„Берое“ U21 разгроми ЦСКА с 5:0

Младежкият състав на „Берое“ до 21 години надделя на първи април, но не на шега, с категоричното 5:0 над тима на ЦСКА в двубой от XXIII кръг на първенството. „Беройци“ успяха да си осигурят комфортна преднина от 4 гола още през първата част след попаденията на Ивайло Ангелов и Емин Ахмед, а два автогола си отбелязаха „армейците“ за 4:0. През второто полувреме влошените атмосферни условия и мокрият терен оказаха влияние върху темпото на игра, а „беройци“ успяха да оформят крайното 5:0 с попадение на Георги Динков.

beroeu21-cskau21_01042015-1

Още във втората минута Александър Манолов стреля зад границата на наказателното поле, но топката попадна право в ръцете на Анатоли Господинов.

Пет минути след това Антонио Тилев стреля от пряк свободен удар, заложен на 22 метра от рамката на вратата, но стражът Михаил Михайлов се справи отлично в ситуацията и изби.

В 12-ата минута Кирил Личев стреля диагонално от 24 метра, но топката премина над целта.

Георги Динков подаде към намиращия се на границата на наказателното поле Кирил Личев пет минути по-късно, но отново халфът бе неточен, изпращайки кълбото високо над вратата.

beroeu21-cskau21_01042015-2

В 19-ата минута „беройци“ успяха да излязат напред в резултата. При центриране от ъглов удар на Димитър Трайков Кирил Личев засече, но изстрелът бе блокиран, за да попадне топката в краката на Ивайло Ангелов. Последният стреля измежду всички играчи в пеналта и топката се оплете в мрежата на Анатоли Господинов за 1:0.

Седем минути след това Димитър Трайков стреля от дъгата на наказателното поле, но стражът на ЦСКА улови без проблеми.

Само в рамките на три минути „беройци“ успяха да стигнат до красноречивото 4:0 след два автогола от страна на „армейците“ и попадение на Емин Ахмед.

beroeu21-cskau21_01042015-3

Първо, в 39-ата минута Георги Динков центрира от ляво в наказателното поле, където при разбъркването Борис Ангелов вкара топката в собствената си врата – 2:0.

Две минути по-късно при идентична ситуация, развила се този път по десния фланг, Пламен Тенев центрира в пеналта, където Антонио Тилев си вкара автогол, за да покачи резултата на 3:0.

Секунди след това, веднага след изпълнението на началния удар, Емин Ахмед открадна топка в половината на ЦСКА, залъга двама бранители в червено и останал очи в очи с Анатоли Господинов, го преодоля без проблеми, прехвърляйки го и така разписвайки се за 4:0.

В 51-ата минута Никола Тодоров стреля зад границата на пеналта, но не успя да намери рамката на вратата.

Седем минути по-късно Емин Ахмед пропусна страхотна възможност да покачи на 5:0, след като бе изведен зад гърба на защитата на ЦСКА и останал сам срещу вратаря, стреля в тялото на Анатоли Господинов.

В 61-ата минута Никола Тодоров засече центрирана в наказателното поле топка, но Михаил Михайлов бе добре извисен и улови.

Шест минути след това Калоян Стефанов от гостите стреля от далечна дистанция, но ударът му бе слаб и неточен.

beroeu21-cskau21_01042015-4

В 75-ата минута отново той пробва късмета си от далечна дистация, но и този път бе неточен, изпращайки кълбото високо над рамката на вратата.

Четири минути по-късно Иван Иванов навлезе в пеналта на „Берое“, но вместо да стреля, предпочете да комбинира с намиращия се в близост Сава Савов, но ударът на последния не застраши вратата на Михаил Михайлов.

В 81-ата минута Кристиян Кръстонов засече центрирана в наказателното поле топка, но отбраната на „Берое“ действа хладнокръвно в ситуацията и изчисти.

„Беройци“ успяха да вкарат и пети гол. Това се случи в 85-ата минута, когато роденият през 1999 година Михаил Димитров намери по отличен начин Георги Динков в наказателното поле, а последният с премерен удар отблизо оформи крайното 5:0.

Две минути по-късно Емин Ахмед отправи хубав удар от далечна дистанция, но стражът на „армейците“ успя да парира.

beroeu21-cskau21_01042015-5

След този двубой възпитаниците на Иван Гаджев вече с актив от 34 точки и заемат пето място във временното класиране. В следващия кръг „беройци“ гостуват на вкарания по административен път в първата шестица с промяна в първоначалния регламент едва след края на редовния сезон „Левски“ в София, а двубоят ще се играе на 6-и април от 16 часа.

„Берое“ U21 (Стара Загора) – ЦСКА U21 5:0
голмайстори: 1:0 Ивайло Ангелов 19′, 2:0 Борис Ангелов (аг) 39′, 3:0 Антонио Тилев (аг) 41′, 4:0 Емин Ахмед 42′, 5:0 Георги Динков 85′
„Берое“ U21: 1. Михаил Михайлов – 19. Пламен Тенев (69′ – 80. Денислав Димитров), 91. Жюлиен Бенков, 2. Ивайло Иванов, 15. Георги Динков – 4. Пейчо Енчев, 7. Кирил Личев, 88. Димитър Трайков, 17. Ивайло Ангелов (60′ – 10. Венцислав Иванов) – 9. Александър Манолов (73′ – 77. Михаил Димитров), 92. Емин Ахмед; неизползвани резерви: 1. Богомил Цинцарски, 6. Борислав Желязков, 11. Димитър Видев, 8. Николай Георгиев; старши треньор: Иван Гаджев
ЦСКА U21: 21. Анатоли Господинов – 4. Иван Иванов, 7. Антонио Тилев (46′ – 27. Росен Бойчев), 3. Юлиян Чапаев, 5. Борис Ангелов (46′ – 26. Калоян Стефанов) – 6. Иво Исаев, 80. Марин Петров (46′ – 25. Кристиян Кръстонов), 10. Сава Савов, 22. Никола Тодоров – 9. Андриян Димитров, 97. Иван Ангушев; неизползвани резерви: 1. Николай Петров, 23. Росен Димитров, 13. Мартин Нинов, 8. Милко Чаушев; старши треньор: Иван Атанасов
жълти картони: Иван Иванов (60′ – нарушение) [ЦСКА U21]
главен арбитър: Валентин Станчев (Сливен)
асистент-арбитри: Стефан Димитров, Мурад Вели (Бургас)
стадион: Изкуствен терен, комплекс „Берое“