„Берое“ 99 е на четвърфинал на държавното

След нулево реми в София срещу „Септември“ децата на „Берое“, родени през 1999 г., се класираха на четвъртфиналите на държавното първенство. Възпитаниците на Атанас Димитров имаха аванс от 3:1 в първата среща и така се класираха напред. Беройци бяха по-добрият тим на терена и днес, но малшансът пред гола ги лиши от победата.

septemvri99-beroe99_1

Срещата бе изгледана от капитана на националния отбор по футбол Ивелин Попов, който живее в близост от 57-о училище в София, на чийто терен се проведе мача. Припомняме, че първите стъпки във футбола на Попов са именно в школата на „Септември“.

Първото полувреме не предложи на зрителите много футболни достойнства. Двата отбора се дебнеха в средата на терена и не създадоха много положения пред която и да е от двете врати.

septemvri99-beroe99_2

В 8-ата минута Марио Петков от „Септември“ стреля от разстояние, но право в ръцете на вратаря Теодор Тодоров.

Пет минути по-късно Йоан Атанасчев стреля от 20 метра, но топката мина на метър встрани от вратата на домакините.

septemvri99-beroe99_3

В 24-ата минута отново Марио Петров опита да застраши вратата на „Берое“, но след удара му от 23 метра топката мина на метър от вратата.

septemvri99-beroe99_5

През второто полувреме също не паднаха голове, но „Берое“ показа, че е по-добрия отбор, имаше повече положения и напълно заслужено се класира напред.

В 36-ата минута Мариян Тонев стреля от границата на наказателното поле по диагонал, но прекалено слабо и право в ръцете на вратаря.

Руси Чернаков изведе Мариян Тонев в наказателното поле на домакините в 44-ата минута. Нападателят на „Берое“ пробва акробатично задна ножица от там, но ударът бе прекалено слаб и не застраши вратаря.

Две минути по-късно Марио Стоев от „Септември“ бе изведен зад защитата, но Теодор Тодоров го пресрещна добре и не му позволи да го преодолее.

septemvri99-beroe99_6

В 54-ата минута Хюсеин Тайков от домакините центрира от ляво за Марио Стоев, който стреля с глава, но над вратата.

Седем минути преди края на редовното време Данчо Свиленски проби по левия фланг и центрира по земя в наказателното поле, където Божидар Димитров с едно докосване продължи за Мариян Тонев. Ударът на нападателя обаче бе блокиран от защитник.

В 66-ата минута Свиленски получи топка пред наказателното поле, нахлу и стреля по диагонал, но на сантиметри от десния страничен стълб.

Три минути след това Мариян Тонев получи центриране от дясно, нахлу в наказателното поле и стреля. Топката бе избита от вратаря в защитник на „Септември“, рикошира и мина на сантиметри от вратата, излизайки в ъглов удар.

В последната минута Данчо Свиленски центрира от дясно, Мариян Тонев свали с гърди за Руси Чернаков, който от границата на пеналта стреля от воле, но на сантиметри над вратата.

Жребият за следващата фаза е утре, 11 юни, от 11:30 часа в София. Мачовете са на 14 юни (събота) и 17 юни (вторник). Отборите, които продължават за четвъртфиналите освен „Берое“ са „Ботев“ (Пловдив), „Дунав 2010“ (Русе), „Литекс“ (Ловеч), „Локомотив“ (Пловдив), „Славия“ (София), „Спартак 1919“ (Плевен) и ЦСКА (София).

„Септември“ 99 (София) – „Берое“ 99 (Стара Загора) 0:0
„Септември“ 99 (София): 22. Владимир Владимиров, 3. Ясен Георгиев (к), 5. Йордан Кръстев, 4. Васил Василев (50′ – 2. Борислав Манов), 45. Георги Харизанов, 21. Симеон Чакъров (45′ – 8. Калин Тодоров), 11. Рангел Ангелов (59′ – 7. Атанас Греков), 9. Антонио Абаджиев, 77. Калоян Маринов (41′ – 22. Марио Стоев), 6. Марио Петков, 10. Хюсеин Тайков; неизползвани резерви: 12. Александър Найденов, 18. Теодор Кобуров, 13. Кристиян Бачев
„Берое“ 99 (Стара Загора): 1. Теодор Тодоров, 4. Йордан Щерев, 6. Надим Ангелов, 13. Магдален Петров, 5. Велизар Василев, 14. Данчо Свиленски, 8. Мартин Ковачев (к) (68′ – 18. Михаил Димитров), 10. Руси Чернаков, 11. Костадин Пеев (59′ – 16. Божидар Димитров), 7. Йоан Атанасчев, 9. Мариян Тонев (70′ – 2. Живо Монев); неизползвани резерви: 12. Пламен Близнаков, 15. Виктор Станчев, 17. Божидар Джелебов, 3. Илия Георгиев; старши треньор: Атанас Димитров
жълти картони: Марио Петков, Антонио Абаджиев („Септември“); Мариян Тонев, Йоан Атанасчев („Берое“)
стадион: комплекс „57-о училище“, София