„Берое“ надигра и победи „Локомотив“ в София

„Берое“ победи с 1:0 „Локомотив“ в София с късен гол на Георги Костадинов и се доближи до борбата за челните места. „Зелените“ вече са само на 3 точки зад втория „Локомотив“ (София). Старозагорци бяха по-активни през целия мач и заслужено стигнаха до трите точки. „Зелените“ нанесоха първа загуба на „Локомотив“ за 2015 година. С победата днес „Берое“ записа през този сезон шест мача в София, в които има 5 победи и 1 равенство и не е допускал гол.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

„Берое“ влезе в мача на 5 място с актив от 45 точки.

„Локомотив“ заемаше втората позиция с 51 точки.

СЪСТАВИТЕ

lokosf-beroe_sustavi

Петър Хубчев направи две принудителни смени спрямо предишния мач. Вместо наказания Салим Керкар започна Крис Гади. Жуниор Мапуку пък замени Георги Андонов, който получи контузия в дните преди срещата. При „Локомотив“ единствено контузият Александър Бранеков остана на резервната скамейка за сметка на Камен Хаджиев.

НАЧАЛОТО

Началните минути бяха опознавателни и за двата отбора. „Берое“ владееше повече топката, но липсваха завършващи удари и пред двете врати като домакините се защитаваха добре и не позволяваха на атаката на „зелените“ да застраши Митрев особено. Домакините приемаха играта в своята половина и разчитаха единствено на контраатаки през цялата първа част.

В 12-ата минута Жуниор Мапуку разтегна играта по лявото крило, където Веселин Пенев центрира, но кълбото излезе в аут.

lokosf-beroe_mapuku

Пет минути по-късно след продължително разиграване в половината на „Локомотив“ Веселин Пенев стреля от далечна дистанция, но топката премина на метър от целта.

НАТИСК ЗА „ЗЕЛЕНИТЕ“

В 21-ата минута Крис Гади стреля от дистанция, но топката премина далеч от вратата. Две минути по-късно Атанас Зехиров центрира от ъглов удар, а Мапуку се извиси над всички и стреля с глава, но Митрев изби със сетни усилия от голлинията.

lokosf-beroe_gadi

В 28-ата минута Георги Костадинов стреля от пряк свободен удар, заложен на 27 метра от целта. Ударът му бе насочен в горния десен ъгъл, но Митрев отново спасява мрежата си.

Шест минути по-късно Георги Костадинов открадна една топка и намери Мапуку по десния фланг, нападателят центрира, а Хаджиев изби пред погледа на Гади в ъглов удар. След неговото изпълнение нямаше опасност.

В 43-ата минута Жуниор Мапуку получи дълъг пас и навлезе в наказателното поле, но се засуети и топката му бе отнета.

СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 54-ата минута Георги Костадинов отне топка в центъра, напредна и изведе Савио по дясното крило, който навлезе в наказателното поле и проба удар, който бе блокиран от Дос Рейс.

Първата сериозна опасност пред вратата на „Берое“. Йордан Тодоров центрира в наказателното поле, където Гъргоров игра с глава и насочи топката към далечната греда. Там Романов се опита да засече, но бе неточен.

ПОЛОЖЕНИЯ И ПРЕД ДВЕТЕ ВРАТИ

В 70-ата минута Елиаш центрира от пряк свободен удар в наказателното поле на домакините. Там Дос Рейс игра с глава, но топката попадна в Иво Иванов, който стреля от границата на пеналта, но над вратата.

lokosf-beroe_elias

В 72-ата минута Емил Гъргоров пусна пас в наказателното поле на гостите, където Владислав Романов стреля, но Илко Пиргов изби в ъглов удар.

Иво Иванов стреля от около 40 метра в 78-ата минута, но неточно.

В 79-ата минута след добра атака по лявото крило Веселин Пенев центрира в наказателното поле, там Игор Джоман върна към Антон Огнянов, който стреля от границата на пеналта, но Божидар Митрев нямаше проблем и улови.

Три минути по-късно Станислав Костов намери Антон Огнянов по лявото крило, той центрира в наказателното поле, където Елиаш овладя и стреля, но в тялото на защитник.

ГОЛ ЗА „БЕРОЕ“!

Георги Костадинов бе изведен зад отбраната на домакините и преодоля елегантно Митрев, прехвърляйки топката над него за 1:0 за „Берое“ в 83-ата минута на мача.

В 87-ата минута след центриране в наказателното поле на „Берое“, Илко Пиргов се извиси над всички и улови.

Две минути след това след атака по лявото крило топката бе центрирана и попадна в Йордан Тодоров, който стреля от границата на пеналта, но Пиргов спаси без проблем.

lokosf-beroe_zehirov

В триминутното добавено време „Берое“ на три пъти можеше да отбележи и втори гол. Първо, Н’Диайе получи в наказателното поле, овладя и стреля по земя, но Митрев спаси.

След това Крис Гади проби по дясното крило и навлезе в наказателното поле, от където стреля, но ударът му бе блокиран.

В последната минута Елиаш стреля от 20 метра, но над вратата.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В следващият кръг, идната неделя, 17 май, от 20:15 часа „Берое“ приема „Литекс“ под Аязмото.