Младшата с равенство срещу „Литекс“

Юношеските отбори до 17 години на „Литекс“ и „Берое“ завършиха 1:1 в приятелска среща, играна днес в Ловеч. Възпитаниците на Владислав Януш се представиха на добро ниво, като опонираха на съперниците си през всичките 80 минути. Попаденията в двубоя бяха дело на Иван Митрев от домакините и Иван Червенаков за състава на „Берое“.

litex98-beroe98_12072014-2

В 4-ата минута при центрирана топка в наказателното поле стражът на „Литекс“ допусна грешка, като остави топката да попадне в Руси Чернаков, който стреля от границата на големия пеналт, но кълбото премина над напречната греда.

В 18-ата минута след изпълнение ъглов удар на „ловчанлии“ Руси Чернаков сложи началото на контратака, завършила с дълъг пас към Янчо Янчев, но играч на домакините успя предвидливо да изчисти кълбото.

Шест минути след това футболист на „Литекс“ направи атрактивно изпълнение със задна ножица от наказателното поле, но стражът на „Берое“ бе на правилното място и улови.

Калоян Динев засече с глава центрирана от ъглов удар топка в 33-ата минута, но бе неточен и кълбото премина встрани от рамката на вратата.

litex98-beroe98_12072014-3

Осем минути след началото на втората част Ивайло Стоянов навлезе в наказателното поле и центрира към Иван Червенаков, който овладя кълбото и стреля към вратата, но прекалено слабо и топката попадна право в стража на „ловчанлии“.

В 68-ата минута домакините от Ловеч успяха да открият резултата след добра акция по десния фланг. Иван Митев бе намерен в наказателното поле и с премерен удар от точката за изпълнение на дузпа вкара за 1:0.

Две минути преди изтичането на редовните 80 минути „беройци“ успяха да възстановят равенството след като Светомир Георгиев центрира кълбото към Иван Червенаков, който от непосредствена близост вкара кълбото в мрежата прострелно за 1:1.

litex98-beroe98_12072014-4

Възпитаниците на Владислав Януш ще се изправят отново срещу отбора на „Литекс“ в първия кръг на първенството в началото на август.

„Литекс“ U17 (Ловеч) – „Берое“ U17 (Стара Загора) 1:1
голмайстори: 1:0 Иван Митрев 68′, 1:1 Иван Червенаков 78′
„Берое“ U17: Веселин Добрев, Ивайло Стоянов, Калоян Динев, Надим Ангелов, Янчо Янчев, Петър Болградов, Атанас Панов, Неделин Бакърджиев, Руси Чернаков, Никола Принджев, Преслав Георгиев (Мирослав Тачев, Станимир Минчев, Ангел Денчев, Мартин Маринов, Мариян Тонев, Мартин Ковачев, Галин Иванов, Станислав Белчев, Цветелин Атанасов, Светомир Георгиев, Иван Червенаков); старши треньор: Владислав Януш
стадион: „Салито“, Ловеч