„Берое“ U21 загуби от „Литекс“ с 4:1

„Берое“ U21 отстъпи на „Литекс“ U21 в мач от III кръг на дублиращата група игран на стадион „Локомотив“ с 4:1. Момчил Цветанов откри в 28-ата минута, а Емин Ахмед изравни в 34-ата. През втората част обаче с голове на Реян Даскалов в 66-ата, Пламен Гълъбов в 80-ата и Александър Георгиев в 85-ата минута „Литекс“ взе трите точки към Ловеч.

През първите 30-ина минути по-чистите голови опасности бяха за „Берое“.

Първата опасност за „Берое“ бе в 14-ата минута когато Михаел Ковачевич изведе перфектно по десния фланг Венцислав Иванов сам срещу вратаря. Нападателят навлезе в наказателното поле и стреля диагонално покрай стража, но кълбото мина покрай целта.

beroeu21-litexu21_1

В 19-ата миниута Даниел Стефанов изведе Георги Динков по левия фланг. Бекът напредна от ляво и подаде за Никола Гроздано в в наказателното поле, който продължи успоредно на гол линията за Венцислав Иванов, който като че ли не очакваше паса, но отправи силен удар под рамката, но с невероятен рефлекс Марин Орлинов изби в корнер.

beroeu21-litexu21_7

Три минути по-късно Георги Минчов стреля силно от 26-27 метра. Михаил Михайлов изпусна в първия момент топката, но след това я улови.

beroeu21-litexu21_2

В 28-ата минута Момчил Цветанов отбеляза триково от пряк свободен удар от 30 метра изпълнен близо до тъч линията. Михаил Михайлов не бе пласиран по най-добрия начин и топката го прехвърли и влетя във вратата.

Шест минути по-късно Емин Ахмед изравни резултата за „Берое“ получавайки добър извеждащ пас на скорост зад защитата на „Литекс“ и преодолявайки с майсторство вратаря на гостите за 1:1.

beroeu21-litexu21_4

В 50-ата минута Момчил Цветанов центрира отлично в наказателното поле където Румен Руменов засича, но този път Михаил Михайлов се намесва отлично и успява да избие.

В 55-ата минута Румен Руменов нахлу в наказателното поле, преминавайки през трима играчи в центура на отбраната и стреля по земя към долния десен ъгъл на вратата на Михаил Михайлов, но стража се намеси отлично и спаси. Малко след това и Здравчев стреля, но високо над вратата.

beroeu21-litexu21_5

Три минути по-късно след късо изпълнение на тъч Реян Даскалов пробва да изненада Михаил Михайлов с удар от далеч, но стража на „Берое“ внимаваше и спаси.

В 61-ата минута Момчил Цветанов стреля от пряк свободен удар на метър и половина два от ъгъла на наказателното поле диагонално към вратата, но топката мина малко над вратата.

Минута по-късно Георги Динков напредна от ляво и стреля от ъгъла на наказателното поле по земя, но топката мина покрай рамката.

beroeu21-litexu21_3

„Литекс“ отново излязоха напред в резултата в 66-ата минута когато Реян Даскалов изпълни отлично пряк свободен удар, играч на гостите подведе Михаил Михайлов в наказателното поле и топката влетя в далечния ъгъл след диагоналния шут от фаула на Даскалов.

В 78-ата минута Пейчо Енчев изведе добре Венцислав Иванов, който се освободи от Пламен Гълъбов и стреля без много подготовка от границата на наказателното поле леко в ляво по атаката на „Берое“, но Марин Орлинов се намеси страхотно и изби в корнер. След изпълнението Георги Динков изпревари вратаря и засече с глава, но над целта.

beroeu21-litexu21_6

Резултатът стана 3:1 в полза на гостите в 80-ата минута когато след центриране от корнер на Александър Георгиев Пламен Гълъбов се извиси над всички и с глава прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Михаил Михайлов.

Александър Георгиев нахлу от ляво, пусна за Горанов, който нахлу в пеналта на „Берое“ и върна към Александър Георгиев, който се освободи добре в наказателното поле и с диагонален шут прати кълбото неспасяемо в мрежата за 4:1 в полза на гостите.

Венцислав Иванов стреля от 27-28 метра в 89-ата минута, но в обсега на Марин Орлинов, който спаси.

beroeu21-litexu21_9

В добавеното време на втората част Александър Манолов изведе Венцислав Иванов на скорост в наказателното поле, но докато нападателят на „Берое“ успее да стреля топката му бе избита от Емил Грозев.

„Берое“ U21 (Стара Загора) – „Литекс“ U21 (Ловеч) 1:3
голмайстори: 0:1 Момчил Цветанов 28′, 1:1 Емин Ахмед 34′, 1:2 Реян Даскалов 66′, 1:3 Пламен Гълъбов 80′, 1:4 Александър Георгиев 85′
„Берое“ U21: 1. Михаил Михайлов, 5. Пламен Тенев, 3. Михаел Ковачевич (67′ – 7. Борислав Желязков), 2. Илия Мунин, 15. Георги Динков, 4. Пейчо Енчев, 11. Даниел Стефанов (59′ – 8. Николай Георгиев), 16. Кирил Личев (74), 13. Емин Ахмед, 10. Венцислав Иванов, 14. Никола Грозданов (74′ – 9. Александър Манолов); неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски, 18. Жюлиен Бенков, 6. Ивайло Ангелов, 17. Диян Динев; старши треньор: Иван Гаджев
„Литекс“ U21: 1. Марин Орлинов, 2. Ивелин Аладжов, 17. Ангел Здравчев (64′ – 11. Емил Петров), 4. Иван Горанов, 5. Емил Грозев, 6. Пламен Гълъбов, 7. Момчил Цветанов (87′ – 14. Симеон Неделчев), 8. Реян Даскалов, 9. Георги Минчов, 10. Румен Руменов (64′ – 18. Александър Георгиев), 16. Чавдар Ивайлов; неизползвани резерви: 25. Иван Аврамов, 3. Силвестър Йочев, 13. Галин Минков, 15. Мартин Митов; старши треньор: Евгени Колев
жълти картони: [„Берое“]; Ангел Здравчев (63′ – груб фаул), Реян Даскалов (75′ – груб фаул) [„Литекс“]
главен съдия: Валентин Станчев (Сливен)
асистент съдии: Валентин Добрев (Сливен), Антоан Георгиев (Сливен)
стадион: „Локомотив“, Стара Загора