„Берое“ U18 на финал след 1:3 над „Черноморец“

Родените през 1996 година „беройци“ ще играят на финал за Купата на БФС за втора поредна година, след като днес се наложиха с категоричното 3:1 над „Черноморец“ (Бургас) в Поморие. В истински герой се превърна Ивелин Илиев, който реши изхода на двубоя, вкаравайки и трите попадения на сметката на „Берое“ през първото полувреме.

В 4-ата минута беройци откриха. Михаел Лалев получи в центъра на терена, напредна и с пас намери Ивелин Илиев в наказателното поле, който залъга бранител на „Черноморец“ и с удар по земя към долния десен ъгъл на вратата, пазена от Димитър Николов, откри резултата – 0:1.

В 13-ата минута Даниел Андреев не се разбра с вратаря си Димитър Николов и се опита да му върне топката. Стражът обаче беше излязъл напред и кълбото опасно летеше към гол линията. Все пак Николов успя да се върне и да овладее.

В 17-ата минута Митко Митев подаде добър пас към Радослав Петров, който стреля от разстояние, но слабо и в обсега на Михаил Михайлов, който спаси.

Минута след това Светлин Симеонов центрира от ляво в наказателното поле където Ивелин Илиев засече с глава, Димитър Николов първоначално улови топката, а след това я изпусна. Михаел Лалев опита добавка, но ударът му бе блокиран в последния момент.

chernomoretz96-beroe96_1

В 23-ата минута Димитър Трайков задържа добре топката, залъга двама-трима играчи на „Черноморец“ и пробва удар, но над вратата.

Още в следващата атака Ивелин Илиев застраши отново вратата на домакините, но те успяха да избият в корнер.

chernomoretz96-beroe96

Ивелин Илиев покачи резултата на 0:2 в 26-ата минута на мача когато овладя топката след дълъг пас от Борислав Желязков между трима и останал очи в очи с вратаря пред малкото наказателно поле го залъга и прати топката в мрежата.

В 27-ата минута при една дълга топка Димитър Николов излезе извън наказателното си поле и сякаш игра с ръка, за да не стигне топката до Ивелин Илиев, но реферът прецени, че няма нарушение на правилата.

Последваха минути, в които „Берое“ владееше по-продължително топката, а в същото време и инициативата на терена.

В 39-ата минута Димитър Мавров от „Черноморец“ отправи удар от дистанция, но топката не намери целта.

chernomoretz96-beroe96_2

В 41-ата минута Михаел Лалев се пребори за топката по десния фланг, върна назад към Николай Георгиев, който центрира и с удар от въздуха Ивелин Илиев покачи на 0:3.

Три минути след началото на втората част Митко Митев от домакините стреля от далечна дистанция, но топката напусна терена, преминала на сантиметри вдясно от вратата на Михаил Михайлов.

Секунди след това капитанът „Черноморец“ Димитър Мавров пробва удар от границата на наказателното поле, но след рикошет в крак на бранител в зелено кълбото бе уловено без проблем от стража Михайлов.

В 53-ата минута Димитър Мавров бе изведен зад защитата на гостите, но останал очи в очи с Михаил Михайлов не се възползва от ситуацията по най-добрия начин и вратарят на „Берое“ улови.

Точно след час игра Михаел Лалев се озова на голова позиция, стреляйки от границата на наказателното поле, но бранител в син екип изби кълбото с крак.

Секунди след това отново таранът на „беройци“ проби по лявото крило и комбинира с Николай Георгиев, който от дъгата на наказателното поле насочи кълбото в далечния ъгъл на домакините, но Димитър Николов улови.

Въпреки категоричното си изоставане в резултата домакините от „Черноморец“ продължиха да търсят целта, но организираните от тях атаки не успяха да застрашат сериозно вратата на Михаил Михайлов.

В 69-ата минута „заралии“ получиха право за изпълнение на пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата на домакините. Зад топката застана Димитър Трайков, чийто изненадващ директен удар към целта премина през всички играчи в наказателното поле и срещна напречната греда на „Черноморец“.

В 75-ата минута Мартин Иванов получи кълбото пред наказателното поле и без подготовка стреля оттам, прокарвайки топката между двама бранители в зелено, но ударът му бе слаб и безпроблемен за Михаил Михайлов.

chernomoretz96-beroe96_3

Две минути след това отново той нахлу отдясно в наказателното поле и стреля отблизо, но кълбото се отби от левия страничен стълб на Михайлов.

Многобройните атаки на домакините дадоха своя резултат едва в 79-ата минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар на Радослав Петров от дъгата на наказателното поле Михаил Михайлов изби кълбото, но директно в краката на Тодор Бачев, който от непосредствена близост върна едно попадение – 1:3.

Две минути преди края на редовното време след изсипана топка в наказателното поле на гостите куп от играчи се размина с кълбото, а при ситуацията и стражът на „Берое“ Михаил Михайлов бе фаулиран.

Секунди по-късно след опасно центриране в наказателното поле Михаил Михайлов се намеси решителното, като улови кълбото, технично насочено в горния ляв ъгъл на вратата.

По този начин възпитаниците на Иван Гаджев се класираха за финала на Купата на БФС, който ще се състои на 29 април, а съперник ще бъде столичния Славия, който днес победи „Левски“ с 2:0. Юношите старша възраст на „старозагорци“ подновяват шампионата на 26 март с домакинството си на „Спартак“ (Варна).

„Черноморец“ 96 (Бургас) – „Берое“ 96 (Стара Загора) 1:3
голмайстори: 0:1 Ивелин Илиев 4′, 0:2 Ивелин Илиев 26′, 0:3 Ивелин Илиев 41′, 1:3 Тодор Бачев 79′
„Черноморец“ 96 (Бургас): 12. Димитър Николов, 13. Александър Димитров, 5. Даниел Андреев, 21. Боян Милков (46′ – 26. Теодор Бачев), 3. Васил Добрев, 20. Радослав Петров, 18. Митко Митев, 9. Димо Димов, 14. Николай Дамянов, 10. Димитър Мавров, 11. Антон Атанасов (46′ –  7. Мартин Иванов); резерви: 1. Петко Пацов, 23. Радиян Илиев, 25. Вилен Гегамян, 17. Димитър Дончев, 16. Георги Георгиев;
„Берое“ 96 (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов, 14. Емин Ахмед, 6. Антоан Михов, 3. Диян Димов, 15. Борислав Желязков, 18. Николай Георгиев (90′ – 9. Айкут Мустафов), 11. Жюлиен Бенков, 17. Димитър Трайков, 16. Светлин Симеонов (59′ – 5. Ивайло Ангелов), 7. Ивелин Илиев (67′ – 8. Александър Манолов), 10. Михаел Лалев (78′ –  2. Младен Стефанов); резерви: 33. Богомил Цинцарски, 4. Цвятко Золов, 13. Никола Грозданов; старши треньор: Иван Гаджев
главен съдия: Драгомир Драганов (Варна)
стадион: Градски, Поморие