„Берое“ U17 изпусна „Локомотив“ (Сф)

„Берое“ U17 изпусна у дома връстниците си от „Локомотив“ (София) при подновяването на първенството в Елитната група. Възпитаниците на Владислав Януш така и не успяха да отбележат гол във вратата на гостите и срещата завърши 0:0. Дебют в Елитната група записаха Божидар Димитров и Валентин Иванов, и двамата родени през 2000 г.

В 13-ата минута Преслав Георгиев центрира отляво в наказателно поле, където Мерхан Мустафов абсолютно сам от границата на малкия пеналт прати кълбото над вратата.

beroeu17-lokosfu17_4

В 25-ата минута Румен Василев отправи удар от 30 метра, преминал  встрани от вратата, пазена от Добрев.

В 33-ата минута Руси Чернаков отправи удар от 26 метра след късо изпълнение на свободен удар, но Драгомир Петков закова кълбото в ръцете си пред голлинията.

beroeu17-lokosfu17_6

Девет минути след почивката Браян Сандов от гостите задържа откъсващия се Руси Чернаков и получи втори жълт, съответно червен картон.

beroeu17-lokosfu17_5

В 52-ата минута Преслав Георгиев отне топката от бранител на столичани, напредна към вратата на гостите и останал очи в очи със стража, отправи удар, който бе избит в корнер от Драгомир Петков. След изпълнението на ъгловия удар топката попадна в Станислав Белчев, който опита удар от въздуха, но топката срещна тялото на футболист в червено-черно.

beroeu17-lokosfu17_2

Две минути по-късно Преслав Георгиев стреля от дъгата на наказателното поле високо над вратата.

В 64-ата минута Мерхан Мустафов опита удар от 26 метра, но вратарят на „Локомотив“ се справи.

Две минути след това късмета си пробва и Преслав Георгиев с удар от 22 метра, но отново Петков спаси.

В 72-ата минута Руси Чернаков центрира от фаул в наказателното поле, където Преслав Георгиев засече с глава, но кълбото премина на сантиметри от левия страничен стълб в аут.

beroeu17-lokosfu17_7

Шест минути по-късно Ивайло Стоянов центрира отдясно, Преслав Георгиев отново се извиси над всички и засече с глава, но отново сантиметри не му достигнаха да намери целта.

В последната минута на редовното време Цветелин Атанасов получи топката в наказателното поле, но ударът му не намери целта.

beroeu17-lokosfu17

Така беройци изпуснаха две точки и остават на 6-о място в групата. На 21-и февруари възпитаниците на Владислав Януш гостуват на ЦСКА.

„Берое“ U17 – „Локомотив“ U17 (София) 0:0
„Берое“ U17: 22. Веселин Добрев, 4. Ивайло Стоянов, 3. Надим Ангелов, 5. Станислав Белчев, 2. Янчо Янчев, 6. Петър Болградов, 7. Калоян Динев (65′ – 16. Божидар Димитров), 8. Мерхан Мустафов (76′ – 13. Йордан Щерев), 10. Руси Чернаков, 19. Цветелин Атанасов, 11. Преслав Георгиев (к) (80′ – 14. Валентин Иванов); неизползвани резерви: 12. Мирослав Тачев, 17. Мартин Ковачев, 18. Георги Алтънски; старши треньор: Владислав Януш
„Локомотив“ U17 (Сф): 12. Драгомир Петков, 3. Ерик Борисов, 5. Кристиан Николов, 4. Димитър Димитров, 9. Георги Пунев – к, 17. Лъчезар Свиленов (60′ – 19. Ангел Александров), 2. Браян Сандов, 6. Румен Василев, 10. Дейвид Димитров (18′ – 13. Дариан Доцински), 7. Александър Григоров, 11. Любомир Борисов; старши треньор: Георги Бонев
жълти картони: Станислав Белчев (24′ – игра с ръка), Руси Чернаков (51′ – груб фаул), Мерхан Мустафов (57′ – задържане) [„Берое“ U17]; Браян Сандов (38′ – задържане), Браян Сандов (49′ – задържане) [„Локомотив“ U17]
червен картон: Браян Сандов (49′ – втори жълт картон) [„Локомотив“ U17]
главен съдия: Боян Славков (Пловдив)
помощник съдии: Йордан Петров (Пловдив), Николай Чакъров (Пловдив)
делегат: Димитър Балтаджиев (Пловдив)
стадион: „Берое“ (изкуствен терен)