Макенджиев дебютира за националния

Вратарят на „Берое“ Благой Макенджиев направи своя дебют в националния отбор на България по футбол. Той бе на вратата през вторите 45 минути на днешната контрола срещу Румъния играна в турския курорт Анталия. Макенджиев опази мрежата си суха и показа добри изяви под рамката. Срещата завърши 0:0.

Стражът на „Берое“ се намеси отлично при удар на Константин Бисеску в 86-ата минута на мача, а в самия край спаси и удар с глава на румънски нападател след центриране отново на Бисеску.

„Съжалявам, че не спечелихме. Мисля, че бяхме по-добрият отбор. Диктувахме в играта, а те имаха едно положение само. Разбира се, че имахме желание да зарадваме треньора с победа. Напрежението е малко по-голямо в националния отбор, отколкото в клуба“ – каза Макенджиев след мача.

Утре Макенджиев ще се завърне в България, а от вторник ще се включи към подготовката на „Берое“ за първия официален мач – двубоят срещу „Лудогорец“ от осминафиналите от Купата на България. Мачът е насрочен за 15 февруари от 13 часа на стадион „Берое“.