С човек по-малко „Берое“ с реми срещу „Славия“

„Берое“ показа, че дори и с човек по-малко не само не може да бъде победен, но и изпусна да победи „Славия“ в София, завършвайки 0:0 в среща от IV кръг на „А“ група. Въпреки че „заралии“ останаха с човек по-малко още в 5-ата минута на двубоя, възпитаниците на Петър Хубчев демонстрираха самообладание и класа, и не позволиха числения дефицит да се отрази върху настройката им, а дори напротив – в по-голямата част от двубоя надиграваха съперника и създадоха по-чистите голови положения.

ИЗХОДНА ПОЗИЦИЯ

Преди изиграването на четвъртия кръг на първенството „заралии“ заемаха второ място в подреждането с актив от 7 точки, а „белите“ бяха с две позиции по-назад, с пункт по-малко.

ДВЕ ПРОМЕНИ В СЪСТАВА

slavia-beroe_09082015-referees

В сравнение с миналия домакински двубой срещу „Пирин“ (Благоевград) в титулярния състав днес се завърна Спас Делев на мястото на контузения Неманя Милисавлевич, а Том започна за първи път сред стартовите 11 за сметка на Игор Джоман.

НАЧАЛЕН НАТИСК НА ДОМАКИНИТЕ И ЧЕРВЕН КАРТОН

В 4-ата минута Жереми Манзоро бе изведен от Петър Атанасов зад отбраната на „беройци“, но страничният арбитър маркира засада.

Минута след това Елиаш бе изгонен с директен червен картон, след като бразилецът се приндуи да фаулира отнелия му топката преди секунди Ивайло Димитров, за да предотврати чиста голова опасност, и главният арбитър Ивайло Стоянов го изпрати в съблекалните

В 7-ата минута Петър Атанасов изпълни пряк свободен удар, но при последвалото разбъркване Благой Макенджиев се размина с опасност пред вратата си.

Две минути по-късно Жерези Манзоро стреля директно от фаул, но Благой Макенджиев запази хладнокръвие и улови.

slavia-beroe_09082015-tom

ПЪРВИ ШАНСОВЕ И ЗА „ЗЕЛЕНИТЕ“

В 12-ата минута Атанас Зехиров пробва да намери Спас Делев с цетрирана топка, но защитник на „Славия“ изби в ъглов удар. При последвалото изпълнение Владимир Зафиров надскочи всички и засече с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Марио Кирев.

Три минути след това Стивън Петков проби отдясно и центрира, но Диего Фераресо изби в ъглов удар.

И ОТНОВО ПРЕВЕЗ В „БЯЛО“

Две минути по-късно Манзоро центрира от фаул, но при последвалото боскиране от страна на Макенджиев топката попадна в Емил Мартинов, който стреля в движение от 25 метра, но бе неточен.

В 20-ата минута Благой Макенджиев се отличи с решаваща намеса, след като пресещна изведения зад отбраната на гостите Петър Атанасов.

Минута след това именно Атанасов стреля от границата на пеналта, но Благой Макенджиев улови.

В 25-ата минута многоходова акция от страна на домакините, преминала през Жереми Манзоро, Дуде Ндонгала и Петър Атанасов, завърши с центриране, избито в последствие от Владимир Зафиров.

Минута по-късно Ивайло Димитров проби отляво по нападението на „Славия“ и навлезе в наказателното поле на гостите, но капитанът Иво Иванов с решаваща намеса изчисти кълбото.

НОВИ ОПАСНОСТИ ПРЕД ВРАТАТА НА „СЛАВИЯ“

В 33-ата минута Жуниор Мапуку открадна кълбото от отбраната на домакините и навлезе с него наказателното поле, но Димитър Пиргов с решаваща намеса предотврати опасност пред вратата на Марио Кирев.

Три минути след това Спас Делев центрира в наказателното поле на „белите“, където Жуниор Мапуку успя да засече кълбото с глава, но то срещна отново гредата.

В 38-ата минута Петър Атанасов засече с глава центрирана от Жереми Манзоро топка, но бе неточен.
Две минути по-късно отново той получи топката от Ивайло Димитров, но последвалият удар бе уловен от Благой Макенджиев.

slavia-beroe_09082015-mapuku

ПОРЕДЕН ИЗПУСНАТ ШАНС ЗА „СТАРОЗАГОРЦИ“

Минута преди края на редовните 45 за първата част Жуниор Мапуку бе изведен зад защитата на „Славия“, но останал сам срещу Марио Кирев реши да заложи на силата на удара си и прати топката покрай целта.

В продължението на първата част центриране и директен удар на Жереми Манзоро не застрашиха сериозно вратата на Благой Макенджиев, намесил се сигурно и в двете ситуации.

РАЗМЕНЕНИ УДАРИ СЛЕД ПОЧИВКАТА

В 47-ата минута Жереми Манзоро центрира от корнер в наказателното поле на „Берое“, но „заралии“ се справиха, изчиствайки кълбото.

Три минути по-късно Георги Божилов стреля изненадващо отдалеч, но топката не намери рамката на вратата.

При ответната атака Антон Карачанаков стреля опасно от фаул, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 53-ата минута Том открадна топката пред пеналта на „Славия“ и веднага намери Спас Делев, който напредна няколко метра и стреля, но не успя да намери целта.

slavia-beroe_09082015-penev

Три минути след това Спас Делев центрира в наказателното поле на домакините, но Димитър Пиргов изчисти кълбото преди Атанас Зехиров да играе с него.

В 58-ата минута Жереми Манзоро стреля от пряк свободен удар, но топката не намери вратата на Благой Макенджиев.

Минута по-късно отново Манзоро проби по левия фланг и центрира в пеналта, но Иво Иванов съумя да изчисти в ъглов удар. При последвалото изпълнение топката попадна в Антон Карачанаков, който стреля диагонално, но е неточен.

Минута след като се появи на терена Станислав Костов пое топката в половината на домакините и центрира, но кълбото бе изчистено. Все пак то попадна в Том, който стреля, но бранител на „Славия“ блокира.

В 68-ата минута Ивайло Димитров проби отляво и центрира към Антон Карачанаков, но Спас Делев блокира, а и след това Благой Макенджиев улови кълбото.

В 75-ата минута Антон Карачанаков стреля опасно от пряк свободен удар, но Благой Макенджиев изби в ъглов удар, след чието изпълнение на Манзоро отбраната на „заралии“ се справи и изчисти.

ПОСЛЕДНИ ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА „БЕРОЙЦИ“

В 77-ата минута Том се опита да намери с дълго подаване откъсналия се Атанас Зехиров, но Димитър Пиргов се намеси в ситуацията и отне кълбото.

Минута след това при добра контраакция на „старозагорци“ Веселин Пенев и Георги Божилов си размениха по подаване, а в последствие Пенев нанесе удар към вратата, но топката бе избита в ъглов удар.

В 80-ата минута Антон Карачанаков получи топката в пеналта и стреля, но Благой Макенджиев изби в брилятна намеса.

Секунди по-късно Манзоро застраши вратата на „беройци“, но топката премина над целта.

В 83-ата минута Станислав Костов изведе по отличен начин Спас Делев, но страничния рефер вдигна изключително спорно флага си за засада.

Спас Делев центрира от пряк свободен удар в 89-ата минута, но бранител в бяло изчисти в корнер.

В добавеното време „Берое“ можеше да стигне до страхотен гол. Веселин Пенев открадна топката в 93-ата минута и намери Зехиров, който пробва удар от около 25 метра, но топката премина на сантиметри от гредата.

СЛЕД ДВУБОЯ

След това равенство „Берое“ запазва второто място си място в подреждането с равен брой точки – 8, с тима на „Литекс“, който обаче е с по-добри голови показатели.

СЛЕДВАЩИЯТ МАЧ

В предстоящия V кръг на първенството „старозагорци“ приемат „Черно море“ в Стара Загора, а двубоят ще се състои в понеделник от 20 часа и е последен за кръга.