1.

„Миньор“ 99 (Раднево) – „Берое“ 2000 (Стара Загора) 0:1
голмайстор: 0:1 МарчоКостадинов 65′
Съставът на „Берое“ 2000: Ивайло Данев (36′ – Ростислав Златков), Димитър Колев, Пламен Иванов, Валентин Иванов, Тенко Николов, Мони Димитров, Божидар Димитров, Стоян Иванов (70′ – Трифон Панев), Мирослав Едрев (65′ – Стилиян Тенев), Калоян Петров (36′ – Денислав Станчев), Марчо Костадинов; старши-треньор: Сидер Димитров
стадион: кв. Гипсово, Раднево