„Берое“ и ЦСКА не се победиха – 0:0

„Берое“ и ЦСКА завършиха наравно 0:0 в мач от XXVIII кръг на „А“ група. Двата отбора предложиха равностойна игра през почти целия мач с лек превес и по-чисти положения за „Берое“ през първото полувреме. Атанас Зехиров бе определен за играч на мача от зрителите на телевизията излъчила двубоя и сайта gong.bg.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди мача „Берое“ заемаше петата позиция в класирането с актив от 44 точки. „Червените“ бяха на четвъртото място с две точки повече.

СЪСТАВИТЕ

beroe-cska_01052015-referees

При „Берое“ нямаше промени в стартовите 11 и воденият от Левон Апкарян заради наказание на Петър Хубчев тим започна със същия състав, с който победи „Лудогорец“ преди седмица.

Новият треньор на ЦСКА Любослав Пенев направи доста промени в състава си. В защита той започна с Венцислав Василев като десен бек, сменена бе и централната двойка бранители, които в този мач бяха Апостол Попов и Александър Тунчев. Стивън Съндей се завърна в стартовия състав вместо Борис Галчев, който бе контузен. Иван Стоянов пък бе част от 4-членната халфова линия.

АКТИВНИ НАЧАЛНИ МИНУТИ ЗА „БЕРОЕ“

Първите минути в срещата се водеха със сериозна битка в средата на терена, в която обаче „Берое“ печелеше почти всички единоборства и владееше повече топката.

В 3-ата минута след дълга топка напред зад защитата на ЦСКА, Андонов пресира, но бе изпреварен от Анатоли Господинов, който изчисти сигурно.

В 7-ата минута Атанас Зехиров бе фаулиран от Стивън Сънди на метър пред наказателното поле в близост до десния ъгъл на пеналта. Керкар изпълни към долния ляв ъгъл на вратата на Господинов, но той се намеси добре и отрази в корнер. След изпълнението на ълговия удар във вратарското поле защитата на гостите се справи.

beroe-cska_01052015-djoman

Зехиров получи добър пас по десния фланг в 10-ата минута, но нямаше как да центрира и затова върна назад за Савио, който центрира в наказателното поле. Елиаш насочи с глава, но топката мина над вратата.

В 14-ата минута Жуан Фелипе центрира от ъглов удар, заложен вдясно от вратата на домакините, но Илко Пиргов надскочи всички и боксира.

РАВНОСТОЙНА ИГРА В СРЕДАТА НА ПЪРВАТА ЧАСТ

След като 20 минути играта се води изцяло в половината на ЦСКА, за десетина „червените“ овладяха по-продължително, но създадоха само една сериозна опасност в 24-ата минута когато Тони Силва получи топката в половината на „Берое“, но тя му е избита от бранители на домакините. Все пак кълбото достигна Неманя Милисавлевич, който се освободи от защитник в зелено и стреля, но ударът му бе неточен и топката мина встрани от целта.

В 31-ата минута Веселин Пенев центрира от фаул от 37 метра, но топката бе прекалено висока на всички състезатели в наказателното поле на ЦСКА и напусна терена, без играч на нито един от двата отбора да играе с нея.

Четири минути по-късно Александър Тунчев сгреши в опита си да върне към Анатоли Господинов, който се подхлъзна и можеше да изведе сам на опразнената врата Георги Андонов след като изчисти топката в тялото му, но при последвалата намеса на бранител на „армейците“ ситуацията бе овладяна.

beroe-cska_01052015-andonov

ОТНОВО ПО-ЧИСТИ ПОЛОЖЕНИЯ ЗА „БЕРОЕ“ В КРАЯ НА ПЪРВАТА ЧАСТ

В 38-ата минута центрирана в наказателното поле топка попадна в Георги Андонов, който я засече в движение, но ударът му бе неточен.

Савио изведе добре Георги Андонов на скорост по десния фланг, той центрира в малкото наказателно поле, но топката попадна в ръцете на Анатоли Господинов преди Георги Костадинов да успее да я засече и прати във вратата.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

Малко след подновяването на играта Тончи Кукоч центрира от ляво към Жуан Фелипе, който успя да засече топката с глава, но бе неточен, пращайки я встрани от вратата.

В 50-ата минута Савио Нсереко стреля от 20 метра, но топката премина покрай рамката на пазената от Анатоли Господинов врата.

beroe-cska_01052015-savio

Минута след това Николич навлезе на скорост в наказателното поле преборвайки се с Иво Иванов. Атанас Зехиров обаче подсигури перфектно и успя да изчисти в корнер, като на два пъти след изпълнения от ъгловия удар беройци чистеха в нови корнери, но при третото се справиха. Топката стигна до Стивън Съндей, който стреля от дистанция, но Илко Пиргов бе на мястото си и улови.

В 58-ата минута Жуан Фелипе центрира от корнер, но Илко Пиргов внимаваше и успя да улови.

РАВНОСТОЙНИ МИНУТИ

Салим Керкар центрира от пряк свободен удар, заложен на 30 метра от целта в 63-ата минута, но Анатоли Господинов надскочи всички и улови.

В 66-ата минута Жуан Фелипе отправи много добър удар от около 25 метра фронтално на вратата. Топката летеше към горния ляв ъгъл на вратата пазена от Илко Пиргов, но стража на „Берое“ се намеси по отличен начин и изби.

beroe-cska_01052015-andonov-2

В 72-ата минута Стефан Николич се пребори добре за топката в средата на терена с Георги Костадинов и стреля от 20-ина метра, но високо над целта.

Салим Керкар получи кълбото на границата на пеналта в 78-ата минута, но не успя да отправи веднага изстрел на вратата, а в последствие топката бе блокирана с шпагат от Венцислав Василев.

В 81-ата минута при центрирана топка в наказателното поле, Георги Андонов пусна отлично назад по земя за Крис Гади, който обаче бе блокиран много добре от Бъркляча, който предотврати опасен удар към вратата.

Минута по-късно Марио Бъркляча стреля от дъгата на пеналта, но топката рикошира в бранител в зелено-бял спортен екип и напусна пределите на терена в ъглов удар. След неговото изпълнение Пиргов се намеси авторитетно.

beroe-cska_01052015-elias

Иван Стоянов стреля от дъгата пред наказателното поле в 84-ата минута, но прати топката над вратата.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващия кръг „Берое“ гостува на „Локомотив“ (София) на 11 май, понеделник, от 17:30 часа.