„Берое“ взе градското дерби в Елитната до 17 г.

„Берое“ спечели първото градско дерби в Елитната група до 17 години след победа над „Верея“ с 1:0. Единственото попадение в срещата реализира Михаел Лалев в 11-ата минута от дузпа.

beroeu17-vereyau17_2

В 10-ата минута Ивелин Илиев бе изведен сам срещу вратаря и преди да нанесе удар бе препънат от последния в защитата на „Верея“. Главният съдия отсъди 11 метров наказателен удар и показа заслужен директен червен картон на Светлозар Манчев. Зад бялата точка застана Михаел Лалев, чиито удар бе отразен от Димитър Александров, който наруши правилата излизайки няколко крачки напред и това даде основание на главния съдия Радослав Гидженов да повтори изпълнението на наказателния удар. При втория опит капитанът на старозагорци не сгреши и даде преднина на „зелените“.

beroeu17-vereyau17_3

Две минути след това Ивелин Илиев изпълни пряк свободен удар, но кълбото премина над вратата.

beroeu17-vereyau17_6

В 20-ата минута Христо Митев стреля от 23 метра, но право в ръцете на Димитър Александров.

Шест минути по-късно Радостин Рашев центрира отдясно към Михаел Лалев, който отправи удар с глава, но Александров спаси без проблем.

beroeu17-vereyau17_1

В 29-ата минута Димитър Видев центрира от границата на наказателното поле отдясно, след което топката срещна напречната греда.

beroeu17-vereyau17_7

В 36-ата минута след центриране от фаул на Велико Господинов, стражът Александров увисна, но ударът на Димитър Видев премина високо над вратата.

В 47-ата минута Михаел Лалев бе изведен отляво, напредна няколко метра и стреля по земя от 15 метра с левия крак. Димитър Александров се намеси отлично и успя с крак да избие в корнер.

Три минути по-късно аматьорският тим отправи първия си удар към вратата на Богомил Цинцарски. Добрин Радилов изпълни пряк свободен удар от 24 метра, но прати кълбото високо над вратата.

Пет минути след това отново Радилов стреля извън наказателното поле над вратата на Богомил Цинцарски.

В 59-ата минута Антон Сакалийски пробва удар от 20 метра, но на половин метър над целта.

beroeu17-vereyau17_8

Три минути по-късно Стоян Стефанов опита удар от дъгата на наказателното поле, но Цинцарски спаси без проблем.

В следващата минута гостите стигнаха до изпълнението на корнер. След центрирането в наказателното поле, футболист засече, но Божидар Симеонов успя да изчисти пред голлинията.

beroeu17-vereyau17_5

В 67-ата минута Ивелин Илиев бе изведен на чиста позиция, но Димитър Александров успя да отрази удара на полузащитникът.

Минута след това Ивайло Ангелов центрира от корнер на задна греда, където Михаел Лалев отправи удар с глава на сантиметри от страничния стълб в аут.

beroeu17-vereyau17_4

В 74-ата минута Велико Господинов изсипа топката на границата на наказателното поле, където Михаел Лалев отклони с глава към Ивелин Илиев. Последният също с глава продължи към Божидар Симеонов, който от добра позиция не успя да намери добре топката и Александров спаси.

В 76-ата минута Михаел Лалев бе изведен на чиста позиция, но от малък ъгъл не успя да намери рамката на вратата.

beroeu17-vereyau17_9

Минута след това Антон Сакалийски центрира от дясно към точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар, където над всички се извиси Михаел Лалев, но ударът му бе спасен от стража на „Верея“.

До края не се случи нищо интересно и възпитаниците на Господин Мирчев спечелиха нови три точки. В следващия кръг „Берое“ U17 гостува на лидера в групата „Лудогорец“.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Верея“ U17 (Стара Загора) 1:0
голмайстор: 1:0 Михаел Лалев 11′ (д)
„Берое“ U17: 1. Богомил Цинцарски, 2. Ангел Денчев, 3. Борислав Русков, 5. Велико Господинов, 16. Христо Митев, 14. Радостин Рашев  (57′ – 8. Антон Сакалийски), 11. Ивайло Ангелов  (75′ – 17. Росен Ангелов), 6. Божидар Симеонов, 10. Димитър Видев  (48′ – 15. Преслав Георгиев), 7. Ивелин Илиев, 9. Михаел Лалев – к  (78′ – 18. Мидат Галбаев); неизползвани резерви: 33. Мирослав Тачев, 4. Георги Стефанов; старши-треньор: Господин Мирчев
„Верея“ U17: 1. Димитър Александров – к, 3. Светлозар Манчев, 4. Диян Стефанов, 14. Ивайло Иванов, 5. Рефат Амзов, 6. Диньо Петков, 8. Добрин Радилов, 17. Симеон Христов (41′ – 7. Станимир Минчев), 13. Мартин Герденски, 9. Стоян Стефанов, 10. Златимир Илиев; неизползвани резерви: 12. Стоян Димитров, 11. Георги Койчев, 15. Павел Господинов, 2. Динко Тодоров; старши-треньор: Людмил Киров
жълти картони: Божидар Симеонов  (21′ – груб фаул), Христо Митев  (58′ – бавене на играта), Борислав Русков (72′ – груб фаул)[„Берое“ U17], Диян Стефанов  (12′ – груб фаул), Рефат Амзов  (49′ – игра с ръка) [„Верея“ U17]
червен картон: Светлозар Манчев (10′ – спъване на откъсващ се състезател)[„Верея“ U17]
главен съдия: Радослав Гидженов (Пловдив)
помощник съдии: Георги Стамболджиев (Пловдив), Цветан Горанов (Пловдив)
делегат: Христо Белчев (Стара Загора)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора