Отлично представяне на Михайлов в U18 националия

Вратарят на „Берое“ Михаил Михайлов се завърна от Русия където бе на лагер с националния отбор на страната до 18 години. Михайлов взе участие в престижния Международен турнир „В памет на Валентин Гранаткин”, в който се включиха 18 тима. Надпреварата се проведе в Санкт Петербург. Лъвчетата завършиха на осмо място.

Михайлов направи много силно представяне в турнира. Селекционерът Александър Георгиев залагаше на него и Емил Господинов като двамата се редуваха с пълни 90 минути на вратата. Михайлов бе на вратата в 3 от 5-те срещи, а в две от тях запази мрежата си суха.

Мишо започна като титуляр в първия мач срещу Казахстан. Българите победиха с 2:0 с голове на Александър Георгиев в 15-ата и Рангел Игнатов в 73-та. Михайлов направи добри спасявания, с които спомогна за победата.

mihail-mihaylov-1
mihail-mihaylov-2
mihail-mihaylov-3
mihail-mihaylov-4

На следващия ден България U18 загуби от Словения U18 с 1:0 като в този мач Михайлов не взе участие.

Така във втората фаза отборът се изправи срещу Литва и Латвия. Литовците бяха надиграни с 2:0, а мачът с Латвия завърши 1:1. Михайлов бе на вратата за мача с Литва и отново опази суха мрежа. В 79-тата минута влезлият като смяна Рангел Игнатов откри за България, а в 86-тата капитанът Александър Георгиев удвои. Един от най-активните играчи в редиците на Литва – Ромуалдас Блажевичус, на два пъти се озова на чиста позиция, но Михаил Михайлов не трепна и отрази неговите удари.

mihail-mihaylov-5
mihail-mihaylov-6
mihail-mihaylov-7

След равния 1:1 с Латвия на следващия ден, в който Михайлов не взе участие българите трябваше да се изправят срещу Япония U18 в последния ден на турнира. Михайлов остана на вратата през целия мач, но националите отстъпиха с 3:0.  В 14-ата минута, след продължително разиграване в нашата половина, Кубота подаде към Миюши, който стреля от границата на наказателното поле и реализира за 1:0. Четири минути по-късно резултатът вече беше 2:0. Кубота намери Миюши, който чукна топката към Огава. Нападателят преодоля бранителите Купенов и Иванов и със силен удар отдясно по земя осигури комфортен аванс на тима си. В 70-ата минута Урата центрира отляво, Преслав Петров не се намеси добре и Кисимото преодоля Михайлов с глава за крайното 3:0.

mihail-mihaylov-8
mihail-mihaylov-9
mihail-mihaylov-10

Доволен от представянето на Михаил Михайлов в турнира остана националният селекционер Александър Георгиев, който смята да разчита на младока и в бъдеще. Благодарение на преките излъчвания на всички мачове в интернет треньорът на вратарите в „Берое“ Армен Амбарцумян изгледа всички срещи с участието на неговият възпитаник и похвали младокът за изявите му. Михайлов ще продължи да се подготвя с мъжете на „Берое“ като е и първи избор за мачовете на младежкия тим U21 в Младежката лига за Иван Гаджев. Там „Берое“ в момента е четвърти.

снимки: sports-info.ru и granatkin.com