„Берое“ среща „Черно море“ на старта

„Берое“ ще се изправи като домакин срещу „Черно море“ в първия кръг от новия шампионат. Това определи тегления днес жребий за първенството, на който бе административния директор на клуба Стелиян Попчев. „Берое“ бе изтеглен под номер 1 в жребия. Първите срещи са насрочени за дните 19-20 юли, а детайлната програма ще бъде обявена по-късно.  През тази година в „А“ група ще се състезават 12 отбора. След изиграване на първите 22 кръга тимовете ще бъдат разделени на две шестици, според класирането си до този момент. През тази година изпадащите отбори са два.

През миналия шампионат „Берое“ записа две равенства срещу „моряците“ – 0:0 като домакин и 1:1 като гост.

С тази програма ще играе и състава до 21 г. на „Берое“. Разликата е че тя ще е огледална, т.е. в първия кръг „Берое“ U21 ще гостува във Варна на „Черно море“, а във втория на „Ботев“ в Пловдив.

„В момента сме съсредоточени върху подготовката на отбора, която е много важна за нас. Няма значение с кой играем. Трябва да се изправим така или иначе срещу всички“, каза старши треньора на „Берое“ Петър Хубчев веднага след жребия.

Ето пълната програма по кръгове:

I кръг

19 юли 2014, събота:
Берое (Стара Загора) – Черно море (Варна)
Ботев (Пловдив) – Локомотив (София)
Литекс (Ловеч) – ЦСКА (София)
Левски (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Славия 1913 (София) – Марек 2010 (Дупница)
Хасково 2009 (Хасково) – Лудогорец 1945 (Разград)

II кръг

Черно море (Варна) – Лудогорец 1945 (Разград)
Марек 2010 (Дупница) – Хасково 2009 (Хасково)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Славия 1913 (София)
ЦСКА (София) – Левски (София)
Локомотив (София) – Литекс (Ловеч)
Берое (Стара Загора) – Ботев (Пловдив)

III кръг

Ботев (Пловдив) – Черно море (Варна)
Литекс (Ловеч) – Берое (Стара Загора)
Левски (София) – Локомотив (София)
Славия 1913 (София) – ЦСКА (София)
Хасково 2009 (Хасково) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Лудогорец 1945 (Разград) – Марек 2010 (Дупница)

IV кръг

Черно море (Варна) – Марек 2010 (Дупница)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Лудогорец 1945 (Разград)
ЦСКА (София) – Хасково 2009 (Хасково)
Локомотив (София) – Славия 1913 (София)
Берое (Стара Загора) – Левски (София)
Ботев (Пловдив) – Литекс (Ловеч)

V кръг

Литекс (Ловеч) – Черно море (Варна)
Левски (София) – Ботев (Пловдив)
Славия 1913 (София) – Берое (Стара Загора)
Хасково 2009 (Хасково) – Локомотив (София)
Лудогорец 1945 (Разград) – ЦСКА (София)
Марек 2010 (Дупница) – Локомотив 1926 (Пловдив)

VI кръг

Черно море (Варна) – Локомотив 1926 (Пловдив)
ЦСКА (София) – Марек 2010 (Дупница)
Локомотив (София) – Лудогорец 1945 (Разград)
Берое (Стара Загора) – Хасково 2009 (Хасково)
Ботев (Пловдив) – Славия 1913 (София)
Литекс (Ловеч) – Левски (София)

VII кръг

Левски (София) – Черно море (Варна)
Славия 1913 (София) – Литекс (Ловеч)
Хасково 2009 (Хасково) – Ботев (Пловдив)
Лудогорец 1945 (Разград) – Берое (Стара Загора)
Марек 2010 (Дупница) – Локомотив (София)
Локомотив 1926 (Пловдив) – ЦСКА (София)

VIII кръг

Черно море (Варна) – ЦСКА (София)
Локомотив (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Берое (Стара Загора) – Марек 2010 (Дупница)
Ботев (Пловдив) – Лудогорец 1945 (Разград)
Литекс (Ловеч) – Хасково 2009 (Хасково)
Левски (София) – Славия 1913 (София)

IX кръг

Славия 1913 (София) – Черно море (Варна)
Хасково 2009 (Хасково) – Левски (София)
Лудогорец 1945 (Разград) – Литекс (Ловеч)
Марек 2010 (Дупница) – Ботев (Пловдив)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Берое (Стара Загора)
ЦСКА (София) – Локомотив (София)

X кръг

Черно море (Варна) – Локомотив (София)
Берое (Стара Загора) – ЦСКА (София)
Ботев (Пловдив) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Литекс (Ловеч) – Марек 2010 (Дупница)
Левски (София) – Лудогорец 1945 (Разград)
Славия 1913 (София) – Хасково 2009 (Хасково)

XI кръг

Хасково 2009 (Хасково) – Черно море (Варна)
Лудогорец 1945 (Разград) – Славия 1913 (София)
Марек 2010 (Дупница) – Левски (София)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Литекс (Ловеч)
ЦСКА (София) – Ботев (Пловдив)
Локомотив (София) – Берое (Стара Загора)

XII кръг

Черно море (Варна) – Берое (Стара Загора)
Локомотив (София) – Ботев (Пловдив)
ЦСКА (София) – Литекс (Ловеч)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Левски (София)
Марек 2010 (Дупница) – Славия 1913 (София)
Лудогорец 1945 (Разград) – Хасково 2009 (Хасково)

XIII кръг

Лудогорец 1945 (Разград) – Черно море (Варна)
Хасково 2009 (Хасково) – Марек 2010 (Дупница)
Славия 1913 (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Левски (София) – ЦСКА (София)
Литекс (Ловеч) – Локомотив (София)
Ботев (Пловдив) – Берое (Стара Загора)

XIV кръг

Черно море (Варна) – Ботев (Пловдив)
Берое (Стара Загора) – Литекс (Ловеч)
Локомотив (София) – Левски (София)
ЦСКА (София) – Славия 1913 (София)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Хасково 2009 (Хасково)
Марек 2010 (Дупница) – Лудогорец 1945 (Разград)

XV кръг

Марек 2010 (Дупница) – Черно море (Варна)
Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Хасково 2009 (Хасково) – ЦСКА (София)
Славия 1913 (София) – Локомотив (София)
Левски (София) – Берое (Стара Загора)
Литекс (Ловеч) – Ботев (Пловдив)

XVI кръг

Черно море (Варна) – Литекс (Ловеч)
Ботев (Пловдив) – Левски (София)
Берое (Стара Загора) – Славия 1913 (София)
Локомотив (София) – Хасково 2009 (Хасково)
ЦСКА (София) – Лудогорец 1945 (Разград)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Марек 2010 (Дупница)

XVII кръг

Локомотив 1926 (Пловдив) – Черно море (Варна)
Марек 2010 (Дупница) – ЦСКА (София)
Лудогорец 1945 (Разград) – Локомотив (София)
Хасково 2009 (Хасково) – Берое (Стара Загора)
Славия 1913 (София) – Ботев (Пловдив)
Левски (София) – Литекс (Ловеч)

XVIII кръг

Черно море (Варна) – Левски (София)
Литекс (Ловеч) – Славия 1913 (София)
Ботев (Пловдив) – Хасково 2009 (Хасково)
Берое (Стара Загора) – Лудогорец 1945 (Разград)
Локомотив (София) – Марек 2010 (Дупница)
ЦСКА (София) – Локомотив 1926 (Пловдив)

XIX кръг

ЦСКА (София) – Черно море (Варна)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Локомотив (София)
Марек 2010 (Дупница) – Берое (Стара Загора)
Лудогорец 1945 (Разград) – Ботев (Пловдив)
Хасково 2009 (Хасково) – Литекс (Ловеч)
Славия 1913 (София) – Левски (София)

XX кръг

Черно море (Варна) – Славия 1913 (София)
Левски (София) – Хасково 2009 (Хасково)
Литекс (Ловеч) – Лудогорец 1945 (Разград)
Ботев (Пловдив) – Марек 2010 (Дупница)
Берое (Стара Загора) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Локомотив (София) – ЦСКА (София)

XXI кръг

Локомотив (София) – Черно море (Варна)
ЦСКА (София) – Берое (Стара Загора)
Локомотив 1926 (Пловдив) – Ботев (Пловдив)
Марек 2010 (Дупница) – Литекс (Ловеч)
Лудогорец 1945 (Разград) – Левски (София)
Хасково 2009 (Хасково) – Славия 1913 (София)

XXII кръг

Черно море (Варна) – Хасково 2009 (Хасково)
Славия 1913 (София) – Лудогорец 1945 (Разград)
Левски (София) – Марек 2010 (Дупница)
Литекс (Ловеч) – Локомотив 1926 (Пловдив)
Ботев (Пловдив) – ЦСКА (София)
Берое (Стара Загора) – Локомотив (София)