„Берое“ загуби от „Локо“ (Сф) с 0:1

„Берое“ пропусна редица голови положения и загуби, макар и незаслужено, с 0:1 „Локомотив“ (София) у дома. Така беройци се отдалечиха на 5 точки от „Черно море“ при борбата за влизане в първата седмица за плейофите. Единственият гол в мача падна след грешка в отбрана на Игор Джоман, който в опита си да не допусне с топката да играе звездата на „Локомотив“ Маркиньош насочи с глава топката в мрежата зад Караджов.

0 (0) Червени картони 0 (0)

Първото полувреме премина под диктовката на „Берое“, но „заралии“ допуснаха попадение.

В 4-ата минута Венцислав Христов отне топката в защита и пробва центриране за Мартинс, но защитник на гостите изби в корнер. След изпълнението кълбото попадна в краката на Иво Иванов, който пробва удар, но топката мина над вратата.

Три минути по-късно Том стреля по земя от около 25 метра фронтално на вратата, но топката мина в дясно от рамката на Караджов.

Пламен Крумов центрира от пряк свободен удар за „Берое“ по левия фланг на атаката в наказателното поле в 17-ата минута. Топката бе избита, но попадна в Елиаш, който стреля, но защитата изби и Георги Андонов не успя да стигне до кълбото.

В 20-ата минута Пламен Крумов центрира отлично от корнер в наказателното поле. Елио Мартинс получи топката директно в краката си, но се засуети при отправянето на удара и не успя да застраши вратата на Митрев.

beroe-lokosf_07122013_9

Пламен Крумов центрира в наказателното поле в 24-ата минута, там Елио Мартинс не успя да засече и насочи топката с ръка, за което получи и жълт картон.

В 26-ата минута отново Пламен Крумов пусна за Елио Мартинс в дясно по атаката на „Берое“, той пробва центриране, но кълбото летеше към вратата и срещна напречната греда.

beroe-lokosf_07122013_4

В 30-ата минута Елио Мартинс получи топката в дясно по атаката на „Берое“, навлезе до дъгата пред наказателното поле и стреля, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата пазена от Божидар Митрев.

beroe-lokosf_07122013_7

Давид Каядо получи добре в 38-ата минута, напредна и пробва удар по земя от дъгата пред наказателното поле, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Митрев.

beroe-lokosf_07122013_3

Две минути по-късно Пламен Крумов центрира от дясно във вратарското поле, където Митрев изпусна топката, тя попадна в Каядо, но той не успя да отправи удар към вратата.

В 43-ата минута се случи нелогичното и „Локомотив“ излезе напред в резултата. След центриране в наказателното поле Маркиньош опита да засече с глава, но Игор Джоман го изпревари и в опита си да избие с глава прати топката в собствената врата за 0:1.

В последната минута на редовното време Елио Мартинс центрира в наказателното поле където Венцислав Христов опита да засече, но топката бе избита в корнер.

В първата минута от добавеното време на първата част. Пламен Крумов центрира от корнер, Елио Мартинс засече с глава, но топката мина покрай вратата.

В 46-ата минута след началото на второто полувреме Гаел се измъкна добре срещу Караджов и пробва удар по земя, но в дясно от вратата на „Берое“.

След бърза контраатака за „Берое“ в 55-ата минута Елио Мартинс подаде в дясно за Пламен Крумов, който центрира в наказателното поле, Венцислав Христов овладя добре и стреля към вратата, но Митрев успя да избие в корнер. След центрирането на Крумов Андонов засече с глава, но покрай вратата.

Минута по-късно Маркиньош стреля добре от 20-ина метра фронтално на вратата, но топката срещна страничната греда и излезе в корнер след като Караджов успя да я избие с върха на пръстите си.

beroe-lokosf_07122013_5

В 60-ата минута Пламен Крумов стреля добре от пряк свободен удар фронтално на вратата, но топката попадна в ръцете на Божидар Митрев.

Милан Иванович изпълнява пряк свободен удар от границата на наказателното поле в 62-ата минута. Иван Караджов се намеси много добре и успя да боксира, след това защитата се справи.

Венцислав Христов засече в 67-ата минута една избита топка, но след удара му кълбото мина на метър встрани от целта.

beroe-lokosf_07122013_6

В 72-ата минута след рикошет при една центрирана топка в наказателното поле от Пламен Крумов, тя попадна в Атанас Зехиров, който стреля, но над вратата.

Минута по-късно Пламен Крумов центрира от дясно в наказателното поле към Елио Мартинс, който засече с глава на 7-8 метра от вратата, но прекалено слабо и в ръцете на Божидар Митрев.

В 76-ата минута Маркиньош стреля по земя от пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Иван Караджов обаче внимаваше и успя да улови топката.

beroe-lokosf_07122013_8

Три минути по-късно при центриране на Георги Андонов от дясно към Елио Мартинс, той засече от границата на малкото наказателно поле, но Божидар Митрев първо изби, а след това и хвана топката.

В 86-ата минута Пламен Крумов центрира от дясно за Георги Андонов на границата на малкото наказателно поле. Божидар Митрев излезе напред и се размина с топката, но и Георги Андонов не успя да я засече добре към вратата.

В четириминутното добавено време „Берое“ не успя да стигне до гол.

Следващият мач на „Берое“ е в четвъртък, 12 декември, от 14:00 часа, в Пловдив срещу „Ботев“.

„Берое“ (Стара Загора) – „Локомотив“ (София) 0:1
голмайстори: 0:1 Игор Джоман 43′(автогол)
„Берое“ (Стара Загора): 12. Иван Караджов – 17. Пламен Крумов, 5. Борислав Стойчев, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 21. Елиаш (60′ – 18. Атанас Зехиров) – 29. Елио Мартинс, 7. Георги Андонов (к), 88. Давид Каядо (77′ – 92. Иван Горанов) – 10. Венцислав Христов; неизползвани резерви: 22. Благой Макенджиев, 2. Здравко Илиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 91. Амир Саюд; старши треньор: Петър Хубчев
„Локомотив“ (София): 1. Божидар Митрев, 69. Елтон Дос Реис, 24. Илиян Гаров, 94. Азрак-Язин Махамат, 47. Милан Иванович, 33. Том, 21. Даниел Гаджев (46′ – 5. Марко Ранджелович (75′ – 18. Александър Дюлгеров)), 7. Искрен Писаров, 28. Маркиньош (к), 97. Даниел Пеев (89′ – 70. Бранимир Костадинов), 92. Гаел Н’Лундулу; неизползвани резерви: 13. Кристиян Кацаров, 3. Люк-Христофер Матуту, 16. Сержо Франко Сота, 14. Димитър Илиев; старши треньор: Стефан Генов
жълти картони: Елио Мартинс (24′ – игра с ръка), Пламен Крумов (69′ – груба игра), Игор Джоман (90’+2′ – груба игра) [„Берое“]; Даниел Гаджев (1′ – груба игра), Божидар Митрев (58′ – бавене на играта) [„Локомотив“]
главен съдия: Христо Ристосков (Сандански)
асистент съдии: Емил Вангелов (Сандански), Николай Марков (Сандански)
допълнителни асистент съдии: Стоян Денев (Велико Търново), Георги Давидов (Велико Търново)
четвърти съдия: Крум Стоилов (Благоевград)
дежурен делегат: Валентин Чакъров (София)