„Берое“ U19 победи „Черноморец“ с 2:0

„Берое“ U19 победи с 2:0 „Черноморец“ U19 в мач от XXVI кръг на Елитната юношеска група до 19 години, насрочен по-малко от 45 часа след края на финалната среща за Купата на БФС при старшата възраст. Венцислав Иванов бе точен на два пъти за беройци в мача – в 31-ата минута и в първата минута от продължението на втората част.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-1

Гостите започнаха по-активно в първите пет минути с няколко атаки по фланговете, но без сериозно да застрашат рамката на вратата.

В 11-ата минута Кирил Личев опита извеждащо подаване за Венцислав Иванов, стражът на гостите обаче излезе предвидливо и изпревари нападателят в зелено.

В 15-ата минута Борислав Желязков пусна към Емин Ахмед, който с пета технично продължи за Венцислав Иванов. Той проби по дясния фланг, но си поведе твърде дълго топката и тя излезе в аут.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-2

В 16-ата минута Даниел Стаматов пусна за Ахмед Ахмедов извеждащо в наказателното поле. Нападателят отправи удар, но кълбото мина над вратата.

Четири минути по-късно Стаматов центрира в наказателното поле, където обаче се получи меле и защитата на „Берое“ изби.

След множество разигравания пред наказателното поле на „Берое“ в 25-ата минута Даниел Стаматов пусна към Антон Атанасов, който опита удар, но бе блокиран.

Секунди по-късно Стойко Иванов получи пред малкия пеналт, но се оказа, че е бил в засада.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-4

В 27-ата минута Ангел Костов отне топката пред наказателното и проби в наказателното поле от ляво от където пробва и удар, но кълбото бе отбито в корнер.

В 31-ата минута Кирил Личев пусна дълго прехвърлящо извеждащо подаване по десния фланг за Ивелин Илиев, който се справи с бранител и пробва пас успореден на гол линията за свой съотборник, но стража на гостите излезе и улови.

Малко след това падна и първия гол за „Берое“. Ангел Костов бе изведен добре в наказателното поле и чукна към Венцислав Иванов в дясно. Офанзивният прати топката в мрежата за 1:0.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-5

Още при следващата на атака на „Берое“ Венцислав Иванов имаше добра възможност да удвои резултата, но ударът му от точката за изпълнение на дузпа не застраши сериозно вратата на „Черноморец“

В 36-ата Марин Маринов от „Черноморец“ центрира от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри над нахлуващ играч в синьо и излезе в аут.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-7

В 41-ата минута Димитър Трайков центрира в наказателното поле, но Ивелин Илиев остана под топката. Кълбото бе върнато назад, но Илиев го стигна и разтегли по другия фланг където Венцислав Иванов центрира, но кълбото бе изчистено в корнер.

Димитър Трайков центрира за Ивелин Илиев в последната минута на редовното време на първото полувреме. Той стигна до топката на аут линията и я върна назад пред малкото наказателно поле за Пейчо Енчев, който обаче не я насочи по най-добрия начин.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-8

В продължението на първата част при изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра, топката бе центрирана в наказателното поле където Ангел Лазаров се измъкна зад защитата и засече с глава, но стражът на „Берое“ Михаил Михайлов се намеси блестящо и спаси.

След почивката, в 51-ата минута влезлият като резерва Никола Грозданов изведе Венцислав Иванов в наказателното поле, той обаче се засуети и удара му бе блокиран.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-9

Минута след това при пряк свободен удар на 20 метра фронтално на вратата Кирил Личев отправи добър удар, но кълбото мина на метър над сглобката.

Борислав Желязков организира скоростна атака в 55-ата минута и пусна за Никола Грозданов в наказателното поле, но бранител в синьо се намеси с шпагат преди топката да бъде насочена във вратата.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-3

В 60-ата минута при бърза контраатака за Черноморец Ангел Лазаров стреля от ъгъла на наказателното поле в дясно по атаката на гостите, но прати топката над вратата.

Четири минути по-късно Ахмед Ахмедов стреля от дъгата пред наказателното поле по земя, но Михаил Михайлов се справи страхотно с коварния удар и улови.

В 65-ата минута Димитър Трайков напредна от ляво и пусна извеждащ пас за Ангел Костов в наказателното поле, който от малък ъгъл прати топката на 30 сантиметра встрани от целта.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-6

Минута по-късно Венцислав Иванов се справи със защитник на „Черноморец“ в наказателното поле и вместо да стреля от малък ъгъл предпочете да пусне пас успореден на гол линията за Ангел Костов. Нападателят обаче се размина с малко с кълбото.

В 67-ата минута при пряк свободен на 22-23 метра леко в дясно по атаката на гостите Ростислав Петров стреля, но Михаил Михайлов бе на мястото си и спаси.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-10

В 81-ата минута топката бе изчистена в корнер след чието изпълнение Николай Георгиев изчисти топката от голлинията след като тя бе насочена от Даниел Андреев.

В 84-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар на близо 30 метра от целта топката бе насочена много добре, но Михаил Михайлов се намеси страхотно и улови.

beroeu19-chernomoretsu19_01052014-11

Две минути по-късно отново той със страхотен рефлекс парира нов удар от фаул в корнер.

В 88-ата минута Светлин Симеонов стреля от границата на наказателното поле, но прати топката покрай вратата.

В първата минута от добавеното време резултатът стана и 2:0. Беройци организираха контраатака, Жюлиен Бенков пусна страхотен извеждащ пас за Венцислав Иванов, който останал очи в очи със стража на гостите прати топката покрай него и оформи крайния резултат.

След края на двубоя старши треньорът на юношите младша възраст Господин Мирчев поздрави момчетата на Иван Гаджев, спазвайки си обещанието да подстриже цялата си коса, ако „беройци“, родени след 1996 година, спечелят Купата на БФС, както те сториха във вторник.