Пламен Тенев с два мача за България U21

Футболистът на „Берое“ Пламен Тенев взе участие в двете контролни срещи на младежкия национален отбор. Възпитаникът на детско-юношеската школа на „зелените“ започна титуляр и в двата мача на позицията десен краен бранител, като записа по 45 минути. Националите до 21 години водени от Антони Здравков записаха две победи – с 3:1 над „Вихрен“ (Сандански) и 2:0 над „Славия“ (София).

От 15 до 19 декември България U21 проведе пет дневен лагер сбор в Сандански. В 16 декември на градския стадион в курортния град момчетата на Антони Здравков победиха с 3:1 местния „Вихрен“. Кирил Десподов се разписа на два пъти, а Бекир Расим се разписа от пряк свободен удар.

На 19 декември от 13 часа отново в Сандански младежите срещнаха елитния „Славия“. Бекир Расим даде преднина на трикольорите с гол от пряк свободен удар в 54-ата минута, а десет минути по-късно Радой Божилов оформи крайния резултат 2:0.

Пламен Тенев от началото на тази година е част от мъжкия тим на „Берое“, а в същото време е капитан и на младежкия тим на „зелените“, който играе в Младежката група до 21 години. Тенев вече дебютира и при мъжете на „Берое“. През сезон 2012/2013 Петър Хубчев го пусна в последния мач срещу „Миньор“ (Перник), което бе дебют за младока в „А“ група. През миналия сезон записа участие в 4 мача в „А“ група има пълни 90 минути в мача за Купата срещу „Видима-Раковски“. В последният шампионатен мач за годината с „Марек“  той започна като титуляр и изигра пълни 90 минути.