Зелена седмица за „Чирпан“ 98

Родените през 1998 година юноши на „Берое“ се наложиха днес със 7:0 над връстниците си от Чирпан в среща от Областното първенство.

Възпитаниците на Владислав Януш доминираха през всичките 80 минути и головите положения бяха изцяло пред вратата на гостите.

beroe98-chirpan98_1

В 3-ата минута Светомир Георгиев засече с глава центрирана топка в наказателното поле на гостите, но кълбото не намери пределите на вратата.

Шест минути слeд това отново негов удар от далечна дистанция премина встрани от целта.

beroe98-chirpan98_4

В 15-ата минута удар на Мартин Маринов от пряк свободен удар премина на сантиметри вляво от рамката.

Минута по-късно Руси Чернаков стреля от идентична ситуация, но и неговият удар не намери вратата.

Секунди след това Светомир Георгиев получи изсипана в наказателното поле топка и с премерен удар откри резултата – 1:0.

beroe98-chirpan98_10

В 25-ата минута Владимир Бонджов проби по дясното крило, но притиснат от бранител в червено, освободи от кълбото, центрирайки го в наказателното поле към Илиян Ганчев, който без подготовка засече топката във вратата на Христо Сакев за 2:0.

beroe98-chirpan98_5

Пет минути преди изтичането на редовните 40 от първото полувреме Владимир Бонджов стреля от ъгъла на наказателното поле, но топката премина встрани от целта.

В 38-ата минута Светомир Георгиев стреля опасно от близка дистанция, но стражът на гостите изби в ъглов удар.

beroe98-chirpan98_3

Три минути след подновяването на играта Владимир Бонджов центрира към Калоян Динев, но ударът с глава на последния бе неточен.

Секунди след това Илиян Ганчев премина през двама противникови бранители и останал очи в очи със стража на „Чирпан“ порази целта за 3:0.

beroe98-chirpan98_7

В 49-ата минута влезлият на полувремето Преслав Георгиев се възползва от грешка на бранителите на гостите, пресичайки подаване в наказателното поле и вкарвайки кълбото за 4:0.

beroe98-chirpan98_6

Пет минути по-късно Цветелин Атанасов проби отляво в наказателното поле и потърси Преслав Георгиев с пас, успореден на голлинията. Нападателят на „старозагорци“ успя да засече кълбото, но извън целта.

След точно час игра Ивайло Стоянов получи топката пред наказателното поле, навлезе на скорост в него и с плътен удар в далечния ъгъл на вратата на Христо Сакев покачи на 5:0.

В 67-ата минута гостите от Чирпан успяха да достигнат и до първото си чисто голово положение в срещата, като получиха право да изпълнят пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Костадин Даскалов, но ударът му бе отразен от Мирослав Тачев с върха на пръстите си.

beroe98-chirpan98_8

Три минути по-късно изсипана в наказателното поле топка попадна в Руси Чернаков, който от границата на малкия пеналт стреля, като вкара кълбото за 6:0, прокарвайки го между краката на Христо Сакев.

Минута преди края на редовните 80 Преслав Георгиев проби отляво и центрира към непокрития Цветелин Атанасов, който с удар от близка дистанция оформи крайното 7:0.

beroe98-chirpan98_9

На 29-и ноември, петък, родените през 1998 година гостуват в Пловдив на „Ботев“ в двубой от 1/4-финалите на Купата на БФС.

„Берое“ 98 – „Чирпан“ 98 7:0
голмайстори: 1:0 Светомир Геогиев 17′, 2:0 Илиян Ганчев 25′, 3:0 Илиян Ганчев 44′, 4:0 Преслав Георгиев 49′, 5:0 Ивайло Стоянов 60′, 6:0 Руси Чернаков 70′, 7:0 Цветелин Атанасов 79′
„Берое“ 98: 1. Мартин Предьов (41′ – 12. Мирослав Тачев) – 2. Ивайло Стоянов, 3. Галин Иванов (41′ – 16. Ангел Денчев), 4. Владимир Бонджов, 5. Янчо Янчев – 6. Петър Болградов, 7. Светомир Георгиев (41′ – 13. Преслав Георгиев) – 8. Мерхан Мустафов (41′ – 15. Калоян Динев), 9. Руси Чернаков, 10. Мартин Маринов (41′ – 17. Цветелин Атанасов) – 11. Илиян Ганчев (49′ – 18. Георги Алтънски); старши треньор: Владислав Януш
„Чирпан“ 98: 12. Христо Сакев – 14. Николай Матеев, 16. Ангел Христов, 3. Недьо Монев (41′ – 20. Стоян Стоянов), 19. Георги Тотев – 17. Костадин Даскалов, 18. Мерви Кор – 13. Никола Стоилов, 9. Ганчо Недев, 8. Али Алеков – 11. Георги Колев; старши треньор: Стоян Недев
главен арбитър: Ивелин Рашев (Стара Загора)
асистент-арбитри: Здравко Граматиков, Стефан Георгиев (Стара Загора)
дежурен делегат на БФС: Николай Попчев (Стара Загора)