„Берое“ и „Левски“ си поделиха по точка при младшата

„Берое“ и „Левски“ не успяха да се победят, завършвайки наравно 1:1, в двубой от 21-и кръг на Елитната група до 17 години. Михаел Лалев откри резултата в 10-ата минута, а в средата на второто полувреме гостите от София изравниха чрез попадение на Георги Младенов. Срещата бе излъчена директно в ефира на beroe.tv

beroeu17-levskiu17_29032014_1

В 4-ата минута Ивелин Илиев отне топката и я подаде към Атанас Панов, който добре направи залъгващо движение в дясно и стреля по посока на вратата, но топката премина встрани от целта.

В 10-ата минута Божидар Краев получи на ъгъла на наказателното поле в дясно по атаката на „Левски“ и стреля към вратата, топката обаче срещна страничната греда, след това се отби и отново попадна в него, той отново пробва да насочи кълбото, но Димитър Видев се намеси добре и блокира.

beroeu17-levskiu17_29032014_2

Михаил Михайлов изпълни напред удар от вратата, като топката стига до наказателното поле пред вратата на „Левски“. Михаел Лалев свали с глава за Панов, който отправи отново пас за нападателя на „Берое“. Защитниците на „Левски“ подходиха нескопосано и не успяха да избият.Кълбото попадна в Лалев, който останал очи в очи с вратаря на гостите бе безпощаден и хладнокръвно прати топката в мрежата за 1:0.

beroeu17-levskiu17_29032014_6

В 12-ата минута Димитър Видев пое топката с гръб към вратата и върна за Ивелин Илиев, който от 26-27 метра фронтално на целта стреля, но ударът му мина покрай рамката. Последва разиграване и Ангел Денчев центрира на Михаел Лалев, който засече с глава, но топката мина край целта.

„Сините“ получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на 23-24 м от целта леко в дясно по атаката си в 16-ата минута. Божидар Краев изпълни късо, топката бе върната към него и той центрира, но Михайлов улови.

Малко след това топката попадна в Димитър Видев в наказателното поле, който се засуети и не я насочи по най-добрия начин и тя му бе отнета.

beroeu17-levskiu17_29032014_3

В 30-ата минута Ангел Максимов пробва удар от дистанция, но топката мина над вратата.

Първите минути на втората част бяха изпълнени с повече борба в центъра на терена и по-малко положения пред двете врати. Първото такова бе организирано едва в 54-ата минута, когато Георги Младенов центрира в наказателното поле сред куп играчи. Там най-съобразителен бе Георги Йомов, който засече кълбото с глава, но то премина над целта.

beroeu17-levskiu17_29032014_5

В 61-ата минута Божидар Краев изпълни пряк свободен удар, заложен на ъгъла на големия пенал, насочвайки кълбото на сантиметри под напречния стълб на вратата на Михаил Михайлов, но стражът на „Берое“ прояви завиден рефлекс и изби.

Опитите на „Левски“ за изравнително попадение се увенчаха с успех минута по-късно. След късо изпълнение на корнер Божидар Краев центрира остро в наказателното поле, където Георги Младенов засече с глава, разписвайки се за 1:1.

beroeu17-levskiu17_29032014_7

В 66-ата минута Христо Митев центрира параболично към намиращия се на границата на наказателното поле Михаел Лалев, но ударът с глава на деветката на „старозагорци“ не затрудни Вилислав Мичев.

Две минути след това Божидар Краев стреля опасно от далечна дистанция, но Михаил Михайлов реагира отново хладнокръвно и опази вратата си, избивайки кълбото над напречната греда.

beroeu17-levskiu17_29032014_9

В 74-ата минута от грешка на защитата на „старозагорци“ се възползва Никола Димитров, който нахлу в наказателното поле и стреля от непосредствена близост. Михаил Михайлов отрази удара, но право в краката на Георги Йомов, който от границата на малкия пенал не успя да нацели опразнената врата.

beroeu17-levskiu17_29032014_8

Минута по-късно Димитър Фазлов центрира от дълбочина в наказателното поле, където Ивелин Илиев засече кълбото с крак, но Вилислав Мичев парира удара на седмицата на „Берое“.

Секунди след това Лионел Методиев проби отдясно, подаде на Никола Димитров, който продължи към голмайстора Георги Младенов. Последният стреля от 14 метра, но ударът му не затрудни Михаил Михайлов.

beroeu17-levskiu17_29032014_4

До края на двубоя липсваха опасни положения пред двете врати и „Берое“ и „Левски“ си разделиха по точка. След 21 изиграни срещи възпитаниците на Господин Мирчев се намират на осмо място в подреждането с актив от 28 точки.

„Берое“ U17 – „Левски“ U17 1:1
голмайстори: 1:0 Михаел Лалев 10′, 1:1 Георги Младенов 61′
„Берое“ U17: 1. Михаил Михайлов – 2. Ангел Денчев (61′ – 5. Росен Ангелов), 3. Борислав Русков, 4. Цвятко Золов, 14. Христо Митев – 11. Ивайло Ангелов, 17. Димитър Видев (57′ – 6. Петър Болградов) – 18. Атанас Панов (63′ – 8. Антон Сакалийски), 10. Младен Стефанов (52′ – 15. Димитър Фазлов), 9. Михаел Лалев (к) – 7. Ивелин Илиев; неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски, 16. Светослав Сашов, 13. Руси Чернаков; старши треньор: Господин Мирчев
„Левски“ U17: 1. Вилислав Мичев – 20. Георги Младенов, 5. Теодор Тодоров, 80. Галин Ташев, 14. Димитър Буров – 6. Стефан Аличков (к), 7. Георги Йомов – 27. Ангел Максимов (71′ – 17. Стелиян Горанов), 10. Йордан Младенов (41′ – 9. Никола Димитров), 15. Марио Христов (41′ – 19. Лионел Методиев) – 24. Божидар Краев; неизползвани резерви: 12. Йордан Кръстев, 11. Алберт Райков, 4. Велимир Райков, 2. Антонио Иванов; старши треньор: Ангел Славков
жълти картони: Димитър Видев (15′ – груб фаул), Ивайло Ангелов (33′ – спречкване) [„Берое“ U17], Галин Ташев (33′ – спречкване), Теодор Тодоров (48′ – груб фаул) [„Левски“ U17]
главен арбитър: Владимир Моллов (Смолян)
асистент-арбитри: Румен Иванов, Радослав Фисинки (Смолян)
дежурен делегат на БФС: Христо Белчев (Стара Загора)