„Берое“ загуби от „Лудогорец“ в Стара Загора

Отборът на „Берое“ отстъпи като домакин на „Лудогорец“ с 0:4 в среща от XVIII кръг на „А“ група, играна днес от 16 часа на стадион „Берое“. Първите две попадения в двубоя паднаха в рамките на три минути през първата част и бяха дело на Жуниньо Кишада и Върджил Мисиджан, а до крайното 0:4 се стигна чрез попадения отново на Мисиджан и влезлия като резерва Вандерсон през второто полувреме. „Беройци“ опитаха натиск на „орлите“ през голяма част от срещата, но не успяха да се разпишат в пазената от Владислав Стоянов врата.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Тимът на „Берое“ влезе в двубоя като трети във временното подреждане с актив от 28 точки, а гостите от Разград бяха втори преди срещата със седем пункта повече.

beroe-ludogorets-1_05122014

РАВНОСТОЙНИ НАЧАЛНИ МИНУТИ

Още във 2-ата минута Елиаш да Силва намери по страхотно хитър начин откъсналия се зад отбраната на гостите Станислав Костов, но ударът на деветката на „беройци“ от 7 метра премина на сантиметри над напречната греда.

Четири минути след това Жуниньо Кишада се възползва от грешка на Игор Джоман в центъра на терена, напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Благой Макенджиев не реагира по най-добрия начин и остави топката да му се изплъзне. В последствия тя бе изчистена и попадна във Венцислав Христов, в когото топката отново попадна след неуспешен удар от малък ъгъл, но и при втория си шанс изстрелът бе блокиран от бранител в черно.

В 11-ата минута Жуниньо Кишада комбинира с намиращия се вдясно Върджил Мисиджан, който бе оставен от Владимир Зафиров да шутира, но за щастие топката премина встрани от рамката на вратата.

beroe-ludogorets-2_05122014

Три минути по-късно Елиаш пробва късмета си с удар от 33 метра, но топката премина много встрани от рамката на вратата.

БЪРЗ ДВОЕН АВАНС ЗА ГОСТИТЕ

В 15-минута резултатът бе открит в полза на гостите. Жуниньо Кишада бе изпуснат от защитата на „Берое“, след което преодоля и Благой Макенджиев, за да се разпише на опразнената врата за 0:1.

За зла участ на „беройци“ три минути след това резултатът бе удвоен. Върджил Мисиджан си размени подаване пред наказателното поле с Жуниньо Кишада и бе изведен пред малкия пеналт, откъдето се разписа безпроблемно за 0:2.

В 23-ата минута Жуниньо Кишада центрира отдясно към Върджил Мисиджан, който засече с глава от границата на малкия пеналт, но Благой Макенджиев прояви добър рефлекс и изби в ъглов удар. При последвалото центриране се получи разбъркване и топката попадна в Йордан Минев, който стреля от далечна дистанция, но стражът на „Берое“ улови.

beroe-ludogorets-4_05122014

ГОЛОВИ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА „БЕРОЙЦИ“

Пет минути по-късно Станислав Костов пробва удар от 20 метра, но той бе прекалено слаб и бе блокиран без проблеми от Владислав Стоянов.

В 38-ата минута Игор Джоман пробва удар от ъгъла на пеналта, но изстрелът бе прекалено слаб и попадна право в ръцете на вратаря на гостите.

Секунди по-късно след центриране от левия фланг топката попадна в намиращия се на дъгата на наказателното поле Станислав Костов, който стреля оттам, но бе неточен.

Димо Бакалов стреля от далечна дистанция в 41-ата минута, но топката премина над рамката на вратата.

beroe-ludogorets-5_05122014

РАВНОСТОЙНО НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ

В 53-ата минута Веселин Пенев центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от вратата на гостите, в наказателното поле, където Салим Керкар с глава промени траекторията на топката, опитвайки се да залъже Владислав Стоянов, който обаче изби пред погледа на Георги Костадинов.

Пет минути след това Станислав Костов центрира в малкия пеналт, където обаче Владислав Стоянов спечели въздушния двубой срещу Жуниор Мапуку и улови кълбото.

В 68-ата минута удар на Салим Керкар от границата на големия пеналт премина покрай целта.

Пет минути по-късно Станислав Костов получи топката на границата на пеналта, но при опита си да премине през трима бранители на гостите тя бе избита в ъглов удар. При последвалото изпълнение отбраната на „Лудогорец“ действа по най-добрия начин и предостави топката на намиращия се в половината на „заралии“ Върджил Мисиджан, който напредна по левия фланг и технично прехвърли Благой Макенджиев, за да покачи на 0:3.

В 81-ата минута Вандерсон получи топката отдясно в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но топката премина покрай рамката на вратата.

Минута по-късно резултатът стана 0:4 с попадение на Вандерсон, който бе оставен непокрит в наказателното поле на „Берое“ и технично се разписа в долния ляв ъгъл на вратата.

beroe-ludogorets-6_05122014

СЛЕД ТОЗИ ДВУБОЙ…

„Беройци“ остават трети с актив от 28 точки, а гостите от Разград вече са с 10 пред „заралии“, излизайки преди мачовете утре и вдругиген на първото място в класирането.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В последен двубой за календарната 2014 година „Берое“ гостува на „Марек“ в Дупница на 13 декември, събота с начален час 16.

СТАТИСТИКАТА

„Берое“ (Стара Загора) – „Лудогорец“ (Разград) 0:4
голмайстори: 0:1 Жуниньо Кишада 15′, 0:2 Върджил Мисиджан 18′, 0:3 Върджил Мисиджан 73′, 0:4 Вандерсон 82′
„Берое“: 22. Благой Макенджиев – 2. Илия Мунин, 6. Иво Иванов (к), 3. Владимир Зафиров, 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов (66′ – 92. Стефан Спировски) – 10. Венцислав Христов (46′ – 30. Жуниор Мапуку), 21. Елиаш, 25. Димо Бакалов (49′ – 26. Салим Керкар) – 9. Станислав Костов; неизползвани резерви: 1. Михаил Михайлов, 15. Георги Динков, 4. Аласан Н’Диайе, 8. Самир Аясс; старши треньор: Петър Хубчев
„Лудогорец“: 21. Владислав Стоянов – 80. Жуниор Кайсара, 55. Георги Терзиев, 27. Козмин Моци, 25. Йордан Минев – 18. Светослав Дяков (к), 8. Фабио Ешпиньо – 17. Дани Абало (46′ – 88. Вандерсон), 84. Марселиньо (78′ – 12. Анисе), 93. Върджил Мисиджан – 11. Жуниньо Кишада (63′ – 99. Юнес Хамза); неизползвани резерви: 26. Милан Борян, 5. Александър Барт, 77. Витиня, 23. Христо Златински; старши треньор: Георги Дерменджиев
жълти картони: Иво Иванов (32′ – груб фаул) [„Берое“] Фабио Ешпиньо (56′ – груб фаул) [„Лудогорец“]
главен съдия: Николай Йорданов (София)
асистент-съдии: Веселин Мишев (София), Георги Славов (София)
допълнителни асистент-съдии: Георги Кабаков (Пловдив), Валентин Вълков (Пловдив)
четвърти съдия: Николай Ангелов (Самоков)
дежурен делегат: Емил Табаков (Бургас)
съдийски наблюдател: Мартин Богдев (Бургас)