„Берое“ U19 изпусна „Левски“ в Стара Загора

Юношите старша възраст на „Берое“ отстъпиха днес с 2:0 от връстниците си от „Левски“ в двубой от 16-и кръг на Елитната юношеска група до 19 г. Точни за „сините“ от София бяха Илия Димитров в самото начало на срещата и Мики Орачев пет минути преди нейния край.

beroeu19-levskiu19-23022014_4

Едва след изтичането на 30 секунди резултатът бе открит. След грешка в защитата на „заралии“ топката попадна в Илия Димитров, който от 13 метра стреля в далечния горен ъгъл на вратата на Михаил Михайлов. Стражът на домакините бе безпомощен в ситуацията и топката се оплете в мрежата за 0:1.

В 12-ата минута капитанът на „Левски“ Радослав Цонев стреля плътно от 30 метра, но Михаил Михайлов реагира хладнокръвно на ситуацията и улови.

beroeu19-levskiu19-23022014_0

Две минути след това Кирил Личев центрира от пряк свободен удар, заложен вляво от вратата на „Левски“. След кратко разбъркване в наказателното поле на „сините“ топката попадна в намиращия се на границата на пеналта Димитър Трайков, който нанесе удар по посока на вратата, но кълбото премина на сантиметри над целта.

В 17-ата минута Никола Грозданов изведе Ангел Костов отдясно по атаката на „старозагорци“, но ударът на осмицата не затрудни стража на „гостите“, който улови кълбото, насочено към далечния ъгъл на вратата.

В 29-ата минута Радослав Цонев от гостите изпълни пряк свободен удар, заложен на 27 метра от вратата на Михаил Михайлов, който прояви завиден рефлекс в ситуацията и изби насоченото в горния десен ъгъл кълбо.

beroeu19-levskiu19-23022014_2

Четири минути след това Кирил Личев центрира в наказателното поле към Пламен Тенев, но капитанът на „заралии“ се размина с топката.

В 43-ата минута Мартин Сандов центрира от дясно към намиращия се на границата на малкия пеналт Стивън Тенев. Той засече кълбото с глава, но то срещна левия страничен стълб на Михаил Михайлов.

В последната минута на първото полувреме при идентична ситуация голмайсторът Илия Димитров стреля с глава отново в гредата.

beroeu19-levskiu19-23022014_3

В 55-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар от 30 метра, но кълбото не намери рамката на вратата.

Три минути по-късно Никола Георгиев шутира от същата дистанция, но неточно.

След точно час игра Мартин Сандов проби отдясно в наказателното поле и пробва технично да прехвърли пресрещащия го Михаил Михайлов, но топката срещна напречната греда, след което бе уловена от стража на „заралии“.

В 66-ата минута Кирил Личев изпълни пряк свободен удар, насочвайки топката в наказателното поле към Геро Писков, който засече кълбото с глава от непосредствена близост, но стражът на „Левски“ прояви добър рефлекс и запази мрежата си суха.

beroeu19-levskiu19-23022014_1

В 78-ата минута Радослав Цонев центрира към намиращия се на границата на малкия пеналт Мартин Сандов, но Михаил Михайлов се намеси отлично и улови преди футболистът в синьо да играе с кълбото.

Пет след това Владислав Мисяк проби отляво по атаката на „сините“ и стреля към далечния ъгъл на вратата, но кълбото не успя да намери нейната рамка.

В 85-ата минута Радослав Цонев пусна към намиращия се на дъгата на наказателното поле Мики Орачев, който с плътен изстрел в долния ляв ъгъл на вратата на Михайлов покачи на 2:0.

В последната атака на „заралии“, организирана в 89-ата минута, Кирил Личев стреля от 23 метра, но право в Александър Любенов.

beroeu19-levskiu19-23022014_5

След този двубой възпитаниците на Иван Гаджев остават на осмо място във временното подреждане с актив от 22 точки. В следващия, 17-и кръг на Елитната група до 19 г. „Берое“ гостува на „Видима-Раковски“ в Севлиево.

„Берое“ U19 – „Левски“ U19 0:2
голмайстори: 0:1 Илия Димитров 1′, 0:2 Мики Орачев 85′
„Берое“ U19: 1. Михаил Михайлов, 18. Николай Георгиев, 6. Геро Писков, 5. Пламен Тенев (к), 15. Борислав Желязков, 16. Кирил Личев, 4. Пейчо Енчев, 7. Никола Грозданов, 17. Димитър Трайков (46′ – 10. Венцислав Иванов), 8. Ангел Костов (59′ – 14. Силвестър Дочев), 13. Светлин Симеонов (46′ – 11. Жюлиен Бенков); неизползвани резерви: 12. Теодор Койчев, 9. Айкут Мустафов, 3. Диян Денев, 2. Антоан Михов; старши треньор: Иван Гаджев
„Левски“ U19: 24. Александър Любенов, 20. Ангел Захариев, 17. Деян Иванов, 3. Любомир Илиев, 11. Мики Орачев, 8. Мартин Сандов (88′ – 15. Георги Бербов), 7. Стивън Петков (79′ – 14. Галин Такиев), 16. Радослав Цонев (к), 9. Илия Димитров, 6. Никола Георгиев (89′ – 18. Иван Дянков), 10. Владислав Мисяк (89′ – 4. Антонио Илиев); неизползвани резерви: 12. Николай Кръстев, 2. Светлин Колев, 13. Сами Ел Джамал; старши треньор: Георги Тодоров
жълти картони: Ангел Костов (30′ – нарушение) [„Берое“ U19] Радослав Цонев (39′ – нарушение), Никола Георгиев (51′ – груб фаул), Илия Димитров (89′ – игра с топката при спряна игра) [„Левски“ U19]
червени картони: Никола Грозданов (56′ – удар без топка) [„Берое“ U19]
главен съдия: Боян Славков (Пловдив)
асистент-съдии: Йордан Петров, Николай Чакъров (Пловдив)
дежурен делегат на БФС: Димитър Балтаджиев (Пловдив)