„Берое“ изпусна „Славия“ – 1:1

„Берое“ изпусна „Славия“ в Стара Загора и завърши наравно 1:1 при домакинството си. Салим Керкар откри в 10-ата минута на мача с много красив гол от разстояние. Още в 45-ата секунда след подновяването на играта за втората част Радослав Василев изравни за „Славия“.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди срещата „Берое“ заемаше третата позиция с 27 точки и се радваше на комфорта от постигнатите две поредни победи срещу силни съперници – „Литекс“ и „Левски“. „Славия“ бе в другата крайност. Преди паузата „белите“ бяха отстъпили на „Локомотив“ (София) с 2:1 у дома, а общо се намираха на десето място само на точка пред „Марек“, които са в опасната зона.

СЪСТАВИТЕ

beroe-slavia_23112014-4

В стартовите 11 на „Берое“ се завърна Жуниор Мапуку, който зае позицията на върха на атаката, а Венцислав Христов бе изтеглен по десния фланг на полузащитата. В защита пък Хубчев отново заложи на Илия Мунин на мястото на контузения Атанас Зехиров по десния бек. В останалите позиции изненади нямаше – Макенджиев на вратата. До Мунин в защита бяха Иво Иванов, Владимир Зафиров и Веселин Пенев. Георги Костадинов и Игор Джоман действаха като опорни полузащитници. Елиаш бе зад нападателя, а Салим Керкар – в ляво.

СИЛНО НАЧАЛО ЗА „БЕРОЙЦИ“

„Зелените“ започнаха много активно и надъхано в срещата, като още в първите 20 минути създадоха редица възможности за гол.

В 3-ата минута след добър пробив на Венцислав Христов по левия фланг, десетката на „Берое“ премина и навърза четирима играчи в бяло преди да се озове в наказателното поле, но там шанс за директен удар нямаше и след рикошет топката напусна в ъглов удар. При последвалото изпълнение не се случи нищо интересно пред вратата на Емил Петров.

В 4-ата минута след центриране на Георги Костадинов отдясно топката попадна право в тялото на Емил Петров.

Още минута по-късно Венци Христов получи кълбото пред пеналта и реши да стреля диагонално от 23 метра, но не затрудни стража на гостите, който спаси.

Невероятна възможност се откри пред национала на България и в 6-ата минута когато Венци Христов се озовава очи в очи срещу Емил Петров след добър индивидуален пробив по десния фланг, но стражът на гостите изби.

ГОЛ ЗА „БЕРОЕ“

beroe-slavia_23112014-1

В крайна сметка началният натиск бе материализиран в 10-ата минута с много красив гол от далечна дистанция на Салим Керкар. Това бе първото попадение за французинът в първенството за „Берое“ на стадиона под Аязмото. Досега той винаги бележеше далеч от дома.

В 11-ата минута Радослав Василев засече с глава центрирана в малкия пеналт топка, преминала встрани от целта.

Две минути след това Салим Керкар навлезе от ляво в наказателното поле, но вместо да стреля директно към целта, предпочете да комбинира с Жуниор Мапуку, но ударът на конгоанеца бе неточен, като топката премина високо над целта.

ОЩЕ НАТИСК ЗА ДОМАКИНИТЕ

В 15-ата минута след нова добра атака от страна на „Берое“ Жуниор Мапуку стреля от границата на пеналта, но топката премина на около метър встрани от рамката на вратата.

Две минути след това нов страхотен пробив на Салим Керкар завърши с пас към Жуниор Мапуку, но този път играчът с номер 30 върна още по-назад към Елиаш, който стреля в движение, а топката напусна терена в аут.

В 18-ата минута Карлос Фонсека стреля от далечна дистанциям но топката премина над напречната греда.

Минута след това при извеждащ пас за Жуниор Мапуку Емил Петров излезе придвидливо до границата на пеналта и блокира удара с ръце, а в последствие и улови. Останаха съмнения дали стража на „Славия“ не е играл с ръце извън наказателното поле.

Многоходова акция от страна на „Берое“ в 24-ата минута премина през Жуниор Мапуку, Венцислав Христов и Илия Мунин и завърши с центриране на последния, но топката премина над рамката на вратата.

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК НА ФОНСЕКА

В 28-ата минута след грешка при излизането в борбата за висока топка на Благой Макенджиев кълбото попада в Иван Вълчанов, който пусна успоредно на гол линията за намиращия се на празна врата Карлос Фонсека, но играчът с номер 33 не успя от границата на малкия пеналта да засече топката към вратата.

Последваха минути, в които играта се поуспокои. Притежанието на топката в центъра на терена се поизравни, като липсваха реални опасности пред двете врати.

ОЩЕ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА „БЕРОЙЦИ“

В 38-ата минута Веселин Пенев центрира в малкия пеналт от фаул, но там бе извършено нарушение в атака срещу стража на гостите от страна на Елиаш, което реферът маркира.

Малко след това при центрирана топка в наказателното поле между четирима Мапуку се строполи на терена, кълбото се върна към Христов, който центрира на далечна греда, но след удара на Керкар топката бе избита в корнер.

Три минути по-късно Венцислав Христов стреля зад границата на пеналта, но топката рикошира в Димитър Везалов и напусна терена в ъглов удар, след изпълнението на Салим Керкар обаче Емил Петров успява да боксира.

В 44-ата минута Венцислав Христов получи на дъгата пред наказателното поле леко в дясно по атаката, нагласи си топката и я насочи към горния ляв ъгъл на вратата, но Емил Петров се намеси перфектно и успя да избие в корнер.

beroe-slavia_23112014-fans

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ С ГОЛ ЗА „СЛАВИЯ“

Не бяха изминали и 46 секунди от втората част когато „Славия“ стигна до изравнителен гол. Цветомир Панов намери Радослав Василев в наказателното поле, като последният се освободи от двама бранители на „Берое“ и хладнокръвно реализира за 1:1.

В 54-ата минута Салим Керкар центрира в пеналта, където Жуниор Мапуку засече топката, но тя попадна право в ръцете на Емил Петров.

Жереми Манзоро пробва директен изстрел от пряк свободен удар на 27-28 метра от вратата леко в ляво по атаката на гостите в 62-ата минута, но топката попадна право в ръцете на Благой Макенджиев.

В 66-ата минута топката бе центрирана отлично от пряк свободен удар от Салим Керкар в малкото наказателно поле. Емил Петров не се намеси убедително и не успя да улови, а само да избие пред себе си. Фернандер Касай обаче се справи добре и изчисти в корнер. След изпълнението Костадинов засече с глава, но топката мина над вратата.

Венцислав Христов стреля от пряк свободен удар на метър пред дъгата на наказателното поле в 73-ата минута. Шутът бе насочен чудесно средно високо в ляво от Емил Петров. Стражът на гостите обаче се справи идеално и успя да избие.

beroe-slavia_23112014-3

В 77-ата минута Салим Керкар стреля страхотно от 28-29 метра в 77-ата минута в опит да повтори попадението си от първата част, но кълбото премина на сантиметри встрани от целта.

Минута по-късно Бурзорг центрира за Радослав Василев, който бе непокрит в наказателното поле, но бе с гръб към вратата и опита да отправи удар с външната част на крака си, с което не затрудни Макенджиев, който спаси.

beroe-slavia_23112014-0

В 84-ата минута Венци Христов чукна за Самир Аясс в наказателното поле където обаче Везалов се намеси и изаисти в корер.

Минута след това топката бе центрирана към Венцислав Христов от Игор Джоман. Нападателят засече с глава, а Емил Петров улови, но реферът прецени, че е извършено и нарушение в срещата.

Веселин Пенев центрира в 89-ата минута от пряк свободен удар в наказателното поле, но защитата на „Славия“ се справи и изби.

В последната, 90-а минута, на мача, Игор Джоман бе избутан в наказателното поле от Карлос Фонсека, но реферът прецени, че дузпа няма.

В третата минута от добавеното време Аласан Н’Диайе проби от ляво, топката бе избита след негово центриране и попадна отново в него. Вместо да потърси свой съотборник Христов предпочете да стреля директно, но топката мина над вратата.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващият, XVII кръг на „А“ група, „Берое“ гостува на „Хасково“. Мачът на „Ямача“ е от 14 часа на 29 ноември, събота.