Нулево реми в контрола с „Верея“

„Берое“ завърши 0:0 срещу „Верея“ в контролна среща между двата тима играна на ст. „Трейс Арена“ в кв. Кольо Ганчев. В срещата участие взеха футболисти с по-малко игрови минути в „А“ група досега, а трима юноши направиха дебют при мъжете. Емин Ахмед, роден 1996 г., Преслав Георгиев, роден 1998 г. и Руси Чернаков, роден 1999 г. записаха своите първи игрови минути в мъжкия отбор.

Петър Хубчев пусна през първата част Иван Караджов на вратата, а в защита гласува доверие на капитана на отбора до 21 години Пламен Тенев, Михаел Ковачевич, Танко Дянков и Илия Мунин. Георги Динков и роденият през 1999 година Руси Чернаков играха като опорни халфове. Чернаков бе и най-младия футболист на терена. Той е един от най-перспективните играчи в школата и в момента играе за U17 тима в Елитната група. Друг юноша на „Берое“ Емин Ахмед, който е част от отбора до 21 години, игра по десния фланг. В ляво бе Димо Бакалов, а зад нападателя играеше Станислав Костов. Жуниор Мапуку бе изтегленият напред таран в днешния двубой за „Берое“. В края на първото полувреме дебют направи роденият през 1998-а Преслав Георгиев

Във втората минута многоходова акция от страна на „Верея“ завърши с удар на Стелиян Евтимов отблизо, но Иван Караджов бе заел добра позиция и спаси.

Последваха минути на доминация за „Берое“, но без голови положения за „зелените“.

vereya-beroe_10102014-4

В 9-ата минута Джонатан Наки засече с глава центрирана в малкия пеналт топка, но я прати над напречната греда.

Две минути след това стражът на „Верея“ Ясин Ел Каруби изпусна центрирана топка в наказателното поле, но отбраната на домакините успя да изчисти преди играч на „Берое“ да достигне топката.

В 13-ата минута Джунейт Али стреля от пряк свободен удар, заложен на 21 метра от вратата, но прати кълбото високо над горната греда.

Танко Дяков отправи коварен удар от далечна дистанция в 29-ата минута, но Ясин Ел Каруби изби с върха на пръстите си, а при последвалото центриране от корнер на Димо Бакалов стражът на домакините бе добре пласиран и спаси.

В 22-ата минута след удар по земя на Димо Бакалов от фаул от 25 метра топката рикошира в Жуниор Мапуку и напусна терена в аут.

Самостоятелен рейд на Пламен Тенев по десния фланг в 34-ата минута завърши с центриране в наказателното поле, но бранител на „Верея“ изчисти.

vereya-beroe_10102014-5

В 35-ата минута Георги Динков центрира от пряк свободен удар, но отбраната на „Верея“ се справи и предотврати опасността.

Три минути по-късно Георги Динков получи топката по левия фланг и центрира от ляво в наказателното поле, но Ясин Ел Каруби зае добра позиция и улови.

vereya-beroe_10102014-3

В 55-ата минута дълъг пас по въздуха бе предназначен за Ангел Костов, но Иван Караджов предвидливо излезе напред и улови на границата на пеналта.

Две минути по-късно Георги Динков потърси с дълъг пас напредналия по левия фланг Димо Бакалов, но Ясин Ел Каруби хвана кълбото преди играчът на „Берое“ да играе с него.

В 59-ата минута Джунейт Яшар центрира към Ангел Костов, който засече с глава от непосредствена близост, но Иван Караджов запази самообладание и стопира.

Две минути по-късно Станислав Костов и Емин Ахмед комбинираха пред пеналта, като топката бе предоставена за първия, който стреля по земя, но кълбото не намери рамката на вратата.

vereya-beroe_10102014-1

При получило се разбъркване след центриране от ъглов удар в 63-ата минута топката попадна в Димо Бакалов, който стреля от малък ъгъл, но отбраната на „Верея“ изчисти. Секунди по-късно топката попадна в краката на Георги Динков, който стреля от дъгата на пеналта, но ударът бе блокиран.

В 77-ата минута влезлият като резерва Салим Керкар центрира от ъглов удар в малкия пеналт, където Михаел Ковачевич засече с глава, но топката бе избита от състезател на „Верея“ и напусна в нов корнер. При последвалото изпълнение отбраната на домакините изчисти.

Шест минути по-късно Салим Керкар стреля от пряк свободен удар, заложен на 23 метра от целта, но Ясин Ел Каруби стопира без проблеми.

В 88-ата минута Исус Ангелов стреля от границата на големия пеналта, но топката премина над рамката на вратата.

В последната минута на срещата Салим Керкар стреля технично от пряк свободен удар, насочвайки топката в долния десен ъгъл, но Ясин Ел Каруби изчисти в ъглов удар. При последвалото центриране отново стражът на „Верея“ изби.

Следващият мач на „Берое“ е гостуването на „Черно море“ във Варна на 19 октомври, неделя от 16 часа.

„Верея“ (Стара Загора) – „Берое“ (Стара Загора) 0:0
„Верея“ (Стара Загора): 1. Ясин Ел Каруби, 2. Джунейт Али (50′ – 8. Милен Митев), 4. Цветелин Радев, 5. Петко Ганев, 16. Тодор Динчев, 6. Якуб Идризов, 45. Исус Ангелов (64′ – 15. Константин Атанасов), 10. Джунейт Яшар (74′ – 18. Петър Казаков), 9. Джонатан Наки (71′ – 14. Николай Киров), 99. Ангел Костов (69′ – 20. Васил Колев), 19. Стелиян Евтимов (64′ – 7. Ивелин Илиев); старши треньор: Живко Желев
„Берое“ (Стара Загора): 73. Иван Караджов – 19. Пламен Тенев (81′ – 28. Веселин Пенев), 24. Михаел Ковачевич, 5. Танко Дяков (83′ – 3. Владимир Зафиров), 2. Илия Мунин – 15. Георги Динков, 8. Руси Чернаков (64′ – 26. Салим Керкар) – 92. Емин Ахмед (67′ – 91. Крис Гади), 9. Станислав Костов, 25. Димо Бакалов – 30. Жуниор Мапуку (44′ – 70. Преслав Георгиев); старши треньор: Петър Хубчев
жълти картони: [„Верея“]; Димо Бакалов (31′ – реплика) [„Берое“]
главен съдия: Иван Пенчев (Стара Загора)
асистент съдии: Антон Тончев (Стара Загора), Красимир Енев (Стара Загора)
стадион: „Трейс Арена“, кв. Кольо Ганчев