Горанов с цял мач при 3:3 за България срещу Русия

Младежкият национален тим направи престижно 3:3 с Русия в евроквалификация играна на стадион „Берое“ в Стара Загора. Футболистът на „Берое“ Иван Горанов игра цял мач с националната фланелка.

Безелюк откри в 7-ата минута, но българите намериха сили да направят 2:1. В 13-ата роденият през 1996 г. Стефан Велков изравни с глава при центриране отдясно. В 37-ата капитанът Ивайло Чочев даде преднина на домакините с премерен удар след отличен пас на Александър Колев.

Грешка на Илия Мунин и недобра намеса на вратаря Георги Китанов позволиха на Безелюк да изравни в 56-ата. Този път руснаците направиха обрат – в 63-тата Козлов реализира за 3:2 с точен шут в долния десен ъгъл на вратата пазена от Китанов. България U21 обаче успя бързо да върне попадението чрез Алекс Колев след центриране от свободен удар отдясно.

Пълни 90 минути с националната фланелка отчете Иван Горанов, като игра като ляв бек, където го налага Михаил Мадански. Мартин Райнов остана извън групата за този мач. Следващият двубой на България U21 е гостуването на Словения на 15 октомври 2013 г. от 17:00 часа местно време (18:00 часа българско).

“Лъвовете” ще приемат в Стара Загора още Дания (15 ноември) и Словения (19 ноември).

В групата Русия е водач с 10 точки, а България заема втората позиция с 8 преди мачът Дания – Словения, който е по-късно днес.

България U21 – Русия U21 3:3
голмайстори: 0:1 Базелюк 7′, 1:1 Стефан Велков 13′, 2:1 Ивайло Чочев 37′, 2:2 Базелюк 56′, 2:3 Козлов 63′, 3:3 Александър Колев 66′
България U21: Китанов, Мунин, Велков, Георгиев, Васев (61′ – Почански), Колев, Гамаков (76′ – Расим), Кирилов, Чочев, Горанов, Йорданов (70′ – Карачанаков)
Русия U21: Трунин, Тен, Зуев, Никитин, Голубеев (51′ – Василиев), Могилевец, Емелянов, Обуков (56′ – Панюков), Козлов, Соломатин (46′ – Миранчук), Базелюк
стадион: „Берое“, Стара Загора