„Берое“ U17 загуби от „Черноморец“

Юношите младша възраст на „Берое“ отстъпиха с минималното 0:1 от тима на „Черноморец“ (Бургас) в Стара Загора. Единственото попадение в срещата бе дело на Антъни-Стенли Георгиев през второто полувреме, а възпитаниците на Господин Мирчев не изиграха двубоя по най-добрия начин, въпреки по-голямото владеене на топката.

beroeu17-chernomoretsu19_14052014-5

В 7-ата минута Димитър Видев получи дълъг пас и овладя топката пред наказателното поле. Той потърси Михаел Лалев, но опитът на тарана на „Берое“ да прехвърли стража на „Черноморец“ бе неуспешен.

Две минути след това Христо Митев нахлу на скорост отдясно в наказателното поле, но притиснат близо до аутлинията от бранител в бяло бе принуден да се освободи от кълбото, като го центрира в наказателното поле, но топката напусна терена.

След добра акция по левия фланг на „беройци“ в 15-ата минута кълбото попадна в намиращия се пред наказателното поле Божидар Симеонов, който потърси Ивелин Илиев. Седмицата на „старозагорци“ стреля зад дъгата на наказателното поле, вратарят на гостите улови без проблем.

beroeu17-chernomoretsu19_14052014-6

В 26-ата минута Антон Сакалийски получи кълбото по левия фланг и центрира към намиращия се на границата на малкия пеналт Ивелин Илиев, който засече с глава, но ударът му срещна напречната греда и излезе в аут.

Девет минути по-късно Димитър Видев отправи удар от дъгата на наказателното поле, но кълбото срещна десния страничен стълб на вратата на „акулите“.

В 37-ата минута при центриране от ъглов удар в наказателното поле на „беройци“ Богомил Цинцарски бе отлично пласиран и изби, като по-рано в двубоя стражът на „зелените“ успя да предотвари още няколко опасности пред вратата си.

Две минути след това Христо Митев центрира в наказателното поле към Светослав Сашов, който стреля по въздух, но кълбото премина на метър встрани целта.

beroeu17-chernomoretsu19_14052014-2

Три минути след началото на второто полувреме Антон Сакалийски нахлу отлично отдясно в наказателното поле, но притиснат от бранител в бял спортен екип се засуети и не успя да отправи удар към вратата.

В 54-ата минута Христо Митев намери чрез центриране Михаел Лалев, който успя да се пласира добре и да играе с глава, но топката попадна в намиращия се зад него Ивелин Илиев, който стреля от границата на наказателното поле. Топката не намери целта.

Секунди по-късно Михаел Лалев центрира към Божидар Симеонов, който засече с глава от границата на малкия пеналт, но стражът Янчо Костадинов прояви отличен рефлекс и улови.

beroeu17-chernomoretsu19_14052014-1

В 58-ата минута Мехмедали Мехмедали потърси намиращия се вдясно от него Антъни-Стенли Георгиев, който с удар по диагонала, малко под напречната греда откри резултата – 0:1.

Ростислав Петров от гостите стреля опасно диагонално по земя в 70-ата минута, но топката се размина с целта, напускайки терена в удар от вратата.

Секунди след това Мартин Иванов отправи удар към вратата на Богомил Цинцарски, който за пореден път бе безупречен и изби кълбото в ъглов удар.

beroeu17-chernomoretsu19_14052014-3

До края на двубоя липсваха опасни положения пред двете врати и гостите от Бургас се прибраха с трите точки. „Берое“ заема 9-то място в класирането на Елитната група до 17 г. с актив от 37 т. В следващия кръг момчетата на Господин Мирчев гостуват на последния в класирането „Монтана“. Двубоят е в неделя от 18 ч.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Черноморец“ U17 (Бургас) 0:1
голмайстори: 0:1 Антъни-Стенли Георгиев 58′
„Берое“ U17: 33. Богомил Цинцарски (к) – 14. Христо Митев, 4. Цвятко Золов, 5. Станислав Белчев, 17. Димитър Фазлов – 10. Димитър Видев (49′ – 18.Преслав Георгиев), 15. Божидар Симеонов (74′ – 2. Росен Ангелов), 6. Петър Болградов (28′ – 16. Светослав Сашов (61′ – 11. Никола Принджев)), 8. Антон Сакалийски – 9. Михаел Лалев, 7. Ивелин Илиев; неизползвани резерви: 1. Мирослав Тачев, 13. Ангел Денчев, 3. Мидат Галбаев; старши треньор: Господин Мирчев
„Черноморец“ U17: 12. Янчо Костадинов – 21. Боян Милков, 3. Васил Добрев (66′ – 13. Христо Каймански), 17. Димитър Дончев, 4. Кирил Киров – 11. Антон Атанасов (61′ – 14. Живко Жеков), 16. Георги Георгиев (54′ – 8. Ростислав Петров), 7. Мартин Иванов, 10. Николай Дамянов – 6. Мехмедали Мехмедали (75′ – 22. Валентин Иванов), 9. Антъни-Стенли Георгиев; неизползвани резерви: 1. Петко Пацов, 5. Георги Николов, 23. Радиян Илиев; старши треньор: Николай Дамянов
жълти картони: Петър Болградов (15′ – груб фаул), Антон Сакалийски (36′ – нарушение) [„Берое“ U17] Кирил Киров (22′ – фаул в атака) [„Черноморец“ U17]
червени картони: Антон Сакалийски (68′ – втори жълт картон) [„Берое“ U17]
главен съдия: Светослав Шехов
асистент-съдии: Екатерина Маринова, Йордан Петров
стадион: Изкуствен терен „Берое“, Стара Загора