„Берое“ U21 отстъпи на „Лудогорец“, завършва четвърти в първенството

Младежкият отбор на „Берое“ до 21 години претърпя поражение с 0:2 от тима на „Лудогорец“ U21 (Разград) в двубой от последния 32-и кръг на шампионата. И двете попаденията за гостите паднаха през второто полувреме и бяха дело на Георги Терзиев и Олег Димитров. След тази победа „разградчани“ окупираха върха на класирането и се наградиха със златните медали.

beroeu21-ludogoretsu21_02062015-1

В 3-ата минута Николай Георгиев стреля от границата на пеналта, но прати топката встрани от вратата.

Шест минути по-късно Александър Георгиев засече с глава центрирана от пряк свободен удар топка, но не успя да намери рамката на вратата.

Секунди след това Томас Цвятков отправи удар от ъгъла на наказателното поле, но бе неточен.

В 20-ата минута Йордан Минев стреля по земя от 22 метра, но Богомил Цинцарски прояви хладнокръвие и улови.

beroeu21-ludogoretsu21_02062015-2

В ответната атака Александър Манолов получи топката на дъгата на пеналта, но ударът му от там бе уловен от Георги Аргилашки.

В 27-ата минута диагонален удар на Александър Василев премина на около метър встрани от вратата на Богомил Цинцарски.

Две минути по-късно Николай Георгиев центрира кълбото в наказателното поле на гостите, но там липсваше играч в зелено, който да играе с топката и тя попадна директно в Георги Аргилашки.

В 36-ата минута Денислав Александров пробва късмета си от границата на наказателното поле, но Богомил Цинцарски запази вратата си суха, улавяйки кълбото.

Горещото и сухо време повлия върху играта на двата отбора в последните десет минути на първата част и пред двете врати липсваха чисти голови ситуации.

beroeu21-ludogoretsu21_02062015-3

Три минути след почивката Александър Василев стреля от 24 метра, но отново топката не успя да попадне в рамката на вратата.

В 50-ата минута „разградчани“ съумяха да открият резултата, след като Георги Терзиев успешно засече центрирана от пряк свободен удар топка и я изпрати в долния десен ъгъл на вратата.

Три минути след това Богомил Цинцарски изведе Александър Манолов зад отбраната на гостите по перфектен начин, но пресрещащият го страж Георги Аргилашки фаулира Манолов, който не успя да завърши атаката си, а от страна на главния рефер не последва сигнал за нарушение срещу деветката на „Берое“.

beroeu21-ludogoretsu21_02062015-4

В 55-ата минута Александър Василев организира собствен рейд през центъра на терена, преодолявайки двама бранители на „Берое“, но последвалият удар от границата на наказателното поле бе париран без проблеми от стража Цинцарски.

Йордан Минев изпълни пряк свободен удар, заложен вляво от целта, в 58-ата минута, но прати топката над рамката на вратата.

Четири минути по-късно отново Минев се опита технично да прехвърли Богомил Цинцарски от границата на пеналта, но кълбото премина малко над вратата.

В 68-ата минута Никола Грозданов бе изведен на чиста голова позиция, но последвалият удар премина високо над целта.

В ответната атака удар на Йордан Минев от далечна дистанция бе безупречно отразен от вратаря на „Берое“.

beroeu21-ludogoretsu21_02062015-5

В 83-ата минута Венцислав Иванов организира страхотен индивидуален пробив, преминал през Йордан Минев и Александър Георгиев по левия фланг, но при преодоляването на втория си поведе топката прекалено бързо и тя напусна пределите на терена в аут.

Секунди по-късно Александър Василев стреля към вратата на „Берое“, но бе неточен.

Минута след това току-що влезлият на терена Георги Койчев засече центрирана в малкото наказателно поле топка, която обаче попадна директно в Богомил Цинцарски.

В 88-ата минута тимът на „Лудогорец“ сложи точка на спора, след като при грешка в отбраната на „Берое“ в наказателното поле Олег Димитров се оказа на чиста голова позиция и с лекота вкара топката в долния десен ъгъл на вратата – 0:2.

beroeu21-ludogoretsu21_02062015-team

След този двубой стана ясно и подреждането в генералното класиране на Елитната юношеска група до 21 години. Съперникът „Лудогорец“ се окичи със златните медали, а „беройци“ завършват на четвърто място с актив от 47 точки, постигайки 13 победи в 32-те срещи през сезона.

„Берое“ U21 (Стара Загора) – „Лудогорец“ U21 (Разград) 0:2
голмайстори: 0:1 Георги Терзиев 50′, 0:2 Олег Димитров 88′
„Берое“ U21: 73. Богомил Цинцарски – 28. Ивайло Ангелов (74′ – 29. Атанас Панов), 91. Жюлиен Бенков (к), 21. Диян Динев, 17. Борислав Желязков – 4. Пейчо Енчев, 16. Кирил Личев – 8. Николай Георгиев, 27. Димитър Видев, 9. Александър Манолов (65′ – 10. Никола Грозданов) – 70. Венцислав Иванов; неизползвани резерви: 22. Веселин Добрев, 14. Михаил Димитров, 3. Станислав Белчев, 2. Янчо Янчев, 18. Ивайло Иванов; старши треньор: Иван Гаджев
„Лудогорец“ U21: 30. Георги Аргилашки – 24. Преслав Петров, 46. Александър Георгиев, 55. Георги Терзиев, 25. Йордан Минев – 38. Кристиян Китов, 34. Олег Димитров – 13. Веселин Любомиров (87′ – 37. Венцислав Керчев), 22. Денислав Александров (84′ – 47. Георги Койчев), 19. Александър Василев – 10. Томас Цвятков (71′ – 31. Мартин Кирилов); неизползвани резерви: 81. Тодор Иванов, 39. Кристиян Михайлов, 42. Петър Петров, 44. Антонио Георгиев; старши треньор: Веселин Атанасов
жълти картони: Диян Динев (8′ – нарушение) [„Берое“ U21] Александър Василев (6′ – груб фаул), Георги Терзиев (45′ – груб фаул) [„Лудогорец“ U21]
главен арбитър: Радослав Гидженов (Пловдив)
асистент-арбитри: Николай Чакъров, Ириней Бодуров (Пловдив)