„Берое“ U21 загуби от лидера

Съставът на „Берое“ до 21 г. загуби гостуването си на лидера в Младежката група „Литекс“ в Ловеч с 2:0. И двете попадения паднаха през първата част и бяха дело на Мартин Митов и Ангел Здравчев.

През първата част двата отбора изнесоха много добър двубой, с редица положения пред двете врати. Още в при първата атака беройци стигнаха до вратата на домакините, но центрирането на Емин Ахмед в наказателното поле бе изчистено от бранител в ъглов удар.

В 5-ата минута Венци Иванов бе изведен зад отбраната от Димитър Трайков, навлезе в наказателното поле сам срещу стража на „Литекс“ и пусна топката покрай него, но ударът му премина на сантиметри от левия стълб на вратата.

Три минути след това домакините развиха атака по левия фланг и Георги Минчев засече с глава центрираната топка, но тя премина над вратата.

В 16-ата минута Емил Грозев стреля с глава след ъглов удар, но кълбото отново премина над целта.

Минута след това Енчев изведе Венци Иванов в ляво от вратата на „Литекс“, нападателят намери Ахмед в наказателното поле, но ударът на последния бе прекалено слаб и не създаде проблем на Орлинов.

В 20-ата минута беройци отново стигнаха до голова ситуация, след като Грозданов намери Венци Иванов, но стражът отново блокира удара.

Противно на случващото се на терена домакините стигнаха до попадение в 23-та минута. Ивайлов центрира в наказателното поле след фаул, а Митов засече с глава в мрежата зад Михайлов за 1:0.

Три минути по-късно Венци Иванов отново бе изведен от Трайков на стрелкова позиция, но вратарят на домакините отново спаси шутът на нападателя.

В 29-ата минута след многоходова акция за „Литекс“ Минчев шутира от границата на наказателното поле, но топката премина опасно над вратата.

Пет минути след това при идентична ситуация Ангел Здравчев намери долния десен ъгъл на вратата с удар от раницата на накзателното поле и покачи на 2:0

В 45-ата минута на първата част Димитър Трайков получи топката с дълъг пас в наказателното поле, пребори се с бранител и стреля от точката на дузпата. Ударът му обаче бе спасен отново от Орлинов.

litexu21-beroeu21_1

През второто полувреме играта бе предимно в центъра на терена и с редица единоборства, като чистите голови положения бяха значително по-малко.

В 48-ата минута Реян Даскалов стреля от дъгата на наказателното, но Михайлов спаси.

Три минути след това Здравчев засече отблизо центрирана топка, но стражът на гостите отново прояви добър рефлекс и улови.

В 63-ата минута след добра атака за „Берое“ Ахмед стреля от 17 метра, но ударът му не намери целта.

До края на срещата беройци владееха инициативата, но трудно стигаха на стрелкова позиция, а страничния рефер спря три атаки с доста спорни отсъждания на засада.

В 80-ата минута Денислав Димитров навлезе в наказателното поле след самостоятелен пробив и намери Ахмед на границата на малкото наказателно поле, но ударът на последния бе прекалено слаб и не затрудни вратаря на домакините.

По този начин „Берое“ U21 е с актив от 19 точки на петото място в класирането. В следващият кръг „заралии“ приемат „Левски“ на 19 ноември от 14:30 часа.

„Литекс“ U21 (Ловеч) – „Берое“ U21 (Стара Загора) 2:0
голмайстори: 1:0 Мартин Митов 23′, 2:0 Ангел Здравчев 34′
„Берое“ U21 (Стара Загора): 1. Михаил Михайлов, 15. Денислав Димитров, 2. Михаел Ковачев, 80. Диян Динев (к), 6. Борислав Желязков, 4. Пейчо Енчев (61′-91. Жюлиен Бенков), 7. Кирил Личев, 88. Димитър Трайков, 92. Емин Ахмед, 77. Никола Грозданов (70′  17. Даниел Стефанов), 10. Венцислав Иванов (57′-11. Димитър Видев); неизползвани резерви: 33. Богомил Цинцарски,  19. Ивайло Ангелов, 8. Ивайло Иванов, 9. Александър Манолов,; старши треньор: Иван Гаджев
„Литекс“ U21 (Ловеч): 1. Марин Орлинов, 2. Ивелин Аладжов, 3. Силвестър Цочев, 15. Мартин Митов, 5. Емил Грозев (к), 11. Динко Митрев, (75′ -6. Йоан Петров), 18. Александър Георгиев (81′-14. Стефан Неделчев),  8. Реян Димитров, 9. Георги Минчев, 10. Чавдар Ивайлов, 17. Ангел Здравчев; неизползвани резерви: Виторио Нанков, 13. Божидар Станчев,  7. Александър Смилков, 4. Петър Жилев, 16. Данаил Бенчев
жълти картони: Пейчо Енчев (Берое); Чавдар Ивайлов, Силвестър Дочев (Литекс)
главен съдия: Павел Мичев (Севлиево)
асистент съдии: Йорданка Корчева (Велико Търново), Здравко Николов (Велико Търново)
стадион: „Салито“, Ловеч