„Берое“ U19 надигра и победи „Чавдар“

Победа с 2:1 постигнаха юношите старша възраст на „Берое“ над състава на „Чавдар“ (Етрополе) в среща от 29-и кръг на Елитната група до 19 години. Попаденията в двубоя бяха дело на Кирил Личев и Ангел Костов за домакините, а почетният гол за гостите бе отбелязан от Петър Казаков.

beroeu19-chavdaru19-_07052014-7

beroeu19-chavdaru19-_07052014-6

Още след изтичането на минута игра „беройци“ успяха да организират първата голова възможност. Николай Георгиев центрира към Михаел Лалев в наказателното поле, но ударът на седмицата с глава бе слаб и неточен.

Три минути по-късно Емин Ахмед проби отдясно и центрира в наказателното поле, но вратарът на гостите хвана кълбото.

В 7-ата минута Кирил Личев стреля от 20 метра, но стражът на „Чавдар“ отново се справи в ситуацията и улови.

Пет минути след това отново той стреля от пряк свободен удар, заложен на дъгата на наказателното поле, но при изстрела топката срещна стената от играчи.

В 14-ата минута Кирил Личев центрира от ъглов удар, заложен вляво от вратата на „Чавдар“, но ударът с глава на Николай Георгиев бе неточен и топката премина над целта.

beroeu19-chavdaru19-_07052014-2

Десет минути по-късно Димитър Трайков бе повален в наказателното поле и главният арбитър отсъди 11-метров наказателен удар. С изпълнението се нагърби Кирил Личев, който бе безпогрешен от бялата точка и с безпощаден удар откри резултата.

beroeu19-chavdaru19-_07052014-10

Малко след това последваха и две атаки от страна на гостите. Първо Петър Казаков стреля встрани от целта, а минута по-късно и неговият съотборник Хидает Хидаетов не намери рамката на вратата с изстрел от дъгата на наказателното поле.

В 44-ата минута резултатът бе удвоен. Димитър Трайков центрира от пряк свободен удар, заложен на 20 метра вдясно от вратата на гостите. В наказателното поле най-добре бе пласиран Ангел Костов, който от границата на малкия пеналт засече с глава и удвои, насочвайки кълбото безпощадно в мрежата на „Чавдар“.

beroeu19-chavdaru19-_07052014-9

beroeu19-chavdaru19-_07052014-8

Три минути след началото на втората част Николай Георгиев проби отдясно, навърза двама бранители в червено и центрира в наказателното поне, но Божидар Иванов изби. Топката попадна в Димитър Трайков, който повторно центрира в малкия пеналт, където Михаел Лалев вкара топката с глава в мрежата на гостите, но страничният арбитър бе вдигнал флаг за засада.

beroeu19-chavdaru19-_07052014-1

В 65-ата минута Ангел Костов центрира в малкия пеналт, но кълбото бе изчистено. То попадна в Кирил Личев, който стреля от границата на наказателното поле, но топката премина над целта.

Три минути по-късно Диян Динев фаулира Николай Маринов в наказателното поле и главният рефер Гидженов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби капитанът Петър Казаков. Той стреля в долния десен ъгъл на Михаил Михайлов, който изби топката, но тя попадна отново в Казаков, който от втория си опит бе безпогрешен и върна попадение – 2:1.

Николай Маринов стреля от далечна дистанция след още три минути, но топката отново не намери целта.

beroeu19-chavdaru19-_07052014-5

В 73-ата минута Ангел Костов размени подаване с Николай Георгиев и деветката на „Берое“ стреля от границата на наказателното поле, но подхлъзване му костваше неточния удар във вратата.

beroeu19-chavdaru19-_07052014-3

В 86-ата минута Емин Ахмед получи топката по левия фланг на атака, напредна и нахлу в наказателното поле, като направи опит за центриране, но топката бе избита в ъглов удар. При последвалото центриране се получи кратък карамбол и топката попадна в Николай Георгиев, който стреля зад границата на големия пеналт, но кълбото премина на сантиметри встрани от рамката на вратата.

В последната минута от редовните 90 Кирил Личев получи топката след изпълнение на корнер и стреля от 20 метра, но кълбото се размина с целта.

След тази победа възпитаниците на Иван Гаджев и Атанас Рибарски остават на шесто място в подреждането с актив от 48 точки, а в последния кръг на първенството „беройци“ гостуват на „Черно море“ във Варна.

„Берое“ U19 (Стара Загора) – „Чавдар“ U19 (Етрополе) 2:1
голмайстори: 1:0 Кирил Личев (д) 25′, 2:0 Ангел Костов 44′, 2:1 Петър Казаков (д) 69′
„Берое“ U19: 1. Михаил Михайлов – 18. Николай Георгиев, 6. Антоан Михов, 3. Диян Динев, 15. Борислав Желязков (46′ – 14. Никола Грозданов) – 2. Емин Ахмед, 4. Пейчо Енчев (64′ – 11. Жюлиен Бенков), 16. Кирил Личев, 17. Димитър Трайков (83′ – 5. Светлин Симеонов) – 9. Ангел Костов, 7. Михаел Лалев (69′ – 8. Александър Манолов); неизползвани резерви: 12. Стоян Милев; старши треньор: Иван Гаджев
„Чавдар“ U19: 12. Димитър Пангев – 22. Васил Митърчев, 20. Васил Бистрев, 11. Симон Николов, 4. Никола Петров – 5. Йордан Йорданов (79′ – 18. Димитър Падарев), 8. Любослав Младенов (81′ – 16. Йордан Атанасов) – 9. Антонио Георгиев, 7. Божидар Иванов (54′ – 10. Николай Маринов), 6. Петър Казаков (к) – 13. Хидает Хидаетов (63′ – 17. Стефан Тодоров); неизползвани резерви: 12. Атанас Гичев; старши треньор: Валери Начков
жълти картони: Кирил Личев (29′ – груб фаул) [„Берое“ U19]
главен съдия: Радослав Гидженов (Пловдив)
асистент-съдии: Георги Стамболджиев, Цветан Горанов (Пловдив)