„Берое“ 99 вкара четири на „Стара Загора“

Възпитаниците на детско-юношеската школа на „Берое“, родени през 1999 година, се наложиха днес с 4:0 над връстниците си от „Стара Загора“ в среща от Областното първенство, играна на комплекс „Колодрум“.

stz99-beroe99_4

Резултатът бе открит още в 3-ата минута. Йоан Атанасчев получи кълбото пред наказателното поле на домакините и с премерен удар в далечния ъгъл вкара за 0:1.

Пет по-късно Мариян Тонев бе фаулиран в наказателното поле след свой самостоятелен рейд и главният арбитър на срещата посочи бялата точка за изпълнение на 11-метров наказателен удар. Зад топката застана потърпевшия в ситуацията Тонев, който с прецизен удар удвои резултата.

stz99-beroe99_1

До края на първата част възпитаниците на Атанас Димитров органзираха по-чистите атаки, но тежкият терен възпрепятства нормалното им протичане и преднината остана непроменена до края на полувремето.

След почивката „беройци“ отново бяха по-активният отбор.

В 47-ата минута Велизар Василев проби по лявото крило, навързвайки противников състезател след себе си, и пусна към оставения непокрит на точката за изпълнение на дузпа Данчо Свиленски, който покачи на 0:3 с премерен удар в левия ъгъл на вратата.

stz99-beroe99_3

При последната атака в срещата Руси Чернаков получи кълбото на дъгата на наказателното поле и насочи топката в горния десен ъгъл за 0:4.

„Стара Загора“ 99 – „Берое“ 99 0:4
голмайстори: 0:1 Йоан Атанасчев 3′, 0:2 Мариян Тонев (д) 9′, 0:3 Данчо Свиленски 47′, 0:4 Руси Чернаков 70′
„Берое“ 99: 1. Тодор Тодоров, 17. Божидар Джелебов (64′ – 2. Живо Монев), 5. Надим Ангелов, 3. Магдален Петров, 18. Велизар Василев, 10. Михаил Димитров (69′ – 16. Илия Георгиев), 8. Мартин Ковачев (к), 6. Руси Чернаков, 7. Йоан Атанасчев (57′ – 4. Юсеин Шериф), 14. Данчо Свиленски (51′ – 11. Костадин Пеев), 9. Мариян Тонев (68′ – 13. Валентино Макавеев); старши треньор: Атанас Димитров
главен арбитър: Милен Митев (Стара Загора)
асистент-арбитри: Делчо Митев, Петър Тодоров (Стара Загора)
дежурен делегат на БФС: Славчо Петров (Стара Загора)