Седмица и за „Загорец“ от „Берое“ 98

Днес родените през 1998 година юноши на „Берое“ надделяха със 7:0 над с година по-големите състезатели на „Загорец“ (Нова Загора). Възпитаниците на Владислав Януш бяха по-добрият отбор през всички 80 минути и заслужено се наградиха с успеха. Това бе и трета поредна победа със седем гола, след като старозагорският тим вече се наложи със същия резултат над „Чирпан“ 97 и „Ботев“ 97 (Гълъбово).

Цветелин Атанасов даде преднина на домакините, а Преслав Георгиев я удвои малко по-късно. Мартин Маринов вкара за 3:0, Мерхан Мустафов за 4:0, а с второто си попадение за срещата Цветелин Атанасов покачи на 5:0.

През второто полувреме младите „беройци“ заиграха предимно в собствената си половина. Играч на гостите вкара топката в собствената си врата за 6:0, а Мартин Маринов оформи крайното 7:0.

След тази победа момчетата на Владислав Януш са с актив от 12 точки. Следващият двубой на „старозагорци“ е на 3-и ноември срещу „Розова долина“ (Казанлък).

Съставът на „Берое“: Мирослав Тачев (41′ – Мартин Предьов), Ивайло Стоянов (41′ – Георги Алтънски), Станислав Белчев (41′ – Пламен Михайлов), Калоян Динев, Галин Иванов (41′ – Янчо Янчев), Мерхан Мустафов, Петър Болградов, Преслав Георгиев, Цветелин Атанасов, Мартин Маринов, Владимир Бонджов (41′ – Илиян Ганчев); старши треньор: Владислав Януш