„Берое“ 99 победи „Септември“ 99 с 3:1

Отборът на „Берое“ 99 взе аванс от два гола над „Септември“ 99 в много качествен и динамичен първи мач от осминафиналите на Републиканското първенство побеждавайки съперника с 3:1. Двубоят се игра на ст. „Локомотив“, а момчетата на Атанас Димитров бяха много по-добрия отбор през целия двубой и само малшансът им отне чистата победа. Попаденията за „Берое“ реализираха Йоан Атанасчев в 1-та минута, Божидар Димитров в 30-та минута и Данчо Свиленски в 43-та минута. Надим Ангелов си отбеляза автогол в 57-та минута.

beroe99-septemvri99_2

Двубоят започна вихрено и още в първата атака Йордан Щерев проби по дясното крило и центрира по земя в наказателното поле на гостите, където намери Йоан Атанасчев, който с техничен удар откри резултата.

В 7-та минута Рангел Ангелов от „Септември“ стреля от далечна дистанция, но ударът му премина на сантиметри от гредата.

В 14-та минута Марио Петков от гостите изведе Симеон Чакъров в наказателното поле, който стреля по диагонала, но покрай гредата.

В следващата минута Чернаков от „Берое“ изведе с прехвърлящо подаване зад защитата Мариян Тонев, който овладя в наказателното поле и стреля от въздуха, но топката срещна сглобката на вратата.

В 19-та минута след изпълнение на ъглов удар пред вратата на домакините Йордан Кръстев намери топката с глава, но защитник в зелено успя да изчисти малко пред голлинията.

Резултатът бе удвоен в 30-та минута, когато влезлият като резерва Божидар Димитров реализира страхотен гол с удар от около 27 м в горния десен ъгъл на Владимир Владимиров.

beroe99-septemvri99_3

Беройци започнаха добре и второто полувреме на двубоя. В 43-та минута Атанасчев проби по лявото крило и центрира в наказателното поле на гостите. Топката премина през куп от играчи и достигна до Данчо Свиленски, който овладя и покачи на 3:0 с удар в горния ляв ъгъл на вратата.

В 55-та минута Калин Тодоров изведе Чакъров в наказателното поле на домакините, но ударът на последния не намери целта.

Две минути след това гостите стигнаха до почетен гол, след като центрирана топка в наказателното поле на „Берое“ рикошира в главата на Надим Ангелов и влетя в мрежата на Тодоров – 3:1.

До края на срещата „зелените“ не допуснаха нови ситуации пред вратата си и дори можеха да увеличат преднината си чрез няколко добри контраатаки, но не успяха да го сторят.

Реваншът е на 10 юни, вторник, от 18:00 часа на изкуствения терен на „57-о училище“ в София.

„Берое“ 99 (Стара Загора) – „Септември“ 99 (София) 3:1
голмайстори: 1:0 Йоан Атанасчев 1′, 2:0 Божидар Димитров 30′, 3:0 Данчо Свиленски 43′, 3:1 Надим Ангелов 57′ (автогол)
„Берое“ 99: 1. Теодор Тодоров, 6. Велизар Василев, 5. Надим Ангелов, 13. Магдален Петров, 4. Радослав Калчев (13′ – 16. Божидар Димитров), 18. Йордан Щерев, 8. Мартин Ковачев (к) (67′ – 2. Живо Монев), 14. Данчо Свиленски (61′ – 17. Михаил Димитров), 10. Руси Чернаков, 7. Йоан Атанасчев (65′ – 0. Илия Георгиев) , 9. Мариян Тонев; неизползвани резерви: 12. Венцислав Янков, 15. Виктор Станчев, 3. Валентино Макавеев; старши-треньор: Атанас Димитров
„Септември“ 99: 22. Владимир Владимиров, 3. Ясен Георгиев (к), 5. Йордан Кръстев, 2. Борислав Манов, 45. Георги Харизанов, 21. Симеон Чакъров, 39. Методи Атанасов, 9. Антонио Абаджиев (61′ -7. Атанас Греков) , 11. Рангел Ангелов (55′ – 8. Калин Тодоров), 6. Марио Петков (57′ – 18. Теодор Кобуров), 10. Хосеин Трайков (45′ – 77. Калоян Маринов); неизползвани резерви: 12. Александър Найденов, 14. Николай Вангелов, 8. Калин Тодоров,  13. Кристиян Бачев
главен съдия: Боян Славков (Пловдив)
стадион: „Локомотив“, Стара Загора