„Берое“ U17 победи „Векта“ – 2:0

Юношите младша възраст на „Берое“ победиха с 2:0 „Векта“ в среща от Елитната група до 17 г. Възпитаниците на Митко Джоров имаха пълно превъзходство в срещата, но завършиха с попадение само две от множеството си атаки. Мартин Ковачев откри резултата в 8-ата минута, а в 58-ата минута Атанас Панов се разписа за крайното 2:0.

Във 2-ата минута Цветелин Атанасов стреля слабо от 13 метра в аут.

Три минути по-късно отново той опита удар от границата на наказателното поле, но вратаря на гостите спаси.

В 8-ата минута Мартин Ковачев реализира красиво попадение от 30 метра за 1:0.

eroeu17-vektau17_5

В 13-ата минута Преслав Георгиев засече с глава след центриране отдясно, но в аут.

Две минути след това Янчо Янчев отправи удар от 20 метра, но стражът отново спаси.

eroeu17-vektau17_6

В 16-ата минута Теодор Антонов отправи единствения удар в актива на гостите от пряк свободен удар, но Мирослав Тачев спаси.

В 27-ата минута Атанас Панов стреля от 20 метра на метър над вратата.

Пет минути по-късно Ивайло Стоянов центрира отдясно към Панов, който засече от 7 метра, но на сантиметри от левия страничен стълб.

eroeu17-vektau17_3

Четири минути по-късно отново комбинация между двамата завърши с удар на Панов, този път с глава, но над вратата.

В последната минута на първата част Цветелин Атанасов опита удар от 17 метра, но вратаря спаси.

Шест минути след почивката Преслав Георгиев намери Атанас Панов в наказателното поле, последния стреля от 10 метра, но на сантиметри в страни от целта.

eroeu17-vektau17_8

В 55-ата минута Атанас Панов отправи удар от 19 метра, но Димитър Динков изби в корнер.

Минута след това удар на Неделин Бакърджиев от 22 метра профуча край страничната греда в аут.

eroeu17-vektau17_2

В 57-ата минута Преслав Георгиев стреля от точката за изпълнение на 11 метров наказателен удар, но вратаря спаси. Секунди по-късно Цветелин Атанасов проби отдясно и от малък ъгъл нацели левият страничен стълб.

Минута по-късно с плътен удар от границата на наказателното поле Атанас Панов покачи на 2:0.

eroeu17-vektau17_4

Точно след час игра Руси Чернаков отправи удар от 6 метра, но стражът на „Векта“ спаси.

Шест минути по-късно отново Димитър Динков отрази удар на Цветелин Атанасов.

В 71-ата минута Петър Болградов пробва късмета си от 17 метра, но и той не успя да преодолее героят за пловдивчани за трети път.

Две минути по-късно Преслав Георгиев нанесе плътен удар от границата на наказателното поле, но отново стражът изби, този път в корнер.

В 78-ата минута след центриране отдясно, Надим Ангелов засече с глава, топката рикошира в тялото на бранител и срещна левия страничен стълб.

eroeu17-vektau17_7

Така „Берое“ U17 постигна първа победа под ръководството на директора на ДЮШ Митко Джоров, който ще води отбора до края на сезона. Старозагорци заемат 5-то място с актив от 57 точки. В следващият кръг на 29 март „Берое“ гостува на „Левски“.

„Берое“ U17 – „Векта“ U17 2:0
голмайстори: 1:0 Мартин Ковачев 8′, 2:0 Атанас Панов 58′
„Берое“ U17: 12. Мирослав Тачев, 2. Ивайло Стоянов, 13. Калоян Динев, 15. Ангел Денчев, 7. Янчо Янчев (74′ – 18. Георги Алтънски), 6. Петър Болградов, 14. Неделин Бакърджиев (61′ – 5. Надим Ангелов), 5. Мартин Ковачев (48′ – 10. Руси Чернаков), 8. Атанас Панов, 19. Цветелин Атанасов (73′ – 16. Йоан Атанасчев), 11. Преслав Георгиев (к); старши-треньор: Митко Джоров
„Векта“ U17: 12. Димитър Динков, 2. Атанас Георгиев, 4. Кирил Райчев, 8. Веско Митев, 7. Теодор Антонов, 11. Рангел Стойчев (к), 26. Димитър Димитров, 15. Божидар Гълъбинов (68′ – 16. Иван Лазаров), 23. Николай Кехайов, 6. Илиян Урумов, 10. Калоян Кунчев
жълт картон: Калоян Кунчев (24 – груб фаул) [„Векта“]
главен съдия: Павлин Тютюнджян (Хасково)
помощник съдии: Атанас Делчев (Кърджали), Стефан Делчев (Хасково)
делегат: Тургай Али (Кърджали)
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора