„Берое“ U17 разби „Несебър“ за едно полувреме

„Берое“ U17 се наложи с 5:0 над „Несебър“ U17 в мач от III кръг на Елитната група. Възпитаниците на Владислав Януш отбелязаха и петте си попадения през втората част на мача. Преслав Георгиев бе точен от дузпа в 43-ата, а след това изработи две асистенции за Цветелин Атанасов в 46-ата и 52-ата минута. Станислав Белчев бе точен с глава в 58-ата след центриране на Руси Чернаков, а Калоян Динков оформи крайното 5:0 със страхотен директен изстрел от пряк свободен удар.

Срещата се игра на стадион „Локомотив“.

В петата минута топката бе центрирана от корнер в ляво от вратата на „Берое“ към далечната греда където Неделин Бакърджиев засече с глава, но ударът му не намери целта.

Янчо Янчев центрира в наказателното поле в 16-ата минута където Атанас Панов засече с глава, но кълбото мина покрай рамката на вратата.

В 29-ата минута бързо изнесена напред топка попадна добре пред Светломир Георгиев, който напредна няколко метра и пробва прехвърлящ удар над излезлия напред Халил Мюмюн, но прехвърли и вратата.

В последната минута на редовното време на първата част Руси Чернаков центрира от корнер. Над всички се извиси Станислав Белчев, който насочи с глава добре топката, но защитник успя да парира на метър пред гол линията. Кълбото попадна в Калоян Динков, който стреля от близко разстояние, но този път вратаря на гостите се намеси и спаси.

В 43-ата минута на мача Ивайло Стоянов центрира в наказателното поле където Преслав Георгиев овладя и малко след това бе фаулиран от Калоян Опнаков. Реферът Тодор Малинов веднага посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и стреля без колебание в средата на вратата, залъгвайки стража да се хвърли в ляво. Топката попадна в мрежата за 1:0.

В 46-ата минтуа Преслав Георгиев бе изведен по лявото крило, навлезе в наказателното поле и пусна пас успореден на гол линията към Цветелин Атанасов, който покачи преднината за „зелените“ на 2:0.

Атанас Панов намери Преслав Георгиев в ляво по атаката на „Берое“ в 52-ата минута, Георгиев веднага върна около точката за изпълнение на дузпа за Цветелин Атанасов. Той отново бе точен и отбеляза втория си гол в мача за 3:0 в полза на „Берое“.

В 53-ата минута Ивайло Стоянов бе изведен добре по левия фланг и пусна хубав пас за Неделин Бакъдржиев на границата на наказателното поле, който стреля от там без подготовка, но прати топката над вратата.

Резултатът стана 4:0 в 58-ата минута на срещата когато Руси Чернаков центрира от пряк свободен удар на 30 метра от вратата и сложи топката на главата на Станислав Белчев, който я насочи превъзходно в мрежата.

Крайното 5:0 падна в 78-ата минута на мача с майсторско директно изпълнение на Калоян Динков от пряк свободен удар на 20 метра фронтално на вратата.

В събота „Берое“ U17 гостува на „Лудогорец“ U17 в Разград от 17:30 часа.

„Берое“ U17 (Стара Загора) – „Несебър“ U17 (Несебър)
голмайстори: 1:0 Преслав Георгиев 43′(д), 2:0 Цветелин Атанасов 46′, 3:0 Цветелин Атанасов 52′, 4:0 Станислав Белчев 58′, 5:0 Калоян Динков 78′
„Берое“ U17: 12. Веселин Добрев, 2. Ивайло Стоянов, 3. Калоян Динков (к), 4. Янчо Янчев (50′ – 15. Иван Червенаков), 5. Станислав Белчев (60′ – 13. Надим Ангелов), 6. Петър Болградов, 7. Светломир Георгиев (46′ – 14. Преслав Георгиев), 8. Атанас Панов, 19. Цветелин Атанасов, 10. Руси Чернаков, 11. Неделин Бакъдржиев (54′ – 18. Мартин Ковачев); неизползвани резерви: 1. Мирослав Тачев, 15. Ангел Денчев, 17. Мартин Маринов; старши треньор: Владислав Януш
„Несебър“ U17: 1. Халил Мюмюн, 3. Георги Бойчев, 4. Калоян Опнаков, 16. Любомир Панайотов (66′ – 19. Денис Али), 5. Петър Жеков, 15. Димитър Илиев (25′ – 13. Февзи Смаил), 17. Димчо Стоянов, 2. Яни Наумов, 8. Руси Колев (48′ – 18. Георги Балев), 14. Виктор Янев, 9. Илия Йорданов; неизползвани резерви: 77. Марио Николаев, 7. Христо Николаев, 10. Петър Златинов, 11. Димитър Николаев;
жълти картони: Преслав Георгиев (70′ – груб фаул) [„Берое“]; Халил Мюмюн (30′ – бавене на играта), Виктор Янев (36′ – груб фаул), Димчо Стоянов (48′ – груб фаул), Яни Наумов (57′ – груб фаул) [„Несебър“]
главен съдия: Тодор Малинов (Пловдив)
асистент съдии: Ириней Бодуров (Пловдив), Васил Петров (Пловдив)
стадион: „Локомотив“, Стара Загора