„Берое“ U19 надигра и победи „Спартак“ (Вн)

Юношите старша възраст на „Берое“ се наложиха над връстниците си от „Спартак“ (Варна) с категоричното 3:0 днес, в двубой от 21-и кръг на Елитната група до 19 г. Попаденията за старозагорци отбелязаха Венцислав Иванов и Михаел Лалев през първото полувреме, а минути преди края на срещата Ангел Костов оформи крайния резултат.

beroeu19-spartaku19_6

В началните минути на двубоя гостите от Варна приложиха лек натиск над „беройци“, но малкото положения пред вратата на Михаил Михайлов бяха предотвратени от защитата на „зелено-белите“, а на два пъти сигурно се намеси и стражът.

В 10-ата минута капитанът Пламен Тенев започна атака през центъра на терена, потърси намиращия се на левия фланг Михаел Лалев, който веднага центрира от ъгъла на наказателното поле към Венцислав Иванов, но 10-ката на „заралии“ се размина с кълбото.

Секунди след това Ивелин Илиев подаде към Николай Георгиев, който пробва нещо средно между прехвърлящ удар и центриране, но топката напусна терена в аут, на сантиметри над напречната греда.

При поредната организирана атака на „старозагорци“ Пейчо Енчев центрира към намиращия се на далечната греда Михаел Лалев, но роденият през 1997 година таран не намери рамката на вратата.

beroeu19-spartaku19_3

Резултатът бе открит в 17-ата минута. Николай Георгиев нахлу отдясно в наказателното поле и намери Венцислав Иванов, който премина през двама противникови бранители и с хубав удар от ъгъла на малкия пеналт се разписа за 1:0.

Две минути след това отново проведена от Николай Георгиев атака по десния фланг завърши с центриране към Ивелин Илиев, но халфът остави топката на Михаел Лалев, който от непосредствена близост удвои преднината на „заралии“ с глава.

В 22-ата минута Димитър Трайков центрира от ъглов удар вляво от вратата на гостите. Диян Динев продължи с глава към Николай Георгиев, който отблизо нанесе силен удар без подготовка, но топката премина над целта.

beroeu19-spartaku19_2

Минута по-късно Венцислав Иванов получи кълбото пред наказателното поле, навлезе в пеналта, навързвайки трима бранители след себе си, но притиснат от последния в отбраната бе принуден да се освободи от кълбото, като направи опит за центриране, но неуспешно.

В 40-ата минута Димитър Балчев от гостите стреля зад границата на наказателното поле, но ударът му бе слаб и неточен.

Димитър Трайков центрира от пряк свободен удар в последната голова възможност за първото полувреме, но засечената от Михаел Лалев топка не затрудни Станислав Вълчев.

В 53-ата минута Ивайло Русев комбинира с Ерхан Васви, който стреля от далечна дистанция, но ударът му не намери вратата на Михаил Михайлов.

Три минути по-късно Синан Мехме центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата на „Берое“, но Михаил Михайлов се извиси над всички и улови.

В ответната атака Венцислав Иванов премина през трима бранители в бяло преди да центрира към Ивайло Ангелов, но в опита си да играе с кълбото последният извърши нарушение.

beroeu19-spartaku19_0

В 58-ата минута Венцислав Иванов центрира отляво в наказателното поле, но стражът на гостите улови.

Ерхан Васви отпрати плътен удар по посока на вратата на Михаил Михайлов в 62-ата минута, но не намери целта.

В 67-ата минута отново той стреля от малък ъгъл, но прекалено слабо и не затрудни Михайлов.

Две минути след това Данаил Атанасов стреля от далечна дистанция, но кълбото премина над напречната греда.

В 72-ата минута Димитър Трайков изпълни пряк свободен удар на 20 метра от вратата на гостите, но топката премина встрани от целта.

Четири след това при идентична ситуация Трайков този път намери рамката на вратата, но Станислав Вълчев прояви добър рефлекс и изби в ъглов удар.

beroeu19-spartaku19_1

В 80-ата минута Синан Мехме комбинира с Данаил Попов след изпълнение на пряк свободен удар, но последния бе притиснат от бранител в зелено и кълбото бе изчистено в корнер. При последвалото центриране Михаил Михайлов бе заел правилната позиция и улови.

Две минути след това Борислав Желязков пробва късмета си с удар от далечна дистанция, но топката премина встрани от рамката на вратата.

В 85-ата минута Александър Манолов проби по дясното крило и върна към Ивайло Ангелов, който веднага центрира за намиращия се границата на малкия пеналт Ангел Костов. Деветката на „заралии“ засече кълбото с глава, но то бе отразено от Станислав Вълчев директно в краката на Костов, който при втория си опит бе безпогрешен и оформи крайното 3:0.

beroeu19-spartaku19_4

По този начин възпитаниците на Иван Гаджев постигнаха своята десета победа и с актив от 35 точки се намират на шесто място в подреждането. В следващия кръг „Берое“ гостува на ЦСКА в София.

„Берое“ U19 (Стара Загора) – „Спартак“ U19 (Варна) 3:0
голмайстори: 1:0 Венцислав Иванов 17′, 2:0 Михаел Лалев 19′, 3:0 Ангел Костов 85′
„Берое“ U19: 1. Михаил Михайлов – 18. Николай Георгиев, 3. Диян Динев, 13. Пламен Тенев (к), 15. Борислав Желязков – 4. Пейчо Енчев (63′ – 16. Емин Ахмед), 11. Жюлиен Бенков – 17. Димитър Трайков, 10. Венцислав Иванов (75′ – 9. Ангел Костов), 7. Ивелин Илиев (46′ – 5. Ивайло Ангелов) – 2. Михаел Лалев (46′ – 8. Александър Манолов); неизползвани резерви: 12. Теодор Койчев, 6. Антоан Михов, 14. Силвестър Дочев; старши треньор: Иван Гаджев
„Спартак“ U19: 1. Станислав Вълчев – 13. Иван Чанев (46′ – 14. Танел Мусин), 20. Славин Славов (к), 4. Данаил Атанасов, 5. Андрей Николаев – 27. Генади Атанасов, 8. Георги Шопов – 11. Ерхан Васви, 21. Ивайло Русев (60′ – 9. Данаил Попов), 22. Димитър Балчев – 16. Синан Мехме (86′ – 17. Тодор Николаев); неизползвани резерви: 33. Константинос Хавалес; старши треньор: Румен Димов
жълти картони: Генади Атанасов (47′ – груб фаул), Славин Славов (51′ – груб фаул) [„Спартак“ U19]
главен съдия: Неделчо Гаджалов (Пловдив)
асистент-съдии: Атанас Бозев, Тони Пандарски (Пловдив)
дежурен делегат на БФС: Христо Белчев (Стара Загора)