„Берое“ победи „Пирин“ в Гоце Делчев

Съставът на „Берое“ се наложи с 2:1 над изпадащия от елита тим на „Пирин“ в двубой от 39-и кръг на „А“ група, игран днес в Гоце Делчев. Попаденията в срещата бяха дело на Виктор Шишков на два пъти за „Берое“ и Костадин Башов за домакините, а двубоят се игра при силен вятър, възпрепятстващ нормалното протичане на срещата. През целия двубой публиката на домакините се държа твърде невъздържано. След самия край на двубоя към играчите на Берое и длъжностните лица полетяха множество предмети.

gotse-beroe_nachalo

В 10-ата минута кълбото бе центрирано от ъглов удар в наказателното поле на „Пирин“, но защитата на домакините се справиха и изчистиха. Топката отново се озова в големия пеналт, където този път попадна в Жуниор Мапуку, който стреля от малък ъгъл, но стражът Абди Абдиков се справи и изчисти в нов корнер. При последвалото изпълнение нападението на „Берое“ не успя да нанесе удар по посока на вратата.

gotse-beroe_mapuku

Три минути след това последваха нови две центрирания от ъглов удар, но този път топката не бе насочена към вратата на домакините.

В 18-ата минута Самир Керкар завърши атака по левия фланг с удар от ъгъла на големия пеналт, но топката се рикошира в играч на „Пирин“ и излезе в ъглов удар. При центрирането защитата на домакините се справи и изчисти.

gotse-beroe_fans

В 29-ата минута Зафир Катунчев стреля от 27 метра, но право в обсега на Благой Макенджиев.

Пет минути по-късно Салим Керкар отправи удар от наказателното поле, но не намери целта, изпращайки кълбото над напречната греда.

В 41-ата минута резултатът бе открит. Владимир Зафиров намери с чудесен диагонален пас Георги Динков, който центрира в наказателното поле, но кълбото е изчистено. То попада в Стефан Спировски, който нанася удар, а Виктор Шишков донасочва топката във вратата с удар от границата на малкия пеналт.

gotse-beroe_radost1

Четири минути след началото на втората част Мураид Ибраим изпълни пряк свободен удар на 23 метра от рамката на вратата, но топката премина над напречната греда.

В 55-ата минута „беройци“ успяха да удвоят резултата. Салим Керкар центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Абди Абдиков увисна и кълбото попадна във Виктор Шишков, който от малкия пеналт се разписа за втори път във вратата на бившия си тим – 0:2.

gotse-beroe_radost2

Салим Керкар проби от ляво в 60-ата минута и центрира, Мапуку стреля от точката за дузпа, но кълбото излезе в аут.

В 62-ата минута при далечно центриране към Башов, той засече с глава от наказателното поле, но право в ръцете на Макенджиев.

gotse-beroe_dinkov

Домакините стигнаха до своя гол в 70-ата минута когато Костадин Башов открадна пред Мунин, навлезе в наказателното поле и стреля по диагонал, пращайки топката в мрежата за 1:2.

В 72-ата минута Салим Керкар центрира от корнер, Станислав Костов засече с глава от малкия пеналт, но топката мина в аут.

Стефан Спировски изпълни пряк свободен в 76-ата минута, но бе неточен.

gotse-beroe_spirovski

Две минути по-късно Борислав Хазуров центрира от дясно където Румен Лапантов засече с глава, но неточно.

В 80-ата минута след центриране в наказателното поле на „Берое“ Игнат Дишлиев изби с глава, топката попадна в Лапантов, който стреля от воле от границата на наказателното поле, но покрай целта.

Седем минути по-късно при центрирана топка в наказателното поле играч на „Пирин“ засече с глава, но Благой Макенджиев сигурно изби в нов ъглов удар. При последвалото центриране нищо опасно не се случи пред вратата на „Берое“.

След тази пета поредна победа „беройци“ продължават да оглавяват подреждането във втората седмица с актив от 67 точки, а в следващия кръг приемат „Нефтохимик“ в последна среща за сезона.

„Пирин“ (Гоце Делчев) – „Берое“ (Стара Загора) 1:2
голмайстори: 0:1 Виктор Шишков 41′, 0:2 Виктор Шишков 55′, 1:2 Костадин Башов 70′
„Пирин“ (Гоце Делчев): 83. Абди Абдиков – 15. Димитър Крушовски (85′ – 8. Илия Карапетров), 5. Любомир Гуцев, 23. Мурад Ибраим, 2. Зафир Катунчев – 14. Любомир Витанов (к), 21. Васил Панайотов – 7. Костадин Башов (86′ – 22. Мариян Ловков), 30. Ели Маркеш (72′ – 10. Мартин Газиев), 9. Борислав Хазуров – 19. Румен Лапантов; неизползвани резерви: 33. Костадин Янев, 4. Георги Самокишев, 16. Огнян Стефанов, 24. Живко Грозданов; старши треньор: Йордан Боздански
„Берое“ (Стара Загора): 22. Благой Макенджиев – 2. Илия Мунин, 14. Игнат Дишлиев, 3. Владимир Зафиров (к), 15. Георги Динков – 92. Стефан Спировски, 27. Игор Джоман – 88. Виктор Шишков (89′ – 70. Георги Костадинов), 21. Елиаш (90’+3′ – 19. Пламен Тенев), 17. Салим Керкар – 30. Жуниор Мапуку (63′ – 9. Станислав Костов); неизползвани резерви: 12. Иван Караджов, 28. Веселин Пенев, 18. Атанас Зехиров, 6. Венцислав Иванов; старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: Борислав Хазуров (45′ – спречкване), Любомир Гуцев (75′ – груб фаул) [„Пирин“ (Гоце Делчев)] Игор Джоман (45′ – спречкване) [„Берое“ (Стара Загора)]
главен съдия: Атанас Димитров (Сливен)
помощник-съдии: Антоан Георгиев (Сливен), Георги Георгиев (Самоков)
допълнителни асистент-съдии: Мартин Стоименов (София), Драган Стойков (Благоевград)
четвърти съдия: Димитър Стоилов (Кюстендил)
дежурен делегат: Петьо Пушкаров (София)