„Берое“ U21 с нова победа

Младежкият отбор на „Берое“ постигна нова победа в дублиращата група след като се наложи над „Хасково 2009“ с 2:0 в мач от XVII кръг. Момчетата на Иван Гаджев имаха пълно превъзходство на терена и пропуснаха да разгромят противника още по-убедително. Резултатът бе открит от Георги Динков в 19-та минута, а Стефан Спировски добави попадение в 30-та минута. Гостите не успяха да застрашат вратата на Михайлов нито веднъж.

Още във 2-та минута Самир Аясс центрира от фаул в наказателното поле на „Хасково“, а Пламен Тенев засече с глава, но ударът премина покрай гредата.

В 4-та минута Денис Димитров получи пас по дясното крило от Стефан Спировски, напредна и пусна към Емин Ахмед в наказателното поле, който стреля от движение, но стражът на гостите се намеси убедително.

В 13-та минута Ахмед стреля от дистанция, но ударът мина над вратата.

Две минути по-късно Динков изведе Емин Ахмед на стрелкова позиция в наказателното поле, но Емил Данчев отново изби удара към вратата си.

В 19-минута Динков получи чудесен пас от Аясс в наказателното и елегaнтно пусна топката покрай вратаря на гостите, откривайки резултата – 1:0.

beroeu21-haskovou21_3

Беройци продължиха натиска си и в 24-та минута Динков проби по лявото крило, центрира в наказателното поле към непокрития Ахмед, който стреля от близка дистанция, но ударът му мина на сантиметри от гредата.

Четири минути по-късно Трайков бе намерен в наказателното поле и застъпи за Динков, който стреля без подготовка, но над вратата.

В 30-та минута Стефан Спировски реализира изключително красиво попадение, след като овладя една топка на около 27 м от вратата и с точен удар в горния десен ъгъл направи резултата 2:0 в полза на „Берое“.

В 34-та минута Бенков проби по лявото крило и центрира много опасно в наказателното поле, където защитник на гостите успя да изпревари Aхмед и избие в ъглов удар. След неговото изпълнение Пламен Тенев вкара топката в мрежата с глава, но реферът отсъди спорно нарушение в атака на защитника.

Шест минути след това Спировски изпълни пряк свободен удар, но Данчев се намеси и изби с усилия топката, която бе насочена в долния му ляв ъгъл.

В последната възможност за първата част, в 42-та минута след многоходова акция и разменени подавания между Аясс, Спировски и Трайков топката попадна у Динков, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът не намери рамката на вратата.

beroeu21-haskovou21_1

През второто полувреме темпото спадна, но създадените опасности отново бяха пред вратата на гостите.

Още в 47-та минута Динков изведе Никола Грозданов зад гърба на защитата, но ударът на нападателя премина на сантиметри от левия стълб на Данчев.

В 66-та минута домакините организираха нова добра атака, при която Желязков изведе Динков по лявото крило. Той проби и центрира по земя в наказателното поле, където Трайков стреля, но топката рикошира в крак на защитник и излезе в ъглов удар.

В 75-та минута Грозданов открадна една топка в центъра на терена, напредна и изведе Енчев на стрелкова позиция. Ударът на полузащитника обаче бе отразен страхотно от Данчев.

beroeu21-haskovou21_2

Четири минути след това Трайков подаде към Енчев, който стреля от границата на наказателното поле, но ударът не затрудни вратаря на гостите.

В последната минута Стефна Спировски стреля от над 30 м, но топката „облиза“ горната греда на Данчев и по този начин резултатът остана непроменен – 2:0.

„Берое“ U21 вече има в актива си 26 т. и остава на третото място. Толкова има и съставът на „Ботев“ (Пловдив), но зелените са с по-добър актив в преките двубои. В следващия кръг съставът гостува на „Лудогорец“ (Разград). Двубоят е насрочен за 7 декември от 14 ч.

„Берое“ U21 (Стара Загора) – „Хасково 2009“ U21 2:0
голмайстори: 1:0 Георги Динков 19′; 2:0 Стефан Спировски 30′

„Берое“ U21: 1. Михаил Михайлов, 2. Денислав Димитров (46′ – 77. Никола Грозданов), 19. Пламен Тенев, 15. Георги Динков, 91. Жюлиен Бенков, 80. Димитър Трайков, 92. Емин Ахмед, 6. Борислав Желязков, 88.Стефан Спировски, 7.Кирил Личев (69′ – 4. Пейчо Енчев), 8. Самир Аясс (60′ – 11. Димитър Видев); старши треньор: Иван Гаджев

„Хасково“ U21: 13. Емил Данчев, 17. Никола Петров, 77. Бейсим Бейсим, 15. Петър Зафиров, 19. Талиб Мустафов, . Петьо Николов, Мариус Недялков, 11. Юсеин Сабри, 42. Бирджан Хасан, 22. Волкан Тасим, 9. Ерган Реджеб

жълти картони: Димитър Видев [„Берое“]; Бейсим Бейсим [„Хасково“]
главен съдия: Николай Стоянов
асистент съдии: Николай Христов, Мурад Вели
стадион: Изкуствен терен, комплекс „Берое“